آرگا |
1 ماه پیش

معرفی دژ محمدعلی خان راهنمای بازدید از این منطقه

دژ محمدعلی خان یک منطقه باستانی و تاریخی است که در گذشته ویژگی نظامی داشته و امروزه نیز به مکانی تفریحی با طبیعت بکر و آبشار دیدنی برای علاقه مندان تبدیل شده است.

دزفول یکی از نواحی بکر و پر جاذبه کشورمان است که با برخورداری از ویژگی های بسیار جذاب خود علاقه مندان زیادی دارد. شما در این شهر امکان بازدید از جاذبه های تاریخی بالایی همچون دژ محمدعلی خان را دارید که در این بخش با زیبایی های این دژ بیشتر آشنا می شوید.

دژ محمدعلی خان دزفول

معرفی دژ محمدعلی خان:

این دژ یکی از شکوهمندترین جاذبه های تاریخی بوده که شما با آن آشنا می شوید. این دژ امروزه از مهم ترین دیدنی های دزفول به شمار می آید و علاقه مندان زیادی دارد. در مسیر جاده های پر پیچ و خم دزفول شما علاوه بر بازدید از زیبایی های طبیعی این ناحیه می توانید با جذابیت های این سازه نیز آشنا شوید.خانه تاریخی سوزنگردزفول نیز یکی دیگر از زیبایی های این ناحیه است.

قلعه طبیعی محمدعلی خان

این دژ شامل دیواره های بلندی است که اطراف را احاطه کرده اند و از این حیث می تواند، جذابیت های فوق العاده ای داشته باشد. در بررسی تاریخچه این سازه با اطلاعات مهمی آشنا می شوید. این دژ یکی از دیدنی های دزفول می باشد.

دیواره محمدعلی خان

بررسی تاریخچه دژ:

این دژ محل آن آشنا شوید. این مبارزات محمدعلی خان در سال ۱۲۳۲ بوده است. در زمان حکومت قاجار این دژ اهمیت زیادی داشت و فرمانداهان زیادی که از دلیران لرستانی بوده در این دژ به مبارزه برخواسته اند. رضاشاه در آن دوران برای سرکوبی، نیروهای خود را به این ناحیه فرستاد. این دژ یک دژ طبیعی است و شاید دلیل اهمیت ان نیز همین مورد باشد.

آشنایی با محمدعلی خان

دیواره های این دژ به عنوان یک پناهگاه امن عمل می کنند که دشمن به سختی امکان نفود در آن را خواهد داشت. مسیرهای صعب العبور ای ناحیه از یک سو و از سوی دیگر دیواره های بلند و مرتفع در این ناحیه موجب شده تا غیر قابل دسترسی باشد. این قلعه نظامی به دلیل رخداهای تاریخی مهم خود در دنیا شناخته شده است.

اقامت در دژ:

دژ محمدعلی خان یکی از دژ های دیدنی و زیبا است که شما علاقه مندان می توانید با جذابیت های آن آشنا شوید. این دژ از نواحی اطراف به آبشار منتهی بوده که چشم انداز زیبایی به آن می بخشد. ابهت دیواره های این بنا بیش از هر چیز شما را به سوی خود می کشاند. کمپ در این نواحی نز امکان پذیر است و شما می توانید، چند روزی را در میانه این کوه ها سپری کنید.

قلعه محمدعلی خان را بشناسید

اقامت در این کوه ها ویژگی های زیادی داشته که از جمله آن ها می توان به لذت بردن از طبیعت بکر و آب و هوای معتدل آن اشاره کرد. این نواحی همچنین در گذشته نیز یکی از اقامتگاه های عشایران بوده که به دلیل سرسبزی و طبیعت بکر خود مورد توجه است. شما علاقه مندان می توانید در لینک بامکان های دیدنی دزفولبیشتر آشنا شوید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد.
برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

دریافت مشاوره رایگان

منبع : آرگا
#‌سفر #‌گردشگری منبع: آرگا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مرکز ژرژ پمپیدو یک مرکز دیدنی و فرهنگی در فرانسه است که ویژگی های زیادی دارد. این مجموعه دارای هنر و معماری است.

1 ماه پیش

دیدنی های نارا شامل جاذبه های تاریخی و باستانی متعددی بوده که شما در این بخش با آن آشنا می شوید. این شهر در ژاپن قرار دارد.

۴ هفته پیش

کاروانسرای تی تی یکی از مجموعه های تاریخی در سیاهکل است که علاقه مندان زیادی از نواحی مختلف ایران دارد.

1 ماه پیش

آسیاب بادی نشتفیان یکی از سازه های مهمی هستند که در خواف قرار داشته و شما با نوع معماری بی نظیر آن آشنا می شوید.

1 ماه پیش

دیدنی های ناهارخوران از تنوع و جذابیت های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این ناحیه جنگلی دارای چشم اندازهای زیبایی است.

1 ماه پیش

مسجد سلیمیه یک مسجد تاریخی در ترکیه می باشد. این بنا دارای 4 گنبد و محراب است همچنین معماری تاریخی دارد.

1 ماه پیش

دریاچه عطاآباد یک دریاچه با دیدنی های بسیار متنوع بوده که در کشور پاکستان قرار دارد. این دریاچه را به دلیل وجود طبیعت آن می شناسند.

1 ماه پیش

دریاچه زیتون بهارستان یکی از مجموعه های تفریحی با امتیازات مناسب می باشد که در شهر اصفهان قرار دارد. این دریاچه طبیعت زیادی دارد.

1 ماه پیش

کویر رباط خان یکی از مهم ترین نقاطی است که شما می توانید از آن دیدن کنید. این کویر در شب پر از ستاره و پوشش گیاهی خاصی دارد.

۴ هفته پیش

بیشتر...