سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

ورزش بیشتر موجب افزایش طول عمر می شود سلامت نیوز

به گزارشسلامت نیوز به نقل از مهر ، محققان بیش از ۱۰۰ هزار آمریکایی را برای چندین دهه تحت نظر داشتند و دریافتند افرادی که به اندازه توصیه متخصصان سلامت ورزش می‌کنند، بیشتر عمر می‌کنند.

به گزارش هلث سایت، طبق این توصیه‌ها، بزرگسالان باید از طریق فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی سریع، به مدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته به ورزش متوسط بپردازند. گزینه دیگر این است که هر هفته به مدت ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه به فعالیت‌های عرق آورتر مانند دویدن یا دوچرخه سواری بپردازند.

در این مطالعه، افراد میانسالی که به این اهداف دست یافتند، حدود ۲۰ درصد کمتر در معرض خطر مرگ در ۳۰ سال آینده بودند.

«دونگ هون لی»، محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه هاروارد، گفت: «بیشتر افراد، به ویژه افرادی که به اندازه کافی فعال نیستند، می‌توانند با انجام سطوح ورزشی توصیه شده فعلی از مزایای سلامتی چشمگیری برخوردار شوند.»

محققان مشاهده کردند افرادی که مقادیر توصیه شده ورزش را انجام دادند، در مقایسه با همسالان خود که کم تحرک بودند، حدود ۲۵ تا ۳۱ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی یا سکته بودند. خطر مرگ ناشی از علل غیر قلبی عروقی نیز بین ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافت.

برای ورزشکارانی که دو تا چهار برابر بیشتر از مقادیر توصیه شده ورزش می‌کردند، فواید طول عمر کمی بیشتر بود.

در میان افرادی که به مدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته به شدت ورزش می‌کردند، خطر مرگ به هر دلیلی در مقایسه با افراد کم تحرک، حدود ۲۲ درصد کمتر بود. افرادی که ۳۰۰ تا ۶۰۰ دقیقه در هفته ورزش می‌کردند، خطر مرگ به هر دلیلی تا ۳۱ درصد کاهش یافت.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاید به طور مستقیم از قهوه‌ی خالص استفاده نکنید؛ بلکه مشتقات آن مانند لاته، نسکافه و کاپوچینو مورد علاقه‌ی شما باشد. در این صورت نیز کافیین موجود در این دسته از نوشیدنی‌ها می‌تواند گرایش شما را توجیه کند.

۱ هفته پیش

ورزشکاران برای جبران کاهش آب از دست رفته بدن شان در فصل گرم تابستان باید چه اقداماتی انجام دهند؟ گرمازدگی شدید، کاهش آب بدن و تعرق زیاد چه پیامدهایی می تواند برای ورزشکاران به دنبال داشته باشد؟

۱ هفته پیش

در حالی که یک رژیم غذایی گیاهی ممکن است با تراکم مواد معدنی استخوان کمتر و افزایش خطر شکستگی همراه باشد، ممکن است راهی برای مقابله با آن وجود داشته باشد.

1 روز پیش

هوا گرم است و خوابیدن زیر باد کولر هم عوارضی چون خشک شدن راه های تنفسی، گرفتگی عضلات و سردردهای میگرنی و سینوسی دارد. با نزدیک شدن به اواسط تابستان گرمای هوا بیش از گذشته غیر قابل تحمل می‌شود و شاید تنها راه حل برای افراد گرمایی خوابیدن زیر باد کولر باشد اما استفاده از کولر و پنکه به صورت مداوم و خوابیدن زیر باد آن قطعا عوارضی به دنبال خواهد داشت. 

۱ هفته پیش

یک روانشناس با بیان اینکه زوجینی که در یک محیط با یکدیگر همکار هستند نباید انتظاراتی که از نقش یکدیگر در محیط کار دارند را به خانه و زندگی مشترک منتقل کنند، گفت: همواره توصیه می‌شود حتما زوجینی که با یکدیگر در یک محیط همکار هستند درباره نقش خود در محیط خانه به یک توافق برسند تا مسائل کاری با مسائل زندگی مشترک ادغام نشود.

۱ هفته پیش

آلت تناسلی یک عضو حساس در بدن آقایان است که باید نسبت به سایر اعضای بدن مراقبت بیشتری شود. در این مقاله سعی بر آن است که شما را با آسیبهای جدی این اندام بدنتان که لازمه مراجعه سریع به پزشک است آشنا کنیم.

1 روز پیش

رییس فرهنگستان علوم پزشکی با اشاره به اهمیت تغذیه با شیر مادر، گفت: شیر مادر سرشار از ریزمغذی‌ها است و نقش عمده‌ای در تغذیه نوزاد دارد. توصیه شده تا دو سالگی تغذیه با شیر مادر ادامه داشته باشد.

۱ هفته پیش

تیرگی اطراف چشم کودکان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آنها می پردازیم.

4 روز پیش

گاهی اوقات برای والدین سخت است که فرزندشان را وادار به مصرف داروهای لازم کنند بنابراین نیاز است شگردهایی بدانند تا هم دارو مصرف شود و هم به اعتماد کودک آسیبی وارد نشود.

۱ هفته پیش

بیشتر...