خودروتک |
۱ هفته پیش

ابهامات جدید در ماجرای باز نشدن ایربگ ها

ابهامات جدید در ماجرای باز نشدن ایربگ ها

ادعای رئیس پلیس راهور انتظامی مبنی بر بازنشدن ایربگ خودروها موضوعی بود که دیروز با واکنش سازمان ملی استاندارد ایران مواجه شد.

به گزارشخودروتکبه نقل از دنیایاقتصاد، در این زمینه پیمان پیرایش مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملیاستانداردتاکید کرده که ابتدا باید این موضوع بررسی شود که آیا ایربگ‌‌‌های سمت سرنشین قفل بوده است یا خیر؟ در ضمن اگر پلیس گزارش تخلف خودروسازها را به ما ارائه کند، از مراجع قضایی پیگیری می‌‌‌کنیم.

وی اظهار کرده که تمام خودروهای تولیدی از سال ۱۳۸۹ مشمول استانداردهای اجباری هستند و باید آزمون‌های لازم را انجام دهند.  وی با بیان اینکه حتی برخی از آزمون‌ها در خارج از کشور بر روی محصولات اعمال می‌شود، افزود: تازمانی که این آزمون‌ها انجام نشود گواهی لازم برای اخذ مجوز شماره‌گذاری صادر نخواهد شد.

بر اساس همین مطلب اینکه محصولی از شرکت خودروساز بدون لحاظ استانداردها خارج شود غیرممکن است. مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استانداردایرانبا تاکید براینکه در آزمون‌ها برخورد از روبه‌رو، عقب و سمت راست و چپخودروانجام می‌شود، گفت: این آزمون‌ها نشان می‌دهد که در نهایت محصول امکان شماره‌گذاری دارد یا خیر. وی با تاکید دوباره بر اینکه باید در این موضوع نخست بررسی شود آیا ایربگ‌های سمت سرنشین قفل بوده است یا خیر، به شبهه دیگری نیز اشاره و اظهار کرده که البته باید دقت کرد خودروهای حادثه‌دیده قبل از سال ۸۹ تولید شده‌اند یا خیر؟

زیرا نصب ایربگ از سال ۹۲ اجباری شده و از سال ۸۹ استانداردهای اجباری برای شماره‌گذاری خودرو مورد تصویب قرار گرفته است. مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی با اعلام اینکه باید توجه کنید که این حادثه بسیار شدید بوده است تاکید کرده کهپلیس راهوراگر گزارشی مبنی بر تخلف خودروساز در این حادثه دارد به ما اعلام کند که ما از مراجع قضایی پیگیری کنیم. به عنوان نمونه اگر برخورد از روبه‌رو صورت گرفته و ایربگ باز نشد و پشت و سقف خودرو سالم است تخلف انجام شده و باید پیگیری لازم صورت گیرد. 

همانطور که این مقام در سازمان ملی استاندارد اشاره کرده، برخی از رانندگان خودرو به دلایلی اقدام به غیرفعال‌کردن ایربگ خودروی خود می‌کنند. برخی صاحبان خودرو بر این باورند که به علت مشکل در سنسورهای کیسه‌‌‌های هوای موجود در خودروهای داخلی، این کیسه‌‌‌ها با ضربات بسیار کم نیز روشن شده و موجب تحمیل هزینه می‌شوند. بنابراین کیسه ایربگ را غیرفعال می‌کنند. از سوی دیگر برخی ایربگ خودروی خود در سمت شاگرد را به منظور جلوگیری از خسارتی که باز شدن ایربگ به خودرو وارد می‌کند خاموش می‌کنند، زیرا در صورت فعال شدن ایربگ خودرو در برخی از خودروها، مالک خودرو مجبور است کل داشبورد خودرو را عوض کند که هزینه‌‌‌های گزافی را برای آنها ایجاد می‌کند.

 

خودروتک


#‌اخبار منبع: خودروتک

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دستور العمل های مختلفی هم برای تهیه اسموتی های ضد التهاب وجود دارد و مشخص شده که کاملا موثر هستند.

1 ساعت پیش

این درگیری‌ها پس از شورش داعشی‌های زندانی در داخل این زندان صورت گرفت. گفته می‌شود ۵۰۰۰ داعشی آنجا زندانی هستند.

1 ساعت پیش

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ گفت که سقف معافیت مالیاتی خانه های لوکس و باغ ویلاهای گران قیمت افزایش پیدا کرد.

1 ساعت پیش

یام تبریک محمدرضا لواسانی به مناسبت گرامی داشت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا روز زن

2 ساعت پیش

تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و صاحب نظران در مناطق آزاد با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور قرار گرفت.

2 ساعت پیش

برگزیدگان جشنواره سراسری گوهر فاطمی در رشته های "عکاسی، خوشنویسی، شعر و داستان، طراحی، مقاله و پژوهش، نماهنگ و موشن گرافیک، نقاشی کودکان و نمایشگاه آب و آیینه" معرفی و تجلیل شدند.

2 ساعت پیش

در ۹ ماهه امسال ارزآوری محصولات کشاورزی و غذایی به ۳.۹ میلیارد دلار رسیده است.

2 ساعت پیش

شرکت پتروشیمی فن‌آوران در ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۰ موفق شد با ثبت فروش ریالی بیش از ۶ هزار و ۹۹۳ میلیارد تومانی میزان فروش خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱۷ درصد افزایش دهد.

2 ساعت پیش

ركورد ۳ ساله فروش ماهانه شکسته شد؛ شرکت لعابیران در دی ماه ۱۴۰۰ موفق شد، ۹۲۰ تن از محصولات خود را به فروش رساند.

2 ساعت پیش

قرار است در این بازی، بانوان هم در استادیوم حضور پیدا کنند.

3 ساعت پیش

بازسازی و نوسازی کارخانه ایزوگام واقع در شهرک صنعتی اشتهارد موجب شکسته شدن رکورد تولید ماهیانه این کارخانه شد.

3 ساعت پیش

سود خالص شرکت صنایع خاک چینی ایران ۱۳درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت.

3 ساعت پیش

پیشتر گمانه‌زنی‌هایی درباره برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام و پایان دور هشتم مذاکرات مطرح بود اما پیگیری‌های به عمل‌آمده حاکیست که این موضوع فعلا در دستور کار اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک نیست.

4 ساعت پیش

هم‌وطنان عزیز توجه داشته باشند در صورت دریافت این چنین پیامک‌هایی، عجولانه عمل نکرده و اقدام به ثبت‌نام و ارسال اطلاعات هویتی خود نکنند."

4 ساعت پیش

نیروهای انتظامی و اطلاعاتی شهرستان اردستان با اشراف کامل در کوتاه‌ترین زمان این شخص هتاک را دستگیر کردند و تحویل مراجع قضایی دادند و روانه زندان شد.

4 ساعت پیش

بیشتر...