مجله دلتا |
2 ماه پیش

عطر ادکلن پاییزی عطر پاییزی عطر پاییزی مردانه عطر پاییزی زنانه مجله دلتا

فصل سرد در راه است و باید علاوه بر آماده کردن لباس‌های گرم، در فکر انتخاب و خرید ادکلن یا عطر مناسب پاییز و زمستان هم باشیم.

قانون کلی درباره انتخابعطر و ادکلن پاییزیو زمستانی این است که عطرهای سبک و خنک باید در بهار و تابستان استفاده شوند و عطر و ادکلن‌های گرم بیشتر مناسب ماه‌های سرد سال هستند. در این مطلب ازمجله دلتاقصد داریم ۴ قانون برای انتخاب عطر مردانه یا زنانه‌ مناسب برای پاییز و زمستان را بیان کنیم.

۴ قانون برای خرید عطر و ادکلن مناسب پاییز و زمستان

عطر مناسب پاییز و زمستان باید نت پایانی گرم و قوی داشته باشد

اولین و شاید مهم‌ترین نکته در انتخاب عطر و ادکلن پاییزی توجه به رایحه‌ پایه یا نت پایانی آن است. رایحه‌ پایه در یک عطر یا ادکلن پاییزی و زمستانی باید گرم و قوی باشد، رایحه‌هایی مانند عطر وانیل، چوب، نعنا و مشک. برای روشن‌تر شدن این نکته در ادامه اندکی درباره‌ نت‌های یک عطر توضیح می‌دهیم.

هر عطر سه رایحه یا نت اولیه، میانی و پایه (پایانی) دارد. این سه نت در ترکیب با هم آکورد یک عطر را می‌سازند.

نت اولیه رایحه‌ای بسیار سبک و تازه است که بلافاصله پس از استفاده از عطر به مشام می‌رسد. این رایحه به سرعت هم از بین می‌رود. برای مثال هرگونه عطر و بوی مرکبات جزو رایحه‌ اولیه عطر به حساب می‌آید.

نت میانی یا همان قلب عطر، بویی است که پس از رفتن رایحه‌ اولیه به مشام می‌رسد. بوهایی مانند عطر گل‌های رزماری یا بنفشه در دسته‌ نت‌های میانی قرار می‌گیرند.

رایحه‌ پایه یا نت انتهایی، قوی‌ترین رایحه‌ یک عطر است که برای مدت طولانی باقی می‌ماند.

عطر و ادکلن پاییزی

عطر و ادکلن پاییزی شیرین برای فصل سرد مناسب‌تر است

در ماه‌های سرد سال هیچ چیز نمی‌تواند جای یک عطر شیرین و گرم را بگیرد. عطرهایی با رایحه‌ دسر، وانیل، شکلات و کارامل برای پاییز و زمستان کاملا مناسب هستند.

ممکن است در فصل گرم عطرهای شیرین به نظر بیش از حد قوی و تند به نظر برسند اما در هوای سرد بهترین انتخاب برای عطر و ادکلن پاییزی هستند. برندهایدیورو پرادا کندی انتخاب‌های خوبی برایعطرو ادکلن شیرین در اختیار شما قرار می‌دهند.

عطر و ادکلن پاییزی

در فصل سرد از عطر تند نترسید

عطرهای تند با رایحه‌های شرقی انتخاب مناسبی برای استفاده در ماه‌های سرد سال هستند. این عطرهای تند معمولا رایحه‌ای از دارچین، زنجبیل، زیره و جوزهندی دارند.

عطر و ادکلن‌های تند معمولا گرم، عجیب و پیچیده‌اند. عطرهای تند، عطر و ادکلن پاییزی محبوبی محسوب می‌شوند.

عطر و ادکلن پاییزی

پاییز و زمستان را وارد دنیای چوبی شوید

انواع رایحه‌ چوب مانند چوب صندل، چدار، نعناع و بلوط هم از رایحه‌های شرقی مناسب برای پاییز و زمستان به شمار می‌روند. رایحه‌های چوب معمولا خشک، زمینی و نزدیک به عطر مشک هستند و عطر و ادکلن پاییزی محبوب به شمار می‌روند.

مجله دلتا

پیشنهاد مطالعه:شما می‌توانید مطلب مشابه۸ ترفند برای افزایش ماندگاری عطررا مطالعه بفرمایید.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برای ایجاد شیک‌ترین استایل باید از چه سبکی الهام گرفت؟ برای داشتن استایلی جذاب باید چگونگی ست کردن کفش با شلوار را بدانیم.

۱ هفته پیش

برای زمستان، لباس‌ها و اکسسوری‌های متنوعی وجود دارد. در این مطلب می‌خواهیم به نکاتی بپردازیم که باعث ایجاد استایل زمستانه شیک دخترانه می‌شود.

۱ هفته پیش

امروزه روش‌های جدید و متنوعی برای داشتن ابروهای زیبا و طبیعی وجود دارد که بیشتر آن‌ها پر هزینه هستند و همینطور ریسک زیادی هم دارند.

۱ هفته پیش

بیشتر...