خبرآنلاین |
3 ماه پیش

سوخو۵۷ کشنده تر از قبل در راه است عکس خبرآنلاین

سوخو۵۷ کشنده‌تر از قبل در راه‌ است!/ عکس

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های روسی، جنگنده نسل پنجم روسیه، Su-۵۷، قرار است با استفاده از مینی پهپادهای جدید توسعه یافته، توانایی‌های خود را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاریخبرآنلاین، در این گزارش ادعا شده‌است که پهپادها به طور خاص برای استقرار بر روی Su-۵۷ طراحی شده‌اند. استقرار این گونه از پهپادها بر روی سوخو ۵۷ به گونه‌ای است که امکان رهاسازی در هوا را فراهم می‌کند.

در این گزارش به نقل از منبع مدعی شد که راهبرد فاش شده شامل پرتاب همزمان چندین پهپاد است که جت جنگنده بر اقدامات جمعی گروه نظارت و کنترل می‌کند.

ماهیت چند وجهی این پهپادها آنها را به عنوان دارایی‌های ارزشمند در سناریوهای حمله، شناسایی و جنگ الکترونیکی قرار می‌دهد. هدف از تاکتیک پیش‌بینی شده استقرار ده‌ها پهپاد از اسکادران Su-۵۷ این است که جنگنده‌ها را قادر سازد تا به طور مؤثر در دفاع هوایی دشمن نفوذ کنند.

سوخو۵۷ کشنده‌تر از قبل در راه‌ است!/ عکس

گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که تغییراتی در خط لوله Su-۵۷ وجود دارد که هدف آن امکان کنترل و هماهنگی یکپارچه ناوگانی از این هواپیماهای بدون سرنشین است. مسیر توسعه شامل شروع و اصلاح نرم افزارهای تخصصی بود. این نرم افزار قرار است به عنوان مرکز عصبی عمل کند و تبادل اطلاعات بدون درز بین Su-۵۷ و پهپادهای مستقر را تسهیل کند.

همزمان با پیشرفت‌های نرم‌افزاری، تجهیزات تخصصی روی هواپیما برای اطمینان از سازگاری جنگنده با الزامات مینی پهپادها مهندسی می‌شود. این مرحله حیاتی در فرآیند توسعه شامل آزمایش و اعتبارسنجی دقیق سیستم های تعامل بین Su-۵۷ و مینی پهپادها و همچنین مکانیسم های هماهنگی بین خود پهپادهای مستقر است.

منبع:eurasiantimes

  • بیشتر بخوانید:

  • صفرتاصد سوخویی که در راه تهران است/ عکس

  • ساخت موشک در کشور با شکر و روغن!/ فیلم

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ذرات ریزپلاستیک به‌طرز هشداردهنده‌ای در همه‌جا پیدا می‌شوند و رهاشدن از آن‌ها تقریباً غیرممکن است. دانشمندان آن‌ها را در غذا، شیر مادر، جفت جنین و حتی ابرها پیدا کرده‌اند. اما حالا یک پژوهش جدید دریافته که راه ساده‌ای برای کاهش ذرات میکروپلاستیک در آب آشامیدنی وجود دارد: جوشاندن آن.

4 ساعت پیش

BYD SONG PLUS خودروی شاسی‌بلند جدید چینی است که راهی ایران خواهد شد.

11 ساعت پیش

اپل تصمیمش برای مسدودسازی وب اپ ها را در اتحادیه اروپا لغو کرد.

3 ساعت پیش

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اختصاص پهپاد به پلیس‌های تخصصی گفت: با هدف های مشخص شده در ماموریت ها و کنترل جاده ها در ایام نوروز از این پهپادها استفاده خواهد شد.

19 ساعت پیش

در حالی که تریلر رسمی GTA ۶ با مدل‌های واقعی شخصیت‌ها و گرافیک زیبا از انتظارات فراتر رفته است، اما چند سوال را نیز در بین مردم ایجاد کرده است. بسیاری از گیمرها اکنون به این فکر می کنند که وقتی Rockstar Games بالاخره در سال ۲۰۲۵ آن را عرضه کرد، چقدر فضای ذخیره سازی را اشغال خواهد کرد؟

10 ساعت پیش

تور رسانه‌ای که به ابتکار معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از تابستان امسال به طور مستمر در حال برگزاری است، این بار به اصفهان رسید. در راستای برگزاری این تور بازدید از چندین شرکت دانش‌بنیان صورت گرفت، همچنین این تور با با اختتامیه نخستین رویداد جایزه ملی فناوری «نکست» نیز همزمان شد و فرصت خوبی برای آشنایی با دستاوردهای دانش‌بنیان و کلان طرح‌های حوزه فناوری و نوآوری به وجود آورد.

5 ساعت پیش

در طول تاریخ، بسیاری از کوپه‌ها برای افزایش زیبایی، بدون ستون وسط یا B ساخته شدند. در ادامه با زیباترین نمونه‌های این خودروها آشنا خواهیم شد.

7 ساعت پیش

دنا یکی از تولیدات مشهور ایران‌خودرو است که در نمای پشتی شباهتی انکارناپذیر به برخی مدل‌های مرسدس بنز سی‌ کلاس دارد.

1 ساعت پیش

سیدسلمان سیدافقهی با اشاره به اینکه نخبگان از ما فرصت اثرگذاری و زمینه‌هایی را می‌خواهند که بتوانند فکر و استعداد خود را به منصه ظهور برسانند، گفت: این فرصت بیشتر در حوزه‌های لبه دانش روز دنیا اتفاق می‌افتد، آنها می‌خواهند در مجامع علمی آخرین یافته‌های خود را عرضه کنند و با افتخار آن را را به نام کشور خودشان ثبت کنند.

7 ساعت پیش

بیشتر...