پرشین وی |
۱ هفته پیش

نحوه درزگیری پنجره ها نحوه صحیح درزگیری پنجره ها در خانه

اصول وتکنیک های درزگیری پنجره ها

امروزه عایق‌بندی و درزگیری درب و پنجره دوجداره در ساختمان‌ها از نکاتی است، که اغلب افراد به آن توجه دارند. .بهتر است بدانید، که بهترین راه‌حل برای عایق‌بندی ساختمان، نصب و درزگیری درب و پنجره دوجداره است.

هوای سرد پاییز و زمستان و پاک کردن گرد و غبار از روی سطوح منزل می تواند نیاز به درزگیری پنجره ها را ضروری کرده و ما را وادار به چاره جویی کند. در و پنجره ها به هنگام باز و بسته شدن ، باعث انتقال هوای سرد زیادی به فضای خانه می شوند و انرژی زیادی به هدر می دهند. نحوه درزگیری پنجره ها را درپرشین ویببینید.

نحوه درزگیری پنجره ها

نیاز به درزگیری پنجره ها زمانی خود را نشان می دهد که هزینه های قبوض و گرد و خاک درخانه زیاد می شود.پیدا کردن درز و راه های فرار هوا و ورود گرد و خاک به خانه، اولین گام در این راه است.

یکی از آسان ترین راه ها برای پیدا کردن درز، آزمایش در روز، مقابل خورشید است.اگر دیدید که نور خورشید از پنجره به داخل می آید، حتما پنجره درز دارد.یک راه دیگر نیز برای تشخیص درز وجود دارد.یک شمع را نزدیک یک درز احتمالی ببرید.اگر شعله شروع به رقصیدن و حرکت کرد، خبر از درز و شکاف در پنجره می دهد.
البته قبل از انجام این آزمایش، سیستم گرمایشی یا سرمایشی اتاق را خاموش کنید تا از داخل اتاق باد به شعله نرسد.

استفاده از نوارهای دور پنجره
اصول و تکنیک‌های درزگیری پنجره‌ها

قبل از انجام درزگیری، درزهای قدیمی را پاک کرده و سطح پنجره را با پارچه مرطوب تمیز کنید.دقت داشته باشید که سطح مورد نظر کاملا تمیز و خشک شده باشد.برای درزگیری پنجره ها، به موارد زیر دقت کنیداز درزگیر منعطف استفاده کنید که کمتر احتمال منقبض شدن داشته باشد.از ابزار درزگیری استفاده کرده و لوله چسب درزگیر
را داخل آن قرار داده و مورد استفاده قرار دهید.چسب درزگیر را به آرامی و با دقت روی محل درز بکشید.

آرامش در کار باعث می شود که بتوانید یک خط صاف را ایجاد کنید.اگر برایتان شکل خط درز نیز مهم است، پس از ریختن چسب درز روی شکاف، آن را صاف کنید.
می توانید از پشت قاشق و یا با انگشتی که به آب آغشته شده باشد، آن را صاف کنید.قبل از خشک شدن درزگیر این کار را انجام دهید.

جام جم#‌نکات_آشپزی منبع: پرشین وی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...