دینو |
2 ماه پیش

با زیاد نشستن عدم تحرک چه اتفاقی ممکن است برای بدن شما بیفتد دینو

زیاد نشستن و عدم تحرکدر زندگی می‌تواند منجر به مشکلات جدی مانند بیماری قلبی و دیابت شود. در واقع نشستن یا دراز کشیدن بیش از حد خطرناکتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. به همین دلیل است که از شما می‌خواهیم حتی شده در خانه قدم بزنید زیرا عدم تحرک، شرایط پوستی را بدتر کرده و باعث واریس می‌شود.

زیاد نشتن و تحرک نداشتن باعث چه اتفاقی می‌شود؟

زیاد از حد نشستن و عدم تحرک

1. احتمال آکنه هورمونی را افزایش می‌دهد

اولین اثر بی‌تحرکی افزایش وزن است و یکی از اثرات افزایش وزن این است که باعث ایجاد مشکلات پوستی خاص می‌شود. چاقی با خشک کردن پوست به میزان بسیاری بر پوست تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، باعث می‌شود فرد بیشتر عرق کند و منجر به مسدود شدن منافذ و در نتیحه آکنه ملتهب شود.

2. می‌تواند استخوان‌ها را ضعیف کند

ماهیچه ها و استخوان‌ها بافت‌های زنده‌ای هستند که با ورزش قوی‌تر می‌شوند. استخوان‌های افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند نسبت به افرادی که ورزش نمی‌کنند قوی‌تر و متراکم‌تر هستند. بنابراین، هنگامی که فردی برای مدت طولانی می‌نشیند و فعالیتی ندارد، خطر ضعیف شدن استخوان‌ها و به خطر افتادن تراکم آن را دارد.

3. در سلامت پوست شما تاثیرگذار است

اگر درمان آکنه‌ای را امتحان کرده‌اید و مشکل هنوز وجود دارد، وقت آن است که ریشه‌ی مشکل را بررسی کنید. بعضی از انواع آکنه در اثر اصطکاک و فشار روی پوست ایجاد می‌شود مانند نشستن طولانی مدت در موقعیت‌های خاص.

4. می‌تواند باعث سلولیت شود

امروزه اکثر کارمندان اداری بیشتر وقت خود را در حالت نشسته و تایپ کردن می‌گذرانند. این سبک زندگی غیر فعال می‌تواند باعث جمع شدن آب در پاها شود. برخی از دانشمندان بر این باورند که نشستن طولانی سرعت جریان خون را کاهش داده و منجر به تغییراتی می‌شود که در نهایت باعث سلولیت می‌شود.

5. می‌تواند باعث واریس شود

زمانی که راه می رویم، عضلات ساق پا منقبض می‌شوند، خم می‌شوند و به رگ‌های خونی اصلی در ساق پا فشار می‌آورند و به گردش خون از وریدها به قلب کمک می‌کند. از این رو، نشستن طولانی مدت منجر به گردش خون ضعیف می‌شود که در نتیجه می‌تواند به صورت واریس ظاهر شود.

  • 7 دلیل ریختن آب دهان در خواب و جلوگیری از آن
  • چرا بدن ما دچار آلرژی می شود؟


#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاخص توده بدنی یا BMI پیش بینی دقیقی برای سلامتی نیست زیرا درصد چربی بدن یا توزیع چربی بدن را در نظر نمی‌گیرد.

3 ماه پیش

در این مطلب، قصد داریم چند مورد از ویژگی‌ های خاص بدنی که موجب تنوع و منحصربه‌فرد بودن افراد می‌شوند را با شما به اشتراک بگذاریم.

4 ماه پیش

در آغوش گرفتن می تواند بر روی کاهش استرتس زنان تاثیر بگذارد اما وقتی صحبت از مردان می‌شود متأسفانه این تأثیر آنقدر قوی نیست.

4 ماه پیش

آیا می‌دانید زمان مناسب خوابیدن برای هر سنی چه ساعتی است؟ در اینجا ساعت مناسب خوابیدن برای گروه‌های سنی مختلف را با شما به اشتراک می‌گذاریم

2 ماه پیش

در این مطلب، نکاتی مفید و کاربردی را گردآوری کرده‌ایم که با رعایت آنها می‌توانید عمر وسایل خانه خود را افزایش دهید.

6 ماه پیش

در این مطلب 25 نفر از افرادی که دارای بالاترین IQ در جهان هستند یا بوده‌اند (چه بر اساس آزمایش و چه بر اساس تخمین) را معرفی خواهیم کرد.

5 ماه پیش

ما در دینو 5 قانون بقا را که به شما کمک می‌کند تا در شرایط بحرانی جان خود را نجات دهید، با شما به اشتراک می‌گذاریم.

3 ماه پیش

هیچ یک از ما نمی‌توانیم حمام زعفران را تجربه کنیم، زیرا صدها دلار هزینه دارد. اما این سوال پیش می‌آید که علت گرانی زعفران چیست؟

5 ماه پیش

با حذف تخم مرغ چه اتفاقی می‌افتد؟ بهتر است تخم مرغ را با غذاهای دیگری جایگزین کنید که شامل همان نوع مواد مغذی مورد نیاز بدن شما هستند

4 ماه پیش

بیشتر...