خبرگزاری ایسنا |
6 روز پیش

تشکیل کارگروه های تعیین وزرا امیدبخش است مردم از وعده ها بیزارند ایسنا

قائم‌مقام ستاد استان تهران مسعود پزشکیان منتخب مردم، با تاکید بر این‌که «مردم از وعده‌ها ناامید و بیزارند»، گفت: مردم از دروغ خسته و فراری‌اند. مردم نفاق را می‌فهمند مردم از تکرار خسته‌اند؛ از تکرار راه‌های تجربه‌شده، از بی‌حاصلی و بی‌ثمری به تنگ آمده‌اند. اولین اقدام شما با تشکیل کارگروه‌های تعیین وزرا امیدبخش است.

به گزارش ایسنا، بهرام فیاضی درآیین سپاس از فعالان ستادی که با حضور رئیس جمهور منتخبدر سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی ظهر امروز ۲۱ تیر ۱۴۰۳ برگزار شد، گفت: امروز که بنای آن را داشتم که از پس سال‌ها و ماه‌ها و روزهایی که برین خاک و مُلک و ملت گذشته است در برابر رئیس جمهور ایران سخن گویم با انبوهی از امّاها و اگرها مواجه بودم. نمی‌دانستم در حضور شما باید از ابرچالش‌ها بگویم و به عنوان یک شهروند علاقه‌مند به کشور اخطار و انذار دهم یا باید از بحران‌های پیش رو و و سنگلاخ‌های فردا بگویم. از قصه کاسبی بگویم یا از قصه غارت؛ کاسبان تحریم را بیشتر خطاب قرار دهم یا کاسبان اصول و ارزش‌ها را؛ کاسبان عدالت را یا کاسبان پیشرفت را؛ کاسبان اصلاح در امور را یا کاسبان اعتماد عمومی را.

وی با انتقاد از «سیاست‌های غلط» و تاثیر آن بر «سرمایه اجتماعی» و ایجاد شکاف میان ملت‌ و دولت‌ها خاطر نشان کرد که این شکاف به سادگی پر شدنی نیست.

وی معتقد است که گره‌های موجود فقط با معجزه گشوده خواهد شد.

قائم مقام ستاد استان تهران مسعود پزشکیان خطاب به وی تصریح کرد: شما در طول مبارزات انتخاباتی خود از کلیدواژه‌هایی استفاده کردید که نباید به راحتی از کنار آن گذشت. «معجزه گفت‌وگو» یکی از آن کلیدواژه‌هاست.امید، هم سفره‌گی با مردم، رفع تبعیض، پاک‌دستی و ایجاد وحدت ملی و البته پیاده‌سازی برنامه‌های نظام، همگی کلیدواژه‌های مصرح شما در گفت‌وگوهای‌تان بوده است که امید آن می‌رود تحقق یابند.

وی گفت: رسالت اصلی شما به‌عنوان طبیبی برآمده از آرای مردم، بازگرداندن نبض حیات، و نشاندن دوباره لبخند بر لبان جامعه است. بازگرداندن امید محقق نخواهد شد؛ مگر با دل‌جویی از همه آسیب‌دیدگان، این امر محقق نخواهد شد مگر با نرم‌خویی و نرم‌گویی با مردم و محق دانستن آن‌ها در اداره امور کشور. این امر محقق نخواهد شد مگر با سهیم کردن مردم در دستاوردها و شادی‌ها و البته تقسیم درست و عادلانه دستاوردها. این امر محقق نخواهد شد مگر با رفع تبعیض و ایجاد امکان دسترسی برابر برای همه گروه‌ها به فرصت‌ها.

این فعال سیاسی معتقد است: رفع تبعیض یعنی استفاده از شایستگان و متخصصان یعنی در صدر نشاندن نخبگان و هنرمندان یعنی طرد فرصت‌طلبان یعنی نصب العین کردن احترام به کرامت انسان، یعنی توجه ویژه به سالخوردگان، زنان، جوانان، کارگران، معلمان، معلولان، اقوام و مذاهب، یعنی نفی قبیله سالاری و دورهمی هاب انحصار طلبانه چه نتیجه آن مشارکت همگان در تصمیمات کلان کشور و همدلی و حرمت از منافع فردی و گروهی به سوی منافع جمعی و ملی است.

فیاضی با بیان این‌که «ما خویشتن را باید به زره مبارزه با ناامیدی تجهیز کنیم این گونه نباشد که دوباره اندکی اعتماد ایجاد شده را در سایه آزمندی‌های حریصانه بسپاریم»، گفت: ما از شما عاجزانه می‌خواهیم همچون شیوه زندگی‌تان که بهترین گواه بر این است که مولای شما امیرالمومنین (ع) است بر صداقت با مردم شفافیت پایبندی به قانون و محق دانستن مردم خود را پایبند بدانید. مردم از وعده‌ها ناامید و بیزارند مردم از دروغ خسته و فراری اند. مردم نفاق را می‌فهمند مردم از تکرار خسته اند؛ از تکرار راه‌های تجربه شده. مردم از بی حاصلی و بی ثمری به تنگ آمده‌اند.

وی با بیان این‌این‌که «ما از شما می‌خواهیم صداقت را مهمان خانه‌های‌مان کنید»، تاکید کرد: شایسته است که خط قرمز دولت شما احترام به آحاد مردم و حقوق انسانی آن‌ها باشد. چه آن‌ها که همراه شما بوده‌اند چه آن‌ها که در برابر شما هستند و چه آنها که با شما و انتخابات قهر بودند وحدت ملی صرفا با نگاه به قدرت حاصل نمی‌شود وحدت ملی یعنی درک درست از مناسبات کشور، تعامل به هسته قدرت و مشارکت گرفتن از تمام ظرفیت‌های عمومی کشور. باید بکار گیری نیروهای شایسته جوان و انگیزه دار به اصلاح ساختار بروکراسی کشور اقدام کنید.

وی پیشنهاد داد: اولین اقدام شما در ایجاد کارگروه‌های تعیین وزرا بسیار امیدبخش بود امیدوارم با ادامه همین رویکرد مشارکت حداکثری در دولت شما تحقق یابد.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

1 ساعت پیش

با توجه به استقبال گسترده مشتریان از عرضه نیسان سیلفی در سامانه یکپارچه، شرکت آمیتیس خودرو از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی ایران‌روور، دور جدید عرضه این خودروی باکیفیت و برند ژاپنی را از امروز 24 اردیبهشت 1403 آغاز کرد.

1 ساعت پیش

سرانجام قیمت دیگنیتی پرستیژ از سوی بهمن موتور اعلام شد.

1 ساعت پیش

تصویری از مادر سام اصغری منتشر شد که چهره او 20 سال از بریتنی جوانتر نشان می دهد.

1 ساعت پیش

قیمت گوشت گوسفندی و قیمت گوشت گاو در آخرین آمار‌های رسمی به ترتیب کیلویی ۲۳۵ هزار و ۵۴۴ تومان و ۲۳۴ هزار و ۳۴۴ تومان ذکر شده است.

1 ساعت پیش

درحالی شاهد بیش‌اظهاری و هدر رفتن حدود یک میلیارد دلار منابع ارزی کشور به واسطه واردات آیفون‌های رفرش و ریپک شده هستیم که وزرات صمت میتوانست منابع ارز حاصل از صادرات را برای واردات خودرو تخصیص دهد.

1 ساعت پیش

هیوندای تصاویری از مدل سانتافه منتشر کرده که نشان می‌دهد نسل جدید این ماشین با تغییرات زیادی به بازار عرضه خواهد شد. این تصاویر در آستانه رونمایی از نسل پنجم سانتافه‌ منتشر شده که قرار است به زودی در کانال یوتیوب این خودروساز معرفی شود.

1 ساعت پیش

هم‌زمان با دهه دوم محرم، مجالس عزاداری هیئت‌ها برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش آغاز می‌شود

1 ساعت پیش

مراسم هفتمین روز ارتحال آیت‌الله حاج شیخ علی نکونام گلپایگانی (ره) فردا جمعه در قم برگزار می‌شود.

1 ساعت پیش

بیشتر...