حقوق نیوز |
5 روز پیش

پیشنهادهای فوق العاده برای بهبود رابطه زوج ها که معرکه است حقوق نیوز

پیشنهادهای فوق العاده برای بهبود رابطه زوج‌ها که معرکه است

چند پیشنهاد کاربردی برای تقویت رابطه زوجین

روابط خوب بین مرد و زن یک شبه اتفاق نمی افتد. آنها تعهد، سازش، بخشش و بیشتر از همه - تلاش می کنند تا بتوانند به رابطه ای با ثبات همراه با عشق و احترام دست یابند.

در اینجا چند پیشنهاد برای تقویت رابطه خود بر اساس یافته های مطالعات مختلف ارائه شده است.

سخاوتمند بمانید

آیا نسبت به شریک زندگی خود سخاوتمند هستید؟ هر چند وقت یکبار ابراز محبت می کنید؟ یا کارهای کوچکی برای همسرتان انجام دهید مانند آوردن قهوه یا چای برای او؟

بر اساس تحقیقات انجام شده در پروژه ملی ازدواج دانشگاه ویرجینیا، مردان و زنانی که بالاترین نمره را در مقیاس سخاوت نسبت به یکدیگر داشته اند، بسیار بیشتر احتمال دارد که ازدواج های بسیار خوشحال را گزارش کنند.

از روابط خود برای رشد شخصی استفاده کنید

یافتن شریکی که زندگی شما را جالب تر کند، عامل مهمی در حفظ یک رابطه طولانی مدت است.

گری دبلیو لواندوفسکی جونیور، استاد دانشگاه مونموث در نیوجرسی، مجموعه ای از سوالات را برای زوج ها مطرح کرد:

چقدر بودن در کنار شریک زندگی شما باعث یادگیری چیزهای جدید شده است؟ شناخت همسرتان چقدر شما را به فرد بهتری تبدیل کرده است؟

دکتر لواندوفسکی می گوید: مردم انگیزه اساسی برای بهبود خود و افزایش شخصیت خود دارند. اگر شریک زندگی شما به شما کمک می کند تا فرد بهتری شوید، در رابطه شادتر و رضایت بیشتری خواهید داشت.

قاطع باشید

نحوه تصمیم گیری متفکرانهو قاطعانه زوجین می تواند بر کیفیت روابط عاشقانه آنها تأثیر ماندگار بگذارد.

به نظر می رسد زوج هایی که قبل از ازدواج قاطع هستند - روابط خود را تعیین می کنند، زندگی مشترک و برنامه ریزی برای ازدواج دارند - ازدواج های بهتری نسبت به زوج هایی دارند که به سادگی اجازه می دهند اجبارها مسیر آن ها را تعیین کنند.

واقعیت این است که بسیاری از زوج ها از تصمیم گیری واقعی اجتناب می کنند. به عنوان مثال، بسیاری از زوج هایی که با هم زندگی می کنند، ننشستند و در مورد زندگی مشترک صحبت نکردند. غالباً یکی از طرفین زمان بیشتری را در خانه دیگری سپری می کرده و در نهایت این زوج مجبور شدند زندگی مشترک خود را رسمی کنند.

نشان دادن قصد به نوعی - از برنامه ریزی اولین قرار، زندگی مشترک، عروسی و فراتر از آن - می تواند به بهبود کیفیت ازدواج کمک کند.

پیشنهادهای فوق العاده برای بهبود رابطه زوج‌ها که معرکه است

رابطه با دوستان و خانواده را رشد دهید

گاهی اوقات زوج ها آنقدر بر رابطه تمرکز می کنند که فراموش می کنند بر روابط خود با دوستان و خانواده سرمایه گذاری کنند.

محققان نائومی گرستل از دانشگاه ماساچوست، آمهرست و ناتالیا سرکیسیان از کالج بوستون دریافتند که زوج های متاهل نسبت به افراد مجرد روابط کمتری با خویشاوندان خود دارند. آنها کمتر با اعضای خانواده خود ملاقات می کنند یا تماس می گیرند یا به آنها کمک می کنند و کمتر با همسایگان و دوستان خود معاشرت می کنند.

استفانی کوونتز استاد دانشگاه در واشنگتن می گوید مشکل این روند این است که بار و فشار نامعقولی بر ازدواج وارد می کند. دکتر کونتز می نویسد: ما اغلب با درخواست از شریک زندگی خود برای برآوردن نیازهای فردی، ازدواج را بیش از حد سنگین می کنیم و اگر ازدواج ما تزلزل یابد، ما سیستم حمایتی عاطفی همانند خانواده نداریم که بتوانیم از آنها کمک بخواهیم.

دکتر کونتز پیشنهاد می کند برای تقویت ازدواج، از آن کمتر بخواهید. این بدان معناست که هر از گاهی برای حمایت عاطفی از سایر اعضای خانواده و دوستان خود استفاده کنید. از دوستی های بیرونی شریک خود حمایت کنید.

فیلم های رمانتیک - کمدی ببینید

شاید ساده لوحانه به نظر برسد اما تحقیقات نشان می دهد که دیدن یک فیلم رابطه ای شاد هالیوودی می تواند به زوج ها در حل مشکلات در دنیای واقعی کمک کند.

مطالعه ای در دانشگاه روچستر نشان داد که زوج هایی که موضوعات مطرح شده در فیلم هایی مانند "مگنولیای فولادی" و "داستان عشق" را تماشا کرده و در مورد آنها صحبت کرده اند، کمتر از زوج های دیگر طلاق گرفته یا جدا شده اند. با کمال تعجب، پادرمیانی فیلم "داستان عشق" به اندازه دو شکل متمرکز زوج درمانی در نگه داشتن زوجین در کنار یکدیگر تاثیرگذار بود.

بدیهی است که صحبت از فیلم نمی تواند مشکلات قابل توجهی را در ازدواج حل کند، اما یافته ها اهمیت ارتباط در ازدواج و یافتن فرصت هایی برای صحبت در مورد تفاوت های شما را با دیدن فیلم نشان می دهد.

رونالد دی روگی، استادیار روانشناسی در دانشگاه روچستر و نویسنده اصلی این مطالعه می گوید: فیلم یک راه غیر تهدیدآمیز برای شروع مکالمه است.

بهترین فیلم ها برای شروع ارتباط سازنده، فیلم هایی هستند که اوج و فرودهای مختلف را در یک رابطه نشان می دهند.

دکتر روگ می گوید، حتی اگر برخی از فیلم های توصیه شده خنده دار باشند و لزوماً واقع بینانه نباشند، هدف این است که به سادگی "گفت و گو را آغاز کنیم". من معتقدم که عمق مباحث مربوط به هر فیلم و میزان تلاش و زمان و درون نگری زوج ها برای این بحث ها است که می تواند میزان پیشرفت آنها در آینده را پیش بینی کند.

نیویورک تایمز#‌روانشناسی #‌روانشناسان منبع: حقوق نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر چه خساست و صرفه جویی بیش از حد، از ما موجودی حقیر و ناکام می‌سازد که توانایی لذت بردن از داشته هایش را ندارد، اما ولخرجی زیاد هم به هیچ وجه افتخار آفرین نیست و آینده ما را به خطر خواهد انداخت.

18 ساعت پیش

بسیاری از ما هر چند وقت یکبار تعریف و تمجید دریافت می کنیم. در حالی که این یک چیز خوب است وقتی نوبت به پذیرش آنها و پاسخ دادن به شخص می رسد ما در مورد آنچه باید بگوییم زبان بسته هستیم یا در کل از دست رفته ایم که این موضوع گاهی اوقات منجر به توهین ناخواسته به شخص می شود

1 روز پیش

ازدواج با فرزند طلاق یکی از مواردی است  که بسیاری از فرزندان طلاق و خانواده ها را نگران کرده است. سوالی که برای بسیاری از فرزندان طلاق وجود دارد این است

1 روز پیش

پارانویا این احساس است که شما توسط رفتار یا گفتار افراد دیگر تهدید می شوید و آن ها علیه شما کار می کنند حتی اگر هیچ مدرکی دال بر صحت آن وجود نداشته باشد. این اتفاق برای بسیاری از افراد در مقطعی رخ می دهد اما اگر این احساسات بیش از حد و به شکل دنباله دار ایجاد شوند نگران کننده خواهند بود

2 روز پیش

اختلال شخصیت نمایشی از جمله اختلالات شخصیتی است که فرد مبتلا رفتارهای اغواگرایانه و شورانگیز دارد و با روش‌های مختلفی از جمله انجام تست ها قابل تشخیص است.

3 روز پیش

موضوع تفاوت نسل‌ها و اختلاف سنی والدین با فرزندان از مواردی است که در هر خانواده‌ای مطرح می‌شود. از آنجا که تربیت فرزندان تقریبا در تمام خانواده‌ها دغدغه‌ای مشترک است، خیلی‌ها معتقدند که هر چه والدین جوان‌تر باشند انرژی و حوصلۀ بیشتری برای تربیت فرزندان دارند.

3 روز پیش

خانواده خوب نعمت بزرگی است. از خانواده خوب درس‌های به‌شدت جذاب و ارزشمندی می‌گیریم. در این مقاله برایتان از این درس‌ها گفته‌ایم.

4 روز پیش

اولویت دادن به مراقبت از خود نه تنها ضروری است بلکه برای سلامت مطلوب بسیار مهم است. جسیکا گلد استادیار گروه روانپزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس گفت: مرخصی از کار و سایر مسئولیت ها…

4 روز پیش

پروپرانول نوعی مسدودکننده بتا و داروی تجویزی است که روی تکانه‌های عصبی نواحی خاصی از بدن اثر می‌گذارد تا قلب با آهستگی و ثبات بیشتری بتپد.

4 روز پیش

سلامت روان چیست؟ سلامت روان شامل سلامت عاطفی، روانی و اجتماعی ما می شود، بر نحوه تفکر ، احساس و عمل ما تأثیر می گذارد. همچنین به تعیین نحوه برخورد ما با استرس، ارتباط با دیگران و انتخاب ها کمک می…

5 روز پیش

همه ما می دانیم که عشق عاشقانه و پرشور با گذشت زمان کمی محو می شود و (امیدواریم) به شکل رضایت بخش تری از عشق متعهد تبدیل شود. با این وجود، بسیاری از زوج ها مشتاق هستند تا جرقه های خواستگاری اولیه را دوباره زنده کنند. اما آیا ممکن است؟

5 روز پیش

تعداد قابل‌توجهی از افراد هستند که بعد از گذشت مدتی از ازدواجشان متوجه می‌شوند که چقدر معیار، ملاک و نگاه‌شان نسبت به ازدواج تغییر کرده است؛ عده‌ای از آن‌ها آمادگی نداشتن و انتخاب در شرایط نامناسب را عامل مهم تصمیم‌گیری اشتباهشان در ازدواج می‌دانند

6 روز پیش

بانوانی که قاعدگی را تجربه می کنند ممکن است با اصطلاح سندروم پیش از قاعدگی(PMS) آشنا باشند. این سندرم مجموعه ای از نشانه ها و علائم جسمی و روحی است که

۱ هفته پیش

بسیاری از افراد به دنبال انجام آزمون‌های روان شناختی نظیر تست وسواس فکری هستند تا به این وسیله بتوانند وضعیت روانی خود را بررسی کرده و به شناخت بیشتری در مورد میزان آسیب پذیری‌ یا مشکلات خود دست یابند.

۱ هفته پیش

ابراز عشق در خانواده یکی از اصول داشتن خانواده‌ای شاد و موفق است. در واقع ابراز عشق عنصر مهمی است که در کیفیت روابط خانوادگی تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد.

۱ هفته پیش

بیشتر...