مجله دلتا |
4 روز پیش

تقویت کردن ناخن طراحی ناخن دیزاین ناخن رشد ناخن روغن آرگان ویتامین سی مجله دلتا

ناخن‌های زیبا، جذابیت‌ شما را دوچندان می‌کنند. اما اگر ناخن‌هایمان به‌اندازه‌ کافی محکم نباشند و به‌خوبی رشد نکنند، باید چه‌کار کنیم؟ آیا فقط طراحی چاره کار است؟
تقویت کردن ناخن

خیلی از ما واقعاً دوست داریم ناخن‌های محکم و زیبایی داشته باشیم. پس چرا از تقویت کردن ناخن‌ها غافل می‌شویم، که در نتیجه ناخن‌هایمان مدام ترک خورده، می‌شکند. خوشبختانه با خواندن این مطلب ازمجله دلتامی‌توانید به راحتی ناخن های خود را تقویت کنید.

تقویت کردن ناخن ها با چند راهکار ساده

داشتن ناخن ضعیف و شکننده، واقعاً خسته کننده است!هیچ فرقی هم نمی‌کندبرای خانم‌ها باشد یا آقایان. ده‌ها محصول وجود دارد، که برای تقویت ناخن استفاده می‌شود. اما، شما می‌توانید ناخن‌های خود را با چند محصول ساده قوی‌تر کنید.

ترمیم ناخن

 • تقویت کردن ناخن با ویتامین E

معمولاً علت ضعیف شدن ناخن‌ها کمبود رطوبت یا خشکی است. روغن ویتامین E، ناخن را تغذیه و تقویت می‌کند و خشکی آن را از بین می‌برد.

 • روغن نارگیل بزنید

روغن نارگیل حاوی چربی اشباع است، ناخن‌ها را مرطوب می‌کند و درنتیجه از عفونت آن‌ها پیشگیری می‌کند.

 • ناخن ها را در سرکه سیب بگذارید

سرکه‌ سیب دارای مواد مغذی زیادی همچون آهن، کلسیم، ویتامین‌ها، پتاسیم، منیزیم و غیره است که برای تقویت ناخن  و پیشگیری از عفونت آن سودمند است.

 

 • انگشتانتان را در چای سبز بگذارید

چای سبز آنتی‌اکسیدان‌هایی دارد که در سلامتی و تقویت کردن ناخن مؤثر است. پس دو بار در هفته ناخن‌ها را به‌مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در چای سبز قرار دهید.

 • آب پرتقال و لیمو ترش

ویتامین سی به ناخن‌ها و درخشان کردن‌ آن کمک می‌کند. با استفاده از پنبه،  آب پرتقال و لیمو ترش را به‌مدت ۱۰ دقیقه روی ناخن ها بمالید.

 • زرده تخم‌مرغ راه موثر تقویت کردن ناخن

زرده‌ی تخم‌مرغ، رطوبت موردنیاز ناخن را تأمین می‌کند. زرده‌ی تخم‌مرغ را با شیر ترکیب کنید و چند دقیقه ناخن‌های خود را با آن ماساژ دهید و سپس با آب بشویید.

چگونه از هر روغنی برای تقویت کردن ناخن استفاده کنید؟

 • نصف فنجان از روغن را به مدت یک و نیم دقیقه در ماکروفر قرار دهید.
 • اجازه دهید روغن کمی خنک شود.
 • ناخن‌هایتان را در روغن فرو کنید تا به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه خیس بخورند.
 • دستانتان را خارج کنید و با استفاده از انگشتان روغن را بخوبی بر روی ناخن و پوست اطرافش، ماساژ دهید.
 • این روند را بصورت هفتگی تکرار نمایید.
 • برای مرطوب کردن روزانه، قطره‌ای از روغن مثلاًجوجوبارا روی هر ناخن بچکانید، و آنرا بر روی ناخن و پوست اطراف ماساژ دهید تا جذب شود.
 • پیش از خواب، ناخن هایتان را در مخلوطی از آب لیمو و روغن با تناسب یک به سه بخیسانید. پنج دقیقه صبر کنید، سپس دستکش بپوشید و اجازه دهید که تمام طول شب روغن بر روی ناخن هایتان باقی بماند.صبحدر صورت نیاز دستانتان را بشویید.

پیشنهاد مطالعه: مطلبسوپر مدل ها چطور آرایش می کنندزیبایی شما را دوچندان خواهد کرد.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دانشگاه‌ هم آداب خاص خود را دارد هم استایل مخصوص به‌خود. بنابراین، مهم است که دانشجوها حداقل‌ترین نکات تیپ دانشجویی را مدنظر قرار‌دهند.

1 روز پیش

رنگ سال با توجه به رویدادهایی که بر زندگی جهانیان مؤثر بوده کاملاً هوشمندانه انتخاب می‌شود تا سرگذشت بشر را برای تا همیشه ماندگار کند.

1 روز پیش

شاید پوشیدن جوراب با کفش صندل کمی مضحک باشد اما امتحان کنید. در دنیای مد کار غیرمعمول خاص‌تر به چشم می‌آید. راستش این استایل ترند هم شده.

2 روز پیش

هرکسی ممکن است با لک صورت مواجه شود. وجود آن‌ها زیبایی شما را تحت شعاع قرار خواهد داد؛ بنابراین از بین بردن لک های پوستی صورت، ضرورت دارد.

3 روز پیش

استایل به رنگ زرد و خاکستری بسیار هوشمندانه است. زرد، زندگی دوباره و خاکستری، سکون و افسردگی. این استایل به معنی زنده شدن از افسردگی هاست!

3 روز پیش

تمیز کردن یک جفت کتونی سفید در خانه هیچ هزینه ای ندارد. برای اینکه کفش‌هایتان زیبا و مرتب به نظر برسند بهتر است این مطلب را بخوانید.

4 روز پیش

آرایش طبیعی داشته باشید، بهترین گزینه‌ این است. سوپر مدل ها هم از آرایش نیمه‌مات استفاده می‌کنند که آن‌ها را طبیعی‌تر نشان بدهد.

5 روز پیش

 این پارچه‌های مخمل کبریتی گاهی ممکن است حتی پشمی باشند. اما خوب است بدانید این پیراهن‌های کبریتی جزء لاینفک استایل پاییزه آقایان است.

6 روز پیش

انواع شلوار راحتی زنانه و مردانه نه تنها برای زمان استراحت در خانه محبوب هستند، بلکه این روزها آن‌ها را همه جا و همه وقت هم می‌پوشند!

۱ هفته پیش

بیشتر...