ایران آنلاین |
4 ماه پیش

حمله برق آسای میکرون ایران آنلاین

موج جدید کرونا، اردونشینان قایقرانی و تکواندو را بی‌نصیب نگذاشت
حمله برق آسای اُمیکرون
فائزه زمانیخبرنگار

موج جدید کرونا این بار اردوی تیم ملی تکواندو دختران و قایقرانی را تحت‌الشعاع خود قرار داد. درحالی که آمار مبتلایان به کرونا پایین آمده، حالا امیکرون سرش را از لانه بیرون آورده و این‌بار در حمله‌ای برق‌آسا 18 تکواندوکار ملی‌پوش و اعضای کادر فنی را مبتلا کرده است.

روزنامه ایران:موج جدید کرونا این بار اردوی تیم ملی تکواندو دختران و قایقرانی را تحت‌الشعاع خود قرار داد. درحالی که آمار مبتلایان به کرونا پایین آمده، حالا امیکرون سرش را از لانه بیرون آورده و این‌بار در حمله‌ای برق‌آسا 18 تکواندوکار ملی‌پوش و اعضای کادر فنی را مبتلا کرده است. گرچه آنها تنها ورزشکاران مبتلا به کرونا نیستند و بعضی از قایقرانان اردونشین در بندر خمیر هم با علائم سرماخوردگی تست داده‌اند و منتظر هستند تا امروز با نتیجه تست از بلاتکلیفی و نگرانی درآیند. با توجه به علائم و نشانه‌های ورزشکاران، گفته می‌شود آنها به سویه جدید یعنی امیکرون مبتلا هستند.
احمد چنگایی، مدیر شبکه بهداشت و درمان بندر خمیردر مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس هرمزگان، مدعی شد 2 قایقران ملی‌پوش در اردوی خمیر به کرونا مبتلا شده‌اند اما ایرج اقلیمی مدیر تیم‌های ملی آب‌های آرام خبر ابتلای ملی‌پوشان را رد می‌کند: «خبر ابتلای قایقرانان به کرونا صحت ندارد. فعلاً از ملی‌پوشان تست گرفته‌اند و هنوز جوابی دریافت نکرده‌ایم. یک هفته است که بندرخمیر بارانی است وملی پوشان زیر باران پارو می‌زنند، همین هم باعث شده تا بعضی از جمله خودم کمی علائم سرماخوردگی داشته باشیم. از کل تیم مجدداً تست کرونا گرفته شده و منتظریم تا یکشنبه(امروز) جواب تست‌ها مشخص شود.»
او تأکید کرد که قایقرانان با وجود علائم سرماخوردگی اما حالشان خوب است و به تمرینات ادامه می‌دهند: «قایقرانان از هوای سرد تهران وارد گرمای بندر خمیر شده‌اند و طبیعی است که حساسیت یا سرماخوردگی به‌وجود بیاید ولی خدا را شکر هیچ کدام از ملی پوشان حالشان بد نیست و به تمریناتشان ادامه می‌دهند.» اقلیمی از برگشت قایقرانان به تهران در اواخر بهمن خبر می‌دهد: «متأسفانه ما در ایران جز تهران کمپی مخصوص قایقرانی نداریم و باتوجه به یخبندان تهران در این فصل، دیگر نمی‌شد به تمریناتمان در این شهر ادامه دهیم. آب و هوای خمیر خوب است ولی طبیعتاً یک سری نقاط ضعف وجود دارد که فدراسیون درتلاش است تا اردوها به بهترین شکل برگزار شود. از اوایل اسفند هوای تهران تازه مناسب پارو زنی می‌شود، از طرفی به تمرین در پیست احتیاج داشته و باید انتخابی برگزار کنیم و به همین خاطر احتمالاً تا 20 بهمن در خمیر بمانیم و ادامه اردوها را در تهران برگزار کنیم.»
18 تکواندوکار ملی پوش دختر هم همراه کادر فنی بعد از مسابقات لیگ، در اردو به کرونا مبتلا شده بودند که تازه خبرش به بیرون درز کرده است. این در حالی که مدیرروابط عمومی فدراسیون تأکید می‌کند که تکواندوکاران در لیگ به کرونا مبتلا شده‌اند، مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو به «ایران» می‌گوید: «اردوهای تیم ملی به‌خاطر برگزاری مسابقات لیگ مدتی تعطیل بود.طبق روال همیشه تکواندوکاران برای حضور در لیگ تست کرونا دادند که نتیجه منفی بود. ما هم بر همین اساس بعد از لیگ، اردوهای تیم ملی را برگزار کردیم و از آنجایی که هیچ کدام از ملی پوشان هم علائمی نداشتند، 3 روز تمرینات را پشت سرگذاشتیم که متأسفانه یک‌دفعه علائم ظاهر شد و نتیجه تست‌ها مثبت شد.»او احتمال می‌دهد یکی از ملی پوشان به دلیل ارتباط با یکی از دوستانش که برای تماشای لیگ آمده بود، مبتلا شده و به بقیه سرایت داده است: «مثل اینکه حین مسابقات لیگ، تعدادی تماشاگر که از دوستان بازیکنان بودند دور از چشم مسئولان برگزاری، به سالن آمده بودند وکرونا را به او منتقل کردند و او هم آن را با خود به اردوی تیم ملی آورد و همه ما را مبتلا کرد.»
به گفته کمرانی، ملی پوشان بعد از پشت سرگذاشتن دوره نقاهت 3-2 روزی است که تمریناتشان را شروع کرده‌اند: «من با همه ملی‌پوشان درارتباط هستم و حتی پزشک تیم هم از طریق فضای مجازی با ما درارتباط است و مدام داروها و حالمان را چک می‌کند. هم من و هم ملی‌پوشان حالمان خوب است و خدا را شکر این ویروس را پشت‌سر گذاشتیم. حالا ملی‌پوشان با اجازه پزشک 3-2 روزی است که تمرین را از سرگرفته‌اند و منتظریم تا بعد از برگزاری مسابقات لیگ مجدداً اردوها را برگزار کنیم. قبل از بازی‌های آسیایی مسابقات دانشجویان در تیرماه، مسابقات جام فجر، اوپن آسیا و جام باشگاه‌های آسیا به میزبانی ایران را پیش‌رو داریم که باتوجه به میزبانی حساسیت این تورنمنت‌ها برایمان بالاست.»

انتهای پیام/#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گروه استان‌ها - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش نقشه راهی جامع جهت تحقق حیات طیبه و طی مسیر است.

4 ساعت پیش

امکان ندارد که کسی شیراز را به‌عنوان مقصدی برای سفر انتخاب کرده باشد...

4 ساعت پیش

گروه استان‌ها- چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با تصویب اعطای تسهیلات 400 میلیون ریالی برای بازسازی ناوگان تاکسیرانی و طرح استفاده رایگان از پارک حاشیه‌ای و غیر‌حاشیه‌ای برای خانواده شهدا و جانبازان برگزار شد.

4 ساعت پیش

توجه به اقتصاد دانش‌بنیان سیاستی است که در طی سال‌های اخیر توسط بسیاری از کشورهای پیشرو و حتی کشورهای شاخص در حال توسعه اتخاذ شده. کار روی فناوری‌های نوظهور و نوآوری‌ در صنایع مختلف می‌تواند اقتصادهای در حال توسعه را متحول کرده و پیشرفت قابل توجهی برایشان پدید آورد.

4 ساعت پیش

نماینده مرودشت و نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن توضیحاتی را درباره آیین‌نامه واردات خودرو ارائه کردند.

4 ساعت پیش

گروه استان‌ها - رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: از 15 خردادماه سامانه نوبت دهی طرح "سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان" فعال می‌شود.

4 ساعت پیش

مدتی است که صدور کارتهای سوخت المثنی با تاخیر مواجه شده اما طبق گفته های مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تا دو ماه آینده کارت‌های سوخت المثنی صادر شده و به دست صاحبانش می‌رسد.

4 ساعت پیش

گروه استان‌ها- رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: بسیاری از پرونده‌های قضائی به دلیل همین فقدان دانش حقوقی شکل می‌گیرد و به همین خاطر باید طرح و برنامه مدونی برای افزایش دانش حقوقی آحاد مردم داشته باشیم.

4 ساعت پیش

گروه استان‌ها- فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: به مناسبت گرامیداشت سوم و چهارم خرداد، 1200 برنامه عمومی در سطح نواحی، حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات و اقشاری پیش‌بینی شد که 40 برنامه به صورت شاخص و محوری برگزار می‌شود.

4 ساعت پیش

بیشتر...