۱ هفته پیش
2 بازدید

بیل گیتس: قانونگذاران باید غول‌های فناوری را جداگانه رسیدگی کنند

بیل گیتس معتقد است مدیران عامل غول‌های تکنولوژی با درس گرفتن از اتفاقات مشابهی که برای مایکروسافت در گذشته رخ داده با آمادگی بیشتری مسائل آنتی‌تراست را حل خواهند کرد.

مایکروسافت در دهه ۹۰ میلادی از سوی وزارت دادگستری ایالات متحده با اتهام انحصارطلبی و نقضقانون شرمنروبرو شد. حال «بیل گیتس»، هم‌مؤسس و مدیرعامل سابق مایکروسافت معتقد است مدیران عامل شرکت‌های فناوری از اشتباهات او درس گرفته‌اند و با گفتگوی سازنده با قانونگذاران به نتایج بهتری دست خواهند یافت.

تابستان امسال مدیران عامل شرکت‌های گوگل، آمازون، فیسبوک و اپل در برابر کنگره آمریکا حاضر شدند و به سوالات قانونگذاران در مورد سیاست‌های مختلف و رفتار خود با رقبای کوچک‌تر پاسخ دادند. اوایل ماه جاری میلادی قانونگذران آمریکایی باانتشار گزارشی ۴۴۹ صفحه‌ایبه این نتیجه رسیدند که غول‌های فناوری بیش از حد قدرتمند هستند.

رگولاتورهای آمریکایی می‌گویند شرکت‌های بزرگ فناوری تأثیر مثبتی بر جامعه گذاشته‌اند، اما این تأثیر مثبت به قیمت گزافی برای بازارهایی که در آن‌ها فعالیت می‌کنند تمام شده است. اعضای دموکرات و جمهوری خواه زیرکمیته آنتی‌تراست کنگره هنوز در مورد نحوه حل این مشکل به توافق نرسیده‌اند، اما راه حال‌های متعددی از جمله تجزیه و ممنوعیت تصاحب شرکت‌های کوچک مطرح شده است.

«بیل گیتس»، هم‌بنیانگذار و مدیرعامل پیشین مایکروسافت در گفت‌و‌گو با شبکه CNBC در این رابطهصحبت کردو گفت او در گذشته سطح انتقاداتی که از شرکت‌های بسیار قدرتمند و موفق می‌شود را دست کم گرفته بوده است. غول فناوری ساکن ردموند در دهه ۹۰ میلادی با اتهامات مشابهی روبرو شد و به خاطر عرضه اینترنت اکسپلورر همراه با ویندوز وارد یک دعوای حقوقی طولانی مدت با وزارت دادگستری آمریکا شد.

گیتس می‌گوید قانونگذاران به احتمال زیاد قوانین جدیدی برای نحوه فعالیت کردن شرکت‌های فناوری وضع خواهند کرد، اما قانونگذاران حین وضع قوانین باید به تفاوت‌های میان گوگل، اپل، فیسبوک و آمازون (موسوم به بیگ تِک) و بازارهای مختلفی که این شرکت‌ها در آن‌ها مشغول هستند توجه کنند.

گیتس همچنین اضافه کرد که مدیران عامل شرکت‌های فناوری از گذشته مایکروسافت درس گرفته‌اند و رویکرد متفاوتی برای تعامل با قانونگذاران در پیش خواهند گرفت. گیتس می‌گوید بزرگ‌ترین اشتباه او شکل ندادن روابط در واشنگتن و تعامل سازنده با قانونگذاران بوده است. او در این رابطه به جف بزوس، مدیرعامل آمازون اشاره کرد و گفت: «او آدم‌های زیادی دارد. او حتی یک خانه خوب در واشنگتن دی.سی خریده. آن‌ها [مدیران عامل شرکت‌های فناوری] ممکن است اشتباهات دیگری مرتکب شوند، ولی همه دیدند من چه کار کردم و حالا تجربه بیشتری دارند.»

«استیو بالمر» که سال ۱۹۹۸ سکان مایکروسافت را از بیل گیتس تحویل گرفت نیز ضمن موافقت با سخنان او، با اطمینان می‌گوید شرکت‌های بزرگ فناوری تجزیه نخواهند شد.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی
منبع: دیجیاتو


مطالب پیشنهادی

نکات تهیه بستنی | هر آنچه را که باید در مورد نکات تهیه بستنی و خوردن ان بدانید

نکات تهیه بستنی و آشنایی با نکات تهیه بستنی و خواص بستنی و نحوه درست کردن بستنی و چگونه بستنی درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

روایت میرسلیم از اختلاف نظرها بین آیت‌الله خامنه‌ای و میرحسین موسوی درباره نحوه اداره کشور

میرسلیم می گوید بین آیت الله خامنه ای که رئیس جمهور بودند و میرحسین موسوی که نخست وزیر بود درباره نحوه اداره کشور توسط دولت و توجه به بخش خصوصی اتفاق نظر وجود نداشت.

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

بخاطر کرونا، دین و علم را مقابل هم قرار ندهید

متاسفانه چند هفته ای می‌شود که کشور درگیر ویروسی شده که مداس و دانشگاه ها، مراسمات مذهبی چون نمازجمعه و اعتکاف و کسب و کارها را به تعطیلی کشانیده است.

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

کف کردن روغن | دلایل و از بین بردن کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو

کف کردن روغن و رفع کف کردن روغن در مواقع سرخ کردن کوکو و نکات استفاده از روغن سرخ کردنی و نکات روغن سالم را در پرشین وی بخوانید

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

نمایندگانی که با پارلمان خداحافظی کردند/بازگشت قدیمی‌ها به بهارستان

پرونده انتخابات مجلس یازدهم در مرحله اول بسته شد و اکثریت پارلمان آینده برای ۴ سال در اختیار اصولگرایان قرار گرفت.

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

سخنان مهم رهبر انقلاب: کرونا ما را از توطئه دشمنان غافل نکند

رهبر معظم انقلاب فرمودند: بشر با این همه پیشرفت های علمی حیرت آور که به کلی وضع زندگی را در جهان تغییر داده احساس خوشبختی نمی کند. بشریت دچار فقر و بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است.

این زیردریایی ارتش قابل رهگیری و کشف نیست + عکس

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: زیردریایی کلاس غدیر که در مراحل اورهال قرارداشت صبح امروز چهارشنبه ٢٠ فروردین به آب انداخته شد.

مطالب مرتبط