پرشین وی |
1 سال پیش

ترفندهای خانه تکانی ترفندهای خانه داری برای نظافت

روش‌هایی برای خانه‌‌تکانی صحیح

اصل خانه تکانی به رسم و سنت های قدیم برمیگرده که مردم هنوز ان را اجرا میکنند و تا قبل از رسیدن سال نو خانه را از هر کثیفی و بی نظمی تمیز میکنند .برای خانه تکانی روش های خاص خودش را بکار ببرید.

با رسیدن فصل بهار خانم های خانه مشغول به خانه تکانی میشوند. ولی بسیاری از ازفراد هستند به دلیل وقت کم در خانه تکانی از این کار منصرف میشوند.ما دراین مجموعه
ترفندهای خانه تکانی را به شما اموزش داده ایم تا شما بتوانید سریع و فوری به نظافت منزل بپردازید .خانه تکانی سریع و فوری و ترفندهای خاص ان را در پرشین وی ببینید.

ترفندهای خانه تکانی

حتما شما نیز بارها تجربه‌کرده‌اید که ‌واقعا بر روح و روان شما تاثیر مثبت می‌گذارد.اگر زمان طولانی در گذشته زندگی کنید، رابطه‌های قدیمی شما را رها نمی‌کند و قادر نیستید روی کار یا دوستان خود متمرکز شوید.در چنین شرایطی وقتی اشیای قدیمی را از خود دور می‌کنید، می‌خواهید قسمتی از زندگی گذشته خود را خاتمه دهیدو دیگر چیزی شما را به یاد گذشته نیندازد.
پس از آن انرژی مثبت به شما بازمی‌گردد، کارهای روزانه باز هم باعث لذت شما می‌شوند و مجددا تمایل به ملاقات با دوستان را در خود حس می‌کنید.

شاید بارها و بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که اشیاء، کفش و لباس یا وسایل دیگری را که مدت‌هااز آنها استفاده نکرده‌اید، دارید.ولی در عین حال، نمی‌‌توانید از آنها جدا شوید یا آنها را دور بریزید.در چنین مواردی نمی‌توانیم به گذشته پایان دهیم و ندانسته به آن وابسته می‌مانیم.در واقع اشیای کهنه و غیرقابل استفاده انرژی منفی تولید می‌کنند.بنابراین اگر می‌خواهید انرژی متناسب و هماهنگی در چاردیواری شخصی خود به دست آورید، ابتدا باید خود را از اشیای بی‌اهمیت جدا کنید.

هنر فنگ‌شویی به نظامی از قوانین کهن چین تعلق دارد.این هنر قدیمی و کهن چینی مربوط به ۶ هزار سال قبل است و هدف آن شکل‌دهی‌ هماهنگ مکان زندگیانسان‌ها به صورت با واسطه یا بی‌واسطه است.ترجمه لغوی فنگ‌شویی باد و آب است و مفهوم آن این است که هرآنچه در پیرامون ما قرار دارد، ازانرژی فعال به وجود آمده است.حتی اشیای بی‌جان مانند صندلی، میز یا ساختمان‌های اداری نیز دارای انرژی سیال هستند.

مفهوم فنگ‌شویی مهار و ذخیره انرژی موجود در هر مکان بدون ذخیره کردن آن است که در تمام سبک‌های متعلق به این هنر انرژی در نقطه مرکزی آن قرار گرفته است.این انرژی در جهان هستی و کائنات جریان می‌یابد و تمام موجودات جاندار و بی‌جان آن را به یکدیگر مرتبط دمی‌کند.از هزاران سال پیش چینی‌ها خانه‌های خود را به کمک این هنر (فنگ‌شویی)‌ «مکانی برای خوشبختی» می‌ساختند و می‌آراستند.هماهنگی و خوشبختی در فنگ‌شویی با نظم و پاکیزگی ارتباط تنگاتنگی دارد؛ زیرا تمام اشیاء و حتی وسایل اضافی تولیدانرژی می‌کنند یا حداقل می‌توانند در ناهماهنگی انرژی تاثیرگذار باشند، بنابراین نظافت و مرتب کردن خانه در راس فهرست فنگ‌شویی قرار می‌گیرد.

● اثاثیه (مبلمان)‌ منزل را جابه‌جا کنید یکی از راه‌های هماهنگ‌سازی فضای خانه جا به جا کردن مبلمان به محل‌های مناسب‌تر از لحاظ انرژیک است.این امر باعث می‌شود آن مکان نه‌تنها جلوه کاملا تازه‌ای بیابد، بلکه شما نیز بزودی تاثیر مثبت آن را درمحیط خود احساس خواهید کرد.سعی کنید هرگز مبلمان را طوری نچینید که زوایای تیز آن به سمت شما باشد؛ چرا که این امر باعث
تلاقی با انرژی درونی شما شده و آن را برهم می‌زند. توجه داشته باشید مرکز خانه، اتاق و آپارتمان را باید در حد امکان خالی نگه دارید.

آیین‌های نوروزی

ترفندهای خانه داری برای نظافت

● چگونگی نور و رنگ برای تامین انرژی کافی در هر اتاق باید نور تابان و گرم در حد کافی موجود باشد.در طول روز باید در حد امکان نور طبیعی خورشید به داخل خانه بتابد.با کنار زدن پرده‌ها و باز کردن پنجره‌ها به این هدف خواهید رسید.در هر اتاق منابع نوری مختلفی با شدت‌های متفاوت قرار دهید.گوشه‌های اتاق، طاقچه‌ها، اتاق‌های بدون پنجره و زیر سقف‌های شیب‌دار با تابش نورهای سقفی و دیواری زنده‌تر خواهند شد.با قرار دادن شمع‌های روشن در نقاط بخصوصی از خانه می‌توان انرژی را قوی‌ترکرد.به کمک‌ رنگ‌ها نیز می‌توان انرژی «چی» را در قسمت‌های بخصوصی افزایش داد، تضعیف، تولید و دفع کرد یا تغییرمکان داد.مثلا رنگ‌های مهیج مانند قرمز یا نارنجی آرامش اتاق خواب را تضعیف می‌کند و ممکن است بر خواب شما تاثیرمنفی داشته باشد و بعکس رنگ زرد که رنگ وسطی است، با تمامی جهات همخوانی دارد.

● نصب تابلوها هر شخصی تابلوها و آثار هنری را به شکل بخصوصی تفسیر می‌کند.آنچه یک نفر زیبا و هماهنگ می‌بیند، دیگری کاملا رد می‌کند.بنابراین، در انتخاب تابلوها و آثار هنری که می‌خواهید آپارتمانتان را با آنها تزئین کنید، به احساس درونی‌تان اعتماد کنید.تنها شما هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید یک اثر هنری بر انرژی محیط شما تاثیر مثبت یا منفی دارد.سعی کنید اتاقتان را با دکوراسیون انباشته نکنید.از قاب‌های شیشه‌ای اجتناب کنید و به جای آنها قاب‌هایی از جنس چوب یا فلز تهیه کنید.تابلوهایی که رنگ‌های تیره دارند و غمگین و کسل‌کننده هستند، نباید در اتاق خواب و اتاق بچه‌ها نصب شوند.تابلوهایی با موضوعات مثبت مثل کودکان خندان در حال بازی، طبیعت بی‌جان و همچنین مناظر آرام بخش تاثیر مثبتی برروان انسان دارد.

● طرز قرار گرفتن آیینه‌ها آیینه‌ها در فنگ‌شویی نقش بسیار مهمی دارند و می‌توانند جریان انرژی چی را تسریع سازند،منعکس کنند و به این وسیله جهت آن را تغییر دهند.شکل آیینه بسیار حائز اهمیت است.در فنگ‌شویی از آیینه‌های مسطح و محدب استفاده می‌شود.آیینه مسطح انرژی را فقط در یک مسیر تغییر جهت می‌دهد، ولی آیینه محدب انرژی را در مسیرهای مختلفی تقسیم
می‌کند.آیینه‌های گرد به حفظ انرژی کمک می‌کنند.قاب آیینه‌های بیضی شکل انرژی بیشتری دارند و برای تقسیم انرژی مناسب‌ترند.به کمک آیینه می‌توانید انرژی را به راهروها و گوشه‌های تاریک هدایت کنید.

خانه تکانی آشپزخانه

در راهروهای طویل تبادل سریع انرژی را می‌توان به کمک آیینه آهسته‌تر کرد.نصب آیینه‌های مسطح و بزرگ در فضاهای کوچک آنها را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد.سعی کنید روبه‌روی آیینه نخوابید زیرا آیینه افکار منفی یا هیجاناتی را که در خواب به صورت انرژی منفی آزادمی‌کنید به شما باز خواهد گرداند.آیینه را روبه‌روی درها و پنجره‌ها نصب نکنید، ترفندهای خانه تکانی زیرا انرژی منعکس می‌شود و وارد اتاق نمی‌شود، درضمن سعی کنید حتماآیینه را پاک و تمیز نگه دارید و آیینه‌های شکسته را فورآ با آیینه نو جایگزین سازید.

● گیاهان آپارتمانی گیاهان آپارتمانی بهترین و طبیعی‌ترین راه تقویت انرژی هستند.آنها همیشه به زندگی نیروی تازه‌ای می‌بخشند.گیاهانی را که برگ‌های تیز و سوزنی دارند مانند؛ یوکا یا کاکتوس در اتاق خواب، اتاق نشیمن یا ناهارخوری قرارندهید.چرا که آنها انرژی منفی دارند و می‌توانند بر روح و روان شما تاثیر نامطلوب داشته باشند.گل‌ها و گیاهان می‌توانند انرژی را در قسمت‌هایی که کمبود انرژی دارند، مثل گوشه‌های کم‌نور و زیر سقف‌های شیب‌دار تقویت کنند.

در گوشه‌های کم‌نور گیاهانی را که به نور کمی احتیاج دارند مانند پیچک قرار دهید.فنگ شویی امکانات بسیاری برای تقسیم‌بندی فضای خانه و آپارتمان به منظور به دست آوردن انرژی مناسب ارائه می‌دهد.به عنوان مثال اتاق نشیمن نقطه مرکزی آپارتمان و همزیستی افراد خانواده است.در آنجا فعالیت‌های گوناگونی انجام می‌گیرد.معمولا این اتاق مرکز ارتباطات در آپارتمان است، گفتگوی افراد خانواده و دوستان و برگزاری جشن و مهمانی در اینمکان صورت می‌گیرد.

برای چنین فعالیت‌های مختلفی مسلما به شکل‌های متفاوتی از انرژی نیاز خواهیم داشت.اتاق‌‌‌نشیمن باید نسبت به اتاق‌های دیگر بزرگ‌تر باشد، در غیر این‌صورت انرژی از حرکت باز خواهد ماند.
اگر اتاق‌نشیمن شما کوچک است، می‌توانید به وسیله آیینه آن را بزرگتر جلوه دهید.از قرار دادن تعداد زیادی مبل راحتی صرف‌نظر کنید، پاکیزگی و نظم یکی از قواعد مهم برای دستیابی به انرژیمناسب است به منظور جابه‌جایی انرژی نباید اشیاء و مبلمان بزرگی را در این اتاق قرار دهید.

از قرار دادن تعداد زیادی مبل راحتی صرف‌نظر کنید، پاکیزگی و نظم یکی از قواعد مهم برای دستیابی به انرژیمناسب است. ترفندهای خانه تکانی پارتیشن‌ها، کمدها و قفسه‌های کتاب را با اشیای ریز انباشته نکنید.توجه داشته باشید مرکز اتاق باید در حد امکان خالی باشد.مبلمان زیادی را در اتاق نشیمن نچینید، زیرا باعث توقف جریان انرژی می‌شوند.یکی از روش‌های مناسب برای به دست آوردن فضایی هماهنگ در اتاق نشیمن چیدن مبلمان به صورت دایره، چهارگوش یا چندگوش است.قرار دادن آباژور و گلدان نیز این دکور را تکمیل می‌کند.از نشستن جلوی در و پنجره در حالی که پشت‌تان به سمت آنهاست، اجتناب کنید.

● اتاق خواب سعی کنید تختخواب را جایی قرار دهید که هنگام خواب از انرژی مناسبی بهره ببرید چرا کهاتاق خواب برای افراد خانواده تنها مکان مناسب برای خلوت با خود است. ترفندهای خانه تکانی
مناسب‌ترین جهت برای اتاق خواب سمت غربی اتاق است چرا که در این جهت انرژی مثبت باعث تمدد اعصاب وخواب راحت می‌شود.احساس لذت و توانایی در ارتباطات نیز جزو ویژگی‌های مثبت انرژی در سمت غرب هستند.در اتاق خواب از نور ملایم استفاده کنید تا باعث آرامش شما شود.همواره باید اتاق خواب را تمیز و مرتب نگه دارید و در آنجا ریخت و پاش نکنید.از قرار دادن کمدهایی که یک دیوار را به طور کامل می‌پوشانند اجتناب کنید، زیرا دارای انرژی نامناسبی هستند.در اتاق خواب آیینه نصب نکنید، زیرا انرژی بدنتان در آن بازتاب پیدا می‌کند و مانع از رهایی هیجان می‌شود.

● اتاق کودکان اتاق کودکان جزو مکان‌هایی است که فعالیت‌های مختلفی در آن صورت می‌گیرد.در آنجا بچه‌ها، هم بازی می‌کنند و هم می‌خوابند.بنابراین باید فعالیت و خلاقیت در روز و در عین حال خواب آرام شب در آن امکان‌پذیر باشد.اگر مجبور به تقسیم یک اتاق بین چند کودک هستید، باید برای هر کدام از آنها موقعیتی فراهم آورید کهگوشه‌ای مخصوص خود داشته باشند.
برای ایجاد فضایی آرام و هماهنگ در اتاق کودکان می‌توانید از تابلوهایی با موضوع شاد، فرش نرم و رنگ‌های ملایم بهره گیرید.رنگ‌های روشن در اتاق بازی یا کنج مخصوص بازی باعث خلاقیت بیشتر کودک خواهد شد.

سعی کنید از رنگ آبی برای اتاق کودکان استفاده کنید؛ زیرا تاثیر آرام‌بخشی دارد.گیاهان، وسایل الکترونیکی، کامپیوتر و ویدئو برای اتاق کودک مناسب نیستند.بچه‌ها را راهنمایی کنید تا شب‌ها اتاقشان را مرتب کنند.اتاق درهم ریخته و نامرتب مانع آزادی عمل کودک می‌شود.این مساله باعث می‌شود در آینده نیز فرد برای یافتن راه زندگی خود دچار مشکل شود.برای داشتن خواب آرام و راحت، شب‌ها کودک باید بیشتر اسباب‌بازی‌هایش را در قفسه بچیند یا درون کیسه قرار دهد.

● اتاق کار بیشتر افراد قسمت اعظم زندگی خود را در اتاق کار می‌گذرانند، بنابراین جریان مناسب انرژی در ایناتاق، اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.می‌توانید با انتخاب مکان، مبلمان، جنس‌ اشیا و جداسازی فضاها از انرژی مناسب بهره گیرید و به این وسیله قدرت تولید و تاثیرگذاری خود را ارتقا دهید.انرژی مثبت نباید به وسیله انرژی ابزاری مانند تلفن، تلفن همراه، رایانه و دورنگار خنثی شود؛ زیرا تنها انرژی مثبت کارایی و قدرت تمرکز شما را افزایش خواهد داد.اگر اتاق کار شما در شرق ساختمان باشد، اجرای ایده‌ها و افکار آسان‌تر خواهد شد.اتاق کار چه بزرگ و چه کوچک باید نظم و ترتیب داشته باشد.

شب‌ها میز تحریرتان را مرتب کنید.به جای قفسه‌های باز از کمدهای دردار استفاده کنید.میز تحریر، نقطه مرکزی اتاق کار است.میز کارتان را طوری قرار دهید که وقتی پشت آن می‌نشینید، در و پنجره‌های اتاق در حیطه دید شما قرار داشته باشند.پشت به در ورودی یا کنار آن ننشینید.استفاده از نور طبیعی خورشید بسیار سودمند است.اگر استفاده از نور طبیعی در اتاق کارتان میسر نیست، باید از نور مصنوعی شبیه به نور طبیعی و به اندازه کافی استفاده کنید.

روزنامه ایران#‌نکات_آشپزی منبع: پرشین وی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

برخی مواد غذایی باعث تقویت قوای جنسی می‌شوند و برخی دیگر مشکلاتی را ایجاد می‌کنند که برای قبل از رابطه مناسب نیستند. در این مطلب به این مواد غذایی اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید...

۲ هفته پیش

زمان امتحانات وقت حذف وعده‌های غذایی و یا خوردن غذاهای ناسالم نیست. به اندازه کافی استراحت کنید و مراقب سلامت جسمی و روحی‌تان باشید شما باید بهترین نسخه خودتان در امتحانات باشید پس درست غذا بخورید ورزش کنید و خوب درس بخوانید.

۳ هفته پیش

می‌گویند اگر عادت‌هایی سالمی داشته باشید وقتی به ۴۰ سالگی می‌رسید انگار تازه‌وارد دهه ۳۰ زندگی خود شده‌اید. اما بسیاری از خانم‌ها (و آقایان) بعد از ورود به دهه ۴۰ زندگی خود دچار چالش‌هایی در کنترل وزن و دیگر مشکلات پزشکی‌اند.

۴ هفته پیش

بدن شما شگفت‌انگیز است؛ چون مدام کار می‌کند تا شما زنده باشید. هورمون‌ها، همان پیام‌رسان‌های شیمیایی که با ردوبدل‌کردن سیگنال‌ها بین خون و عضلات و اندام‌ها و بافت‌ها و سلول‌ها، عملکردهای بدنتان را متعادل نگه می‌دارند، نقش بسیار بزرگ و مهمی در این میان دارند.

۳ هفته پیش

میوه‌ها جزو گروه‌های غذایی‌ای هستند که خوردنشان همواره به وسیله متخصصان تغذیه توصیه می‌شود و تاکید آن‌ها این است که میوه‌ها تازه و فصل باشند؛ یعنی میوه‌های تابستانی، در تابستان و میوه‌های زمستانی در زمستان خورده شوند. البته تنوع بخشیدن به رژیم غذایی نیز جزو توصیه‌های دیگر آنهاست زیرا میوه‌ها خواص ویژه‌ای دارند که می‌توان از آن‌ها بهره برد.

۱ هفته پیش

برخی مواد غذایی باعث تقویت قوای جنسی می‌شوند و برخی دیگر مشکلاتی را ایجاد می‌کنند که برای قبل از رابطه مناسب نیستند. در این مطلب به این مواد غذایی اشاره می‌کنیم. با ما همراه باشید...

۲ هفته پیش

توصیه می‌شود تا حدامکان این خوردنی‌های مضر را در روزهای گرم سال مصرف نکنید.

۳ هفته پیش

اگر می‌بینید مدام باید با تک‌سرفه‌هایی گلوی خود را صاف کنید، باوجوداینکه احساس بیماری هم نمی‌کنید، بدانید که فقط شما نیستید و معمولاً جای نگرانی وجود ندارد؛ اما باید حواستان به برخی موارد باشد.

۴ هفته پیش

کیفیت اسپرم یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای تأثیرگذار بر باروری است. سیستم تناسلی در بدن انسان، مثل هر سیستم دیگری وابسته به مواد مغذی و ویتامین‌هاست. بعضی از غذاها می‌توانند تأثیر خوبی بر سلامت تناسلی مردان بگذارند، تولید تستوسترون را بیشتر کنند و در نتیجه، تعداد و کیفیت اسپرم را افزایش دهند.

۱ هفته پیش

بیشتر...