آلامتو |
2 روز پیش

جنتلمن کیست چگونه یک جنتلمن واقعی باشیم 12 ویژگی مردان جنتلمن جنتلمن کیست چگونه یک جنتلمن واقعی باشیم 12 ویژگی مردان جنتلمن

جنتلمن کیست؟ چگونه یک جنتلمن واقعی باشیم؟

بسیاری از ما دوست داریم که یکجنتلمن واقعیباشیم اما نمی دانیم باید از کجا شروع کنیم. جنتلمن بودن یک تغییر شخصیت ناگهانی نیست. در واقع چنین چیزی مانند یک دکمه نیست که با فشردنش شما جنتلمن شوید. این مفهوم یک نوع شیوه زندگی است که می تواند حتی شامل نحوه ی لباس پوشیدن شما نیز باشد.

جنتلمن بودنمبتنی بر این مفهوم جامع است که باید برای خودت احترام قایل باشی و به کسانی که دوستشان دارای اهمیت بدهی.

جنتلمن کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

جنتلمن کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در این مقاله 12 راهنمایی ارائه شده که به شما کمک می کند تا در زندگی شخصی و حرفه ای خود درستمانند یک جنتلمنرفتار کنید

 1. سبک شخصی خود را تعریف کنید

وقتی که منواژه ی “جنتلمن”را می شنوم، مطمئنا فردی را با کت و شلوار اتو خورده، کراوات و کفش های واکس زده شده تصور می کنم. البته این تعریف هم اکنون کامل تر شده و دیگر به یک نوعلباس پوشیدنخاص مربوط نمی شود بلکه همه چیز در مورد نگرش و نحوه عملکردتان است.

بنابراین بهتر است سبک شخصی را انتخاب کنید که نمایانگرشخصیتوشیوه زندگیشما باشد. لباس هایی را که فکر می کنید باید بپوشید خریداری کنید، در غیر این صورت اگر از لباس های متداول استفاده کنید که سبک شخصیتیتان را نشان نمی دهند نمی توانید یکجنتلمنباشید.

 1. در حفظ بهداشت خود کوشا باشد

همواره تلاش کنید تا از لحاظ ظاهری، مرتب، تمیز و آراسته به نظر برسید. البته برخی زنان عاشق ظاهر ژولیده هستند، اما این ژولیدگی نباید از حد خود بگذرد. اگر نمی خواهید در هنگام قرار گذاشتن با عشقتان، او از ظاهر ژولیده تان ایراد بگیرد بهتر است بیشتر به خود برسید. اگر بخواهم صریح باشم بهتر است بو ندهید و تا می توانید از ادکلن و خوشبو کننده ی بدن استفاده کنید.

 1. همانند یک فرد بالغ رفتار کنید

امروزه بسیار رایج است که کارفرمایان همواره پروفایل شبکه های اجتماعی کارمندان خود را چک می کنند. مطمئنا دختری که می خواهید با او قرار بگذارید هم قبل از قرار همین کار را انجام می دهد. اگر عکس های بچه گانه ای در پروفایتان گذاشته اید چندان جدی گرفته نخواهید شد حتی اگر این عکس ها برای یک سال پیش باشد و از آن زمان تا کنون تغییرات زیادی کرده باشید. دختران تمایلی ندارند که شما را با یک کلاه مسخره بر روی سرتان و یک آبجو در دست ببینند.

 1. به صحبت های خود دقت کنید

هیچ وقت در هنگام صحبت کردن با کسی از قسم خوردن استفاده نکنید چرا که مطمئنا همانند یک دروغگو جلوه خواهید کرد و با این کار مدام دیگران را نیز اذیت خواهید نمود. البته ممکن است این کار در زندگی شخصیتان چندان به چشم نیاید اما وقتی که مدام از زبان قسم خوردن استفاده می کنید قطعا کنار گذاشتن آن در زندگی حرفه ای تان نیز دشوار خواهد بود. اگر می خواهید یک جنتلمن باشید، این اولویت را همواره در نظر بگیرید. نه تنها گسترش واژگان به شما در برقراری یک ارتباط بهتر کمک خواهد کرد، بلکه سبب می شود که در تمام هیئت مدیره به عنوان یک فرد با هوش و حرفه ای معرفی شوید.

 1. با مردم ارتباط برقرار کنید

هنگامی که از کنار یک غریبه عبور می کنید به او سلام کنید. در صف خواربار فروشی، اجازه دهید افرادی که دارای وضعیت جسمی خوبی نیستند اول کارشان را انجام دهند. ارتباط چشمی برقرار کنید و سعی کنید به افراد نزدیک شوید. این یکی از بهترین راه ها برای شناساندن خود به افراد جدید، و ایجاد ارتباطات حرفه ای است. در ارتباطات خود در محیط خارج از خانه همواره سعی کنید مانند یک جنتلمن رفتار کنید. یک شنونده خوب باشید و سپس سوالات خود را مطرح نمایید. توجه داشته باشید که این مسایل برای مردم اهمیت زیادی دارد و آنها حتما شما را به خاطر خواهند سپرد.

 1. هدف خود را بیابید

شما به جز داشتن یک خانه خوب و امنیت مالی، چه چیز دیگری می خواهید؟ چه چیزی شور و اشتیاق شما را صد چندان می کند؟ می خواهید به کدامهدف در زندگیخود دست یابید؟ با خود بیندیشید که برای چه زنده هستید، برای چه تلاش می کنید و در نهایت می خواهید به کجا برسید. شفاف سازی این موارد سبب می شود که بتوانید راه خود را در زندگی بیابید و هدفتان را مشخص کنید. در واقع یکجنتلمن واقعیباید از هدف خود به خوبی اطلاع داشته باشد.

 1. درباره چیزی که می خواهید با خودتان روراست باشید

در مورد چیزهایی که می خواهید تصمیماتی جدی را اتخاذ کنید! اگر شما می خواهید که دیگران به شما احترام بگذارند پس می دانید که چه چیزی می خواهید و چه چیزی نمی خواهید و لذا همه چیز برایتان آشکار خواهد شد.چگونگی نه گفتنو پاسخ منفی دادن یکی از کارهای مهمی است که حتما باید آن را بیاموزید. مطمئنا شما نمی خواهید فردی بیچاره باشید که دائما در برابر کسانی که دوستشان دارد سر خم می کند و گفته های آن ها را اجرا می نماید.

چگونه یک جنتلمن واقعی باشیم؟

چگونه یک جنتلمن واقعی باشیم؟

 1. درب را باز نگاه دارید

باز نگاه داشتن درب برای افراد دیگر یک رفتار محترمانه است که مطمئنا سبب می شود مردم به عنوان یک جنتلمن روی شما حساب کنند. این یکی از ظریف ترین و قدرتمندترین روش ها برای نشان دادن توجه شما به دیگران است.

 1. به قول های خود عمل کنید

یکی از مهم ترین رفتارهای یک جنتلمن احترام گذاشتن به دیگران و عمل کردن به وعده هاییست که به آن ها داده اید. اگر شما به کسی می گویید که در زمان مشخصی با او ملاقات می کنید، هرگز دیر نکنید. وقتی به کسی می گویید که قصد کمک به او را دارید، حتما به او کمک کنید. هنگامی که شما به کسی وعده می دهید که پروژه ای را در یک تاریخ خاص انجام می دهید، کار خود را در همان مهلت مقرر به انجام رسانید. این کار نه تنها باعث می شود که افراد دیگر به شما اعتماد کنند، بلکهاعتماد به نفسشما را نیز افزایش خواهد داد.

 1. به افرادی که دوستشان دارید کمک کنید

همواره در محیط کار و خانه به چیزهای کوچک و جزئیات توجه کنید. اگر همکارتان به شما کمک کرده تا یک فایل را به درستی نصب کنید، شما هم باید با گزارش سالانه خود به او کمک کنید. اگر دوست دختر شما مواد غذایی لازم برای پیک نیک را خریداری کرده، شما هم آن ها را برایش حمل کنید. همیشه اطمینان حاصل کنید که به بهبود زندگی کسانی که به آن ها اهمیت می دهید کمک می نمایید.

 1. تعیین جایگاهی مناسب برای خود

داشتن یک دفتر کار، خانه و ماشین مناسب، احساس خوبی را در کسی که با شما دیدار می کند به وجود خواهد آورد. این امکانات نشان می دهند که شما خودتان را جدی می گیرید و به سختی برای زندگیتان تلاش می نمایید. در پیش گرفتن رفتارهای نجیبانه به شما کمک می کنند تا ده سال دیگر هنگامی که با همسر خود زندگی می کنید یکی از معدود کسانی باشید که می داند نباید جوراب هایش را بعد از در آوردن بر روی زمین بیندازد.

 1. خودت باش

هیچ کس به دنبال استخدام یا قرار گذاشتن با عروسکی که مدام کارهای دیگران را تقلید می کند نیست. در واقع هم اکنون به لطف تکنولوژی، شخصیت کاری و خانوادگی ما تا حد زیادی با هم تلفیق شده اند پس بهتر است در همه جا خودمان باشیم تا بتوانیم اعتبار لازم را به دست آوریم. همان طور که هستید خودتان را جلوه دهید نه آن طوری که تصور می کنید اطرافیانتان دوست دارند شما را ببینند. آنچه شما را منحصر به فرد می کند، همان چیزی است که شما از آن برخوردارید و دیگران نه. حتی نقص هایی که دارید شما را، جذاب و دلپذیرتر می کنند چرا که مخصوص خودتان هستند. این نقص ها چیزهایی هستند که شما را از دیگران جدا می کنند و باعث می شوند به یاد ماندنی شوید. پذیرفتن آنچه که هستید یکی ازنشانه های جنتلمن بودناست. بنابراین به عنوان یک جنتلمن سعی کنید رفتار هیچ کس را تقلید نکنید و فقط خودتان باشید. به همین سادگی.#‌آشپزی #‌غذای_لذیذ منبع: آلامتو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بادمجان سرخ کرده و نکات مهم پیرامون بادمجان سرخ کرده با روغن کم و چگونه بادمجان را با روغن کم سرخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

1 روز پیش

نگهداری هویج در یخچال و نکات بسیار مهم پیرامون نگهداری هویج در یخچال و روش های مختلف نگهداری هویج چگونه است را در پرشین وی بخوانید

1 روز پیش

شیرینی بامیه با شکلات که در اسپانیا به آن چوروس گفته می‌شود، تقریبا مشابه بامیه است ولی به‌جای فرو بردن در شربت، با سس شکلات سرو می‌شود.

1 روز پیش

آیا می دانید که یک آناناس خوب، رسیده و شیرین چه مشخصات و ویژگی هایی دارد؟ بد نیست بدانید که یک آناناس رسیده و شیرین را با توجه به رنگ، بو و بافت آن انتخاب می کنند

1 روز پیش

چگونه از کاغذ یادداشت استیکی استفاده کنیم؟:در دنیایی که نرم افزارهای خلاقیت و بهره وری، حکمفرما شده اند، هنوز هم یکی از گزینه های نوشت افزار دیده می شود که می تواند ابزار موثری برای بهبود خواندن و

1 روز پیش

در تهیه پلو سبزیجات از گوشت استفاده نمی‌شود و به صورت گیاهی این پلو تهیه می‌شود. شما می‌توانید در کنار یک خورشت مرغ خوشمزه آن را سرو کنید.

1 روز پیش

چگونه دیگران را شیفته خود کنیم؟:برای همۀ ما اهمیت دارد که دیگران در مورد ما چه نظری دارند و دوست داریم دیگران ما را دوست داشته باشند. نکات کلی برای اینکه دیگران از ما خوششان بیاید نیز

2 روز پیش

۱۰ اردبیهشت که چهل روز بعد از نوروز است جشن چلمو برگزار می‌شود و در این جشن در شیراز، کرمان و فارس آش شیر با نخود را تهیه می‌کنند.

2 روز پیش

شاید شما با شنیدن کلوچه مرغ فکر کنید نیازی به تهیه خمیر دارد، در صورتی‌که یک نوع کتلت است که با افزودن ادویه‌ها و پنیر پیتزا تهیه می‌شود.

2 روز پیش

جدا کردن پوست تخم مرغ و ترفندهای جدا کردن پوست تخم مرغ آب پز و همه خواص تخم مرغ و فواید و مضرات تخم مرغ و فواید تخم مرغ را در پرشین وی ببینید

2 روز پیش

شیر عسلی خانگی یا شیر تغلیظ شده که تقریبا می توان گفت شیری است که ۶۰ درصد آب آن از بین رفته و با افزودن شکر یک شیر عسلی شیرین و خوشمزه بدست می آید که در تهیه انواع دسرها و کیک ها و باقلواها استفاده می شود

3 روز پیش

سوپ ماش، به دلیل داشتن ماش برای معده، کاهش وزن، برای افزایش حجم عضلات در بدنسازی، کاهش فشار خون و برای قلب بسیار مفید است.

3 روز پیش

دستور پخت خورشت قیمه خوشمزه خانگی بسیار ساده است. این خورشت خوشمزه را همراه با برنج و سیب زمینی سرخ کرده سرو کرده و لذت ببرید.

3 روز پیش

نخود پلو با گوشت یکی از پلوهای بسیار خوشمزه و خوش عطر است که می‌توانید آن‌را با مرغ نیز تهیه کنید. دستور پخت نخود پلو با گوشت را بخوانید.

3 روز پیش

ساخت آویزهای نورانی و تزیین و نور پردازی در جشن تولد و مزایا و کاربرد چراغ تزیینی و انواع لوستر و آموزش ساخت آویزهای نورانی را در پرشین وی ببینید

3 روز پیش

بیشتر...