مجله دلتا |
6 روز پیش

روستای کندلوس در نوشهر دیدنی های مازندران دیدنی های شمال ایران مجله دلتا

به هر جای ایران که بروید با روستاهای زیادی روبرو می‌شوید که به دلیل فضای سالم و آب و هوای پاکشان حال و هوای خاص و متفاوتی به نسبت شهرها دارند. این بار می‌خواهیم به شمال ایران برویم.
روستای کندلوس در نوشهر

امروز قصد داریم یکی از مناطق خوش آب و هوای ایران به نامروستای کندلوس در نوشهررا به شما معرفی کنیم. روستایی ییلاقی که تاریخی ۴ هزار ساله را با خود یدک می‌کشد. در ادامه بامجله دلتاهمراه باشید.

روستای کندلوس کجاست؟

برای رسیدن به این بهشت کوچک، باید راه استان مازندران را در پیش بگیرید. سپس به شهر نوشهر بروید. بعد به یکی از زیباترین روستاهای ایران می‌رسید. روستایی که مانند نگینی پر فروغ با طبیعتی باورنکردنی در بین بقیه روستاهای ایران خودنمایی می‌کند. علاوه بر این روستای کندلوس در نوشهر قدمتی ۴ هزار ساله دارد. اشیایی که به زمان‌های دور برمی‌گردند را می‌توانید در موزه این روستا پیدا کنید.
روستای کندلوس در نوشهر روستای ۴ هزار ساله

چرا باید به روستای کندلوس در نوشهر برویم؟

روستای کندلوس علیرغم کوچک بودنش، دنیایی از جاذبه‌ها را در خود جای داده است. می‌خواهیم تعدادی از این جذابیت‌ها را به شما هم معرفی کنیم.

طبیعت روستای کندلوس

از آنجا که روستای کندلوس در خطه سرسبز شمال قرار گرفته است، طبیعی است که طبیعتی سحرانگیز داشته باشد. کندلوس در کوه‌های البرز و در دره‌ای به نام زانوس قرار گرفته است. دره‌ای که در آن انواع گونه‌های گیاهی و جانوری به چشم می‌خورد. چشمه‌سارهای بی‌شمار، زیبایی این دره را چندین برابر می‌کنند.
طبیعت روستای کندلوس در نوشهر

آبشار کندلوس

در ۵ کیلومتری روستا، آبشاری ۱۰ متری قرار دارد که با جنگل محصور شده است. برای رسیدن به آبشار کندلوس حدود ۱ ساعت پیاده‌روی لازم است.

معماری روستای کندلوس در نوشهر

دیدن معماری روستا و خانه‌های روستایی و زندگی اهالی شیرین روستای کندلوس از نزدیک، یکی دیگر از نکات مهم در بازدید از این روستا است. روستایی که اخنه‌های چوبی قدیمی با ایوان‌های کاه‌گلی‌اش خودنمایی می‌کند. اهالی روستا هم جان تازه‌ای به این همه زیبایی می‌بخشند.
معماری روستای کندلوس در نوشهر

اولین موزه روستایی دنیا، موزه روستای کندلوس در نوشهر

جدای از طبیعت بکر و سیری ناپذیر، اولین موزه روستایی دنیا هم در کندلوس واقع شده است. موزه‌ای که ۲ طبقه دارد اما شهرتش جهانی است. جالب است بدانید که درموزه کندلوس، آثار و اشیا از هزاره دوم قبل از میلاد تا دوران قاجار، نگهداری می‌شود.
موزه روستای کندلوس در نوشهر

آرامگاه امامزاده فضل و فاضل

یکی دیگر از دیدنی‌های این روستا، آرامگاه امامزاده فضل و فاضل است. این آرامگاه از مکان‌های زیارتی روستا هم محسوب می‌شود. آرامگاهی ساده و چوبی که قدمت آن به ۱۰۰ سال پیش بر می‌گردد.
پیشنهاد مطالعه:برای آشنایی با دیگر جاذبه‌هایایرانگردی،شاهکاری به سبک معماری آلمانی در تبریزرا درمجله گردشگریدلتا مطالعه کنید.#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

درختان اسلوپ پوینت در نیوزیلند یکی از متفاوت‌ترین و خاص‌ترین پدیده‌های طبیعی این کشور هستند گرچه جاذبه‌های زیادی در این کشور وجود دارند.

16 ساعت پیش

بهترین کود برای رشد درختان میوه زمانی می تواند کارایی مطلوب داشته باشد که در زمان مناسب اعمال شود؛ کودهای شیمیایی و حیوانی هرکدام متناسب با نوع خاک و محصول

1 روز پیش

سراب صحنه در محلی به نام دربند قرار دارد که دره‌ای سرسبز است. طبیعت بی‌نظیر باعث شده که امکانات تفریحی و اقامتی زیادی ایجاد شود.

1 روز پیش

قصر میسور پس از تاج محل پربازدیدترین بنای تاریخی در هند به شمار می رود و گردشگران داخلی و خارجی برای دیدن این قصر زیبا هند سفر می کنند.

2 روز پیش

سنگ های متحرک به یک پدیده زمین‌شناسی اشاره دارد که در دریاچه خشک ریسترک پلایا به وقوع می‌پیوندد. این دریاچه در شمال غربی دره مرگ قرار دارد.

4 روز پیش

مصرف غذا مناسب برای جلوگیری از ضعف در ماه رمضان مهم است که با محدودیت در زمان خوردن بیشتر می‌شود. با ۱۷ غذا برای افطاری و سحر آشنا شوید.

5 روز پیش

اگر دنبال ترس و هیجان هستید باید به کوه هوآشان چین یا همان گذرگاه هوآشان بروید که یکی از خطرناک‌ترین گذرگاه‌های کوهستانی دنیا است.

5 روز پیش

سال‌هاست که افراد زیادی برای یافتن همسر رویایی خود به درخت عروس و داماد در آلمان نامه می‌نویسند و اکثر آن‌ها شریک زندگی خود را می‌یابند.

6 روز پیش

کاخ شهرداری تبریز از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری تبریز است. این بنا که نخستین و تنها موزه شهرداری می‌باشد، در لیست آثار ملی ایران ثبت شده.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا به سراغ مکانی به نام دریاچه مونت در ژاپن رفته‌ایم. جاذبه‌ای که تجسم یک بهشت کوچک بر روی زمین است. 

۱ هفته پیش

در جهان شاهد تغییر اکوسیستم‌ها و انقراض گونه‌های مختلف هستیم و زمان زیادی برای دیدن جاذبه های گردشگری در خطر نابودی باقی نمانده است.

۱ هفته پیش

پارک ملی یلواستون آمریکا، یکی از مهم‌ترین مناطق طبیعی دنیاست. این پارک یک اکوسیستم بزرگ برای گیاهان و حیوانات به شمار می‌آید.

۱ هفته پیش

شهر نان مادول آنقدر معماری عجیبی دارد که همه باستان‌شناسان را به فکر فرو برده که شهر، چگونه با تکنولوژی ساده آن زمان ساخته شده است.

۱ هفته پیش

نروژ در بسیاری از جنبه‌های مثبت در دنیا پیشرو است. با مجله دلتا همراه باشید تا متوجه شوید چطور سفر به نروژ شما را مهربان‌تر خواهد کرد.

۱ هفته پیش

بیشتر...