سلامت نیوز |
10 ماه پیش

ورزش بیشتر موجب افزایش طول عمر می شود سلامت نیوز

به گزارشسلامت نیوز به نقل از مهر ، محققان بیش از ۱۰۰ هزار آمریکایی را برای چندین دهه تحت نظر داشتند و دریافتند افرادی که به اندازه توصیه متخصصان سلامت ورزش می‌کنند، بیشتر عمر می‌کنند.

به گزارش هلث سایت، طبق این توصیه‌ها، بزرگسالان باید از طریق فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی سریع، به مدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته به ورزش متوسط بپردازند. گزینه دیگر این است که هر هفته به مدت ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه به فعالیت‌های عرق آورتر مانند دویدن یا دوچرخه سواری بپردازند.

در این مطالعه، افراد میانسالی که به این اهداف دست یافتند، حدود ۲۰ درصد کمتر در معرض خطر مرگ در ۳۰ سال آینده بودند.

«دونگ هون لی»، محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه هاروارد، گفت: «بیشتر افراد، به ویژه افرادی که به اندازه کافی فعال نیستند، می‌توانند با انجام سطوح ورزشی توصیه شده فعلی از مزایای سلامتی چشمگیری برخوردار شوند.»

محققان مشاهده کردند افرادی که مقادیر توصیه شده ورزش را انجام دادند، در مقایسه با همسالان خود که کم تحرک بودند، حدود ۲۵ تا ۳۱ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی یا سکته بودند. خطر مرگ ناشی از علل غیر قلبی عروقی نیز بین ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافت.

برای ورزشکارانی که دو تا چهار برابر بیشتر از مقادیر توصیه شده ورزش می‌کردند، فواید طول عمر کمی بیشتر بود.

در میان افرادی که به مدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته به شدت ورزش می‌کردند، خطر مرگ به هر دلیلی در مقایسه با افراد کم تحرک، حدود ۲۲ درصد کمتر بود. افرادی که ۳۰۰ تا ۶۰۰ دقیقه در هفته ورزش می‌کردند، خطر مرگ به هر دلیلی تا ۳۱ درصد کاهش یافت.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با افزایش سن آلت تناسلی آقایان نیز مانند سایر نواحی بدن تغییراتی پیدا می کند که می تواند بر عملکرد آن تاثیر بگذارد و روابط جنسی را دچار مشکل کند. با این حال فراموش نکنید که شما می توانید تحت نظر یک پزشک متخصص درمان را آغاز کنید.

3 روز پیش

یک متخصص طب سنتی گفت: چیپس و پفک عامل ابتلای کودک به یبوست است‌.

3 روز پیش

استاد ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: توصیه بنده به والدین این است که در ماه اول تولد، کودک پسر خود را ختنه کنند؛ چراکه کودکانی که در نوزادی ختنه نمی‌شوند یا دیر ختنه می‌شوند عفونت ادراری در این افراد 20 برابر کودکانی است که در نوزادی ختنه می‌شوند.

2 روز پیش

واضح است که اگر همه چیزهای منفی را رها کنید، می توانید از یک زندگی آرام لذت ببرید. حتی می توانید مغز خود را طوری آموزش دهید که روی همه چیزهای مثبت تمرکز کند. به دنبال چیزهای خوب زندگی خود باشید و در هر کاری که انجام می دهید یا به آن برخورد می کنید به دنبال خطا یا نقص در آن نباشید. همچنین تا حد امکان به آینده خوشبین باشید. این کارها در نهایت شما را شادتر و سالم تر می کند.

22 ساعت پیش

تغییراتی جسمی و روانی که با افزایش سن به وجود می‌آید، می‌تواند حفظ سلامتی و تندرستی را برای افراد چالش‌برانگیزتر کند.

2 روز پیش

شیشه شیرها یک وسیله بسیار معمول در تغذیه نوزادان است. با این حال، در برخی مواقع ممکن است شیر هنگام خوردن توسط برخی نوع گازهای هوا آلوده شود که می‌تواند باعث نفخ و درد شکمی در نوزاد شود. برای رفع این مشکل، شیشه شیر ضد نفخ به بازار عرضه شده است.

23 ساعت پیش

به خطرافتادن جان نوزاد با توصیه‌های غیرعلمی و انجام روش‌های درمانی خودسرانه در روزهای ابتدایی تولدپای نوزاد تازه متولدشده که به خانه می‌رسد، بایدها و نبایدها شروع‌می‌شود.

2 روز پیش

نقش عاطفی والدین بر اساس عشق، محبت و احترام است. این یک بخش اساسی از والدین بودن است اما نقش شما به عنوان والدین فقط احساسی نیست و فرزند شما دوست شما نیست.

دیروز

تغییرات در میل جنسی طبیعی است. با این حال، داشتن میل جنسی بالا اگر شروع به ایجاد اختلال در عملکرد روزانه کند، می تواند مشکل ساز شود.

3 روز پیش

بیشتر...