حضور نخبگان ایرانی در المپیاد هوش مصنوعی برای اولین بار all tv logo

سید رضا حسینی، رئیس دانش پژوهان جوان ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران گفت: رهبر انقلاب در دیداری از مدال‌آوری بچه‌ها به ویژه در دو سال اخیر که ۳۰ مدال طلا کسب کردند قدردانی کردند.

وی در‌باره اعزام دانش‌آموزان ‌المپیادی به مسابقات جهانی اظهار کرد: اعزام دانش‌آموزان نخبه به المپیادهای جهانی از اواخر تیر آغاز و تا اواخر شهریور ادامه خواهد داشت.

او ادامه داد: اعزام به المپیاد جهانی زیست تقریبا ۱۷ تیر به قزاقستان صورت گرفت و دانش آموزان اکنون در این کشور هستند.

وی با بیان این که المپیاد جهانی ریاضی بعد از مسابقات بین‌المللی در چین، در کشور انگلستان برگزار خواهد شد افزود: دانش‌آموزان فردا به انگلستان می‌رسند.

رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان از دو رویداد المپیادی در تاریخ ۳۱ تیر خبر داد و افزود: المپیاد جهانی فیزیک در تاریخ ۳۱ تیر به میزبانی ایران در اصفهان شروع می‌شود. میزبانی این المپیاد توسط دانشگاه صنعتی اصفهان صورت می‌گیرد. این المپیاد ۲۰۰ نخبه از ۱۴۵ کشور برگزار می‌شود. همچنین اعزام المپیاد جهانی شیمی حدودا ۳۱ تیر به کشور عربستان سعودی در همسایگی ایران خواهد بود.‌

او با بیان این که ایران امسال برای اولین بار در المپیاد جهانی زبان‌شناسی و هوش مصنوعی حضور خواهد یافت؛ افزود: اعزام نخبگان دانش‌آموز ایرانی به این مسابقات ۲ مرداد به کشور برزیل خواهد بود.

وی ادامه داد: المپیاد علوم زمین امسال در چین ‌برگزار می‌شود. اعزام دانش‌آموزان تیم المپیاد جهانی ایران در تاریخ ۱۸ مرداد خواهد بود. همچنین ایران امسال برای اولین‌بار در المپیاد هوش مصنوعی شرکت خواهد کرد. اعزام دانش‌آموزان به این المپیاد ۱۹ مرداد به کشور همسایه یعنی عربستان سعودی خواهد بود.

او افزود: اعزام به المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک نیز در تاریخ ۲۷ مرداد به کشور برزیل خواهد بود. المپیاد جهانی جغرافیا نیز به میزبانی کشور ایرلند برگزار خواهد شد. اعزام دانش‌آموزان المپیاد جهانی جغرافیا از ایران تقریبا در تاریخ ۲۹ مرداد خواهد بود.

رئیس باشگاه دانش‌پژوهان جوان افزود: المپیاد جهانی کامپیوتر امسال در مصر برگزار می‌شود. اعزام اعضای تیم المپیاد کامپیوتر ایران به مسابقات ۲۰۲۴ مصر ۱۱ شهریور خواهد بود. همچنین المپیاد جهانی اقتصاد امسال در هنگ‌کنگ چین برگزار می‌شود. تیم ایران در المپیاد جهانی اقتصاد و مدیریت به صورت برخط شرکت خواهد کرد.

وی با بیان این که باشگاه در دولت سیزدهم از ردیف بودجه مستقل و استقلال کامل برخوردار شد، گفت: سال گذشته ۱۰۰ میلیارد بودجه به باشگاه اختصاص یافته بود ولی ۳۵ میلیارد آن محقق شد. امسال ردیف بودجه خوبی داشته‌ایم اما تاکنون چیزی اختصاص داده نشده است.#‌اخبار_علمی_پزشکی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جدیدترین محصول ایران خودرو، یک هاچبک چهاردر با کد مدل TF21 است. ظاهرا طراحی این خودرو، برگرفته از تولیدات چینی نیست و توسط مهندسان داخلی به اتمام رسید است. براساس اطلاعات موجود، TF21 در تابستان سال آینده تولید انبوه خواهد شد.

7 ساعت پیش

در روزهای اخیر نام خودروهای وارداتی به صورت غیررسمی در محافل خودرویی مطرح می شود. خودرو سئات یکی از این خودروها است که قرار است در دور جدید واردات خودرو چرخ هایش خیابان های ما را لمس کند. مدلی از سئات که برای عرضه در ایران در نظر گرفته شده خودرو سئات ایبیزا است. یک خودرو هاچبک که با همکاری فولکس واگن ساخته شده است.

7 ساعت پیش

گران‌ترین خودروی جهان از سوی شرکت انگلیسی رولزرویس به ارزش بیش از ۲۸ میلیون دلار رونمایی شد. این خودرو رولزرویس Boat Tail یا دم قایقی نام دارد.

7 ساعت پیش

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌های خودرو گفت: حادثه‌ای که چندی پیش دررابطه با مونتاژی‌های ام‌وی‌امx۵۵ اتفاق افتاد، بازار خودروهای چینی را هم خراب کرده است.

7 ساعت پیش

فشار افکار عمومی در هفته های اخیر برای تمدید قرارداد مهدی قایدی باشگاه را به تکاپو واداشت.

7 ساعت پیش

رئیس پلیس راهور فراجا اعلام کرد که علیرغم قطعی شدن نرخ‌های جدید جرائم رانندگی، زمان قطعی اجرای آن هنوز مشخص نشده است.

7 ساعت پیش

در نمای روبرو، وفاداری سازنده به نسخه‌ی مشهور ۱۹۵۷ دیده می‌شود و با این هدف، چراغ‌های نسبتا کوچک دایره‌ای همراه با جلوپنجره‌ی دوگانه که فضای باریکی برای عبور هوا دارد، در آخرین مدل فیات 500 دیده می‌شود.

7 ساعت پیش

یحیی گل‌محمدی یک روز قبل از بازی فولاد و الفیصلی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان به حمایت از نکونام و تیمش پرداخت.

7 ساعت پیش

برای داشتن یک سفر عالی و بی دردسر در ایام نوروز، بهتر است قبل از شروع مسافرت، خودروی خود را چک کنید.

7 ساعت پیش

بیشتر...