سایت آشپزی |
5 سال پیش

آموزش تصویری شارلوت سلطنتی مخصوص نوروز 95

Training - image - Charlotte - Royal - for - New Year - 95 (1)

۱ – کیک اسفنجی (۶ تخم مرغی -دستور پخت قبلاً داده شده)۱ عدد
۲ – مارمالادبه میزان لازم
۳ – خامه صبحانه۲۰۰ گرم
۴ – تخم مرغ۶ عدد
۵ – شکر۱/۵ پیمانه
۶ – پودر ژلاتین۳ قاشق سوپ خوری
۷ – آب (برای ژلاتین)۱ پیمانه
۸ – وانیل (یا رنده پوست پرتقال)۱/۸ قاشق چای خوری
۹ – شیر۱/۵ پیمانه

Training - image - Charlotte - Royal - for - New Year - 95 (2)

 • در شارلوت سلطنتی ، رولت را بعد از پختن داغ داغ بکمک پارچه و یا حوله رول کرده بمدت ۲ ساعت داخل یخچال قرار       می دهیم تا خنک شود .
 • بعد از درآوردن از یخچال رولت را باز کرده مارمالاد زده و دوباره بدون حوله رول کرده بمدت ۲ ساعت داخل یخچال قرار داده تا مارمالاد به خورد رولت برود ، بعد از یخچال بیرون آوره برش  می زنیم .
 • داخل کاسه پیرکسی سلفون پوشانده رولت های برش زده شده را داخل کاسه چیده و قسمت های خالی را با رولت پر می کنیم تا سوراخی نداشته باشد .

Training - image - Charlotte - Royal - for - New Year - 95 (3)

 • تخم مرغها را همراه با شکر و وانیل زده تا حجم آن دو برابر شود .
 • ژلاتین را داخل آب سرد به روش بن ماری حل کرده ، کنار گذاشته تا سرد شود .
 • شیر را به مخلوط تخم مرغها اضافه کرده مخلوط می کنیم .
 • خامه صبحانه را با چنگال زده تا باز شود و بعد به مخلوط بالا ( شیر و تخم مرغ ) اضافه می کنیم .
 • در آخر ژلاتین سرد شده را به مخلوط بالا ( شیر ، تخم مرغ و پنیر ) اضافه کرده داخل یخچال قرار داه و یا کنار گذاشته تا کمی نیم بند شود .
 • در این فاصله کرم ( مواد مخلوط شده بالا ) را مرتب هم زده تا نبندد و گلوله گلوله نشود .
 • کرم را بعد از نیم بند شدن آرام آرام داخل کاسه ای که رولت ها را چیده ایم ریخته داخل یخچال قرار می دهیم تا کاملا” خودش را ببندد .
 • شارلوت رابعد از بیرون آوردن از یخچالتزئین کرده سرو کنیم .
 • شارلوت سلطنتی را می توانیم حداقل ۲ ساعت و حداکثر ۲ یا ۳ روز قبل آماده کنیم .

Training - image - Charlotte - Royal - for - New Year - 95 (4)

در شارلوت سلطنتی ، رولت را بعد از پختن داغ داغ بکمک پارچه و یا حوله رول کرده بمدت ۲ ساعت داخل یخچال قرار می دهیم تا خنک شود . بعد از درآوردن از یخچال رولت را باز کرده مارمالاد زده و دوباره بدون حوله رول کرده بمدت ۲ ساعت داخل یخچال قرار داده تا مارمالاد به خورد رولت برود ، بعد از یخچال بیرون آوره برش می زنیم . هر چقدر رول هایمان کوچکتر باشد به همان اندازه شارلوتمان زیباتر دیده خواهد شد .

Training - image - Charlotte - Royal - for - New Year - 95 (5)

در صورت دلخواه می توانیم از خامه شیرین شده نیز ( بمقدار ۱ پیمانه ) استفاده کنیم . در اینصورت زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کرده ، سفیده تخم مرغ را زده تا پف کند ، شکر و وانیل را ( به همان میزان گغته شده ) نیز به زرده تخم مرغ اضافه کرده و با همزن برقی زده تا سفید و کشدار شود . ژلاتین را داغ داغ به زرده تخم مرغ اضافه کرده مخلوط می کنیم . خامه را جداگانه فرم داده با سفیده تخم مرغ بکمک لیسک بحالت دورانی مخلوط کرده ، به مواد بالا ( بعد از خنک شدن ) اضافه می کنیم . در صورت دلخواه می توانیم داخل کرم آناناس خرد شده ، توت فرنگی اسلایسی ، گردو و یا موز خرد شده و یا رنده شده نیز اضافه کنیم ( شارلوت آناناس ، شارلوت توت فرنگی و شارلوت موز ) . اگر بخواهیم خامه کاکائویی باشد در صورت دلخواه می توانیم کاکائو ( به میزان دلخواه ) را الک کرده و با لیسک بحالت دورانی مخلوط کنیم . در صورت دلخواه می توانیم دور تا دور شارلوت را با خامه فرم گرفته و میوه ( به دلخواه ) تزیین کنیم . برای شارلوت سلطنتی از مارمالادهای مختلفی می توان استفاده کرد از جمله مارمالاد هویج قیصی ، توت فرنگی ، هویج ، زردآلو و … انتخاب مارمالاد نسبت به دایقه است .

Training - image - Charlotte - Royal - for - New Year - 95 (6)

Training - image - Charlotte - Royal - for - New Year - 95 (7)

Training - image - Charlotte - Royal - for - New Year - 95 (8)

 

 

 

 

 

 

+++++++++++++

+++++++++++++#‌کیک_و_شیرینی منبع: سایت آشپزی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کاردستی برای ابراز عشق و ایده هایی از کاردستی برای ابراز عشق و گیفت های عاشقانه و زیباترین کاردستی های زیبا عشقلونه را در پرشین وی بخوانید

۱ هفته پیش

سمبوسه غذایی با ریشه آبادانی می‌باشد، طرز تهیه سمبوسه خانگی بسیار آسان است. برای آشنایی با روش تهیه این غذا با ما در مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...