مجله دلتا |
۱ هفته پیش

گذرگاه هوآشان کوه بهشتی در چین کوه هوآشان چین خطرناک ترین گذرگاه دنیا مجله دلتا

مناطق و مکان‌های حیرت‌آور زیادی در جهان وجود دارند که برای افرادی که به دنبال ماجراجویی و خطر هستند، جذاب است. این مناطق معمولا طبیعی هستند و علاوه بر مناظر بسیار زیبا، آب و هوای خیلی خوبی هم دارند.
گذرگاه هوآشان

اگر دنبال ترس و هیجان و خطر کردن هستید باید به کوه هوآشان چین یا همانگذرگاه هوآشانبروید. در این مقاله ازمجله دلتامی‌خواهیم درباره این مکان دیدنی صحبت کنیم.

کوه بهشتی، گذرگاه هوآشان

هوآشان نام یکی از خطرناک‌ترین گذرگاه‌های کوهستانی دنیا است. این گذرگاه در شهر هوآیین و در کشور چین قرار گرفته است. این گذرگاه به اندازه‌ای زیباست که به آن لقب «کوه بهشتی» را داده‌‌اند.
کوه بهشتی، گذرگاه هوآشان

درباره رشته کوه هوآشان

رشته کوه هوآشان، پنج قله دارد که برای رسیدن به این ۵ قله، فقط یک راه وجود دارد. آن راه هم، یک مسیر خیلی باریک و با شیب وحشتناک است. در این مسیر کوهستانی، نرده‌ای هم وجود دارد که البته با گذشت زمان، دیگر مثل قبل نیست. این نرده کاملا فرسوده شده و در بعضی جاها هم کاملا قطع شده است! باید بدانید این گذرگاه کوهستانی، یکی از خطرناک‌ترین گذرگاه‌هاست که از نظر ایمنی، تقریبا صفر است.
گذرگاه هوآشان در چین

چرا گذرگاه هوآشان یک جاذبه گردشگری شده است؟

طبق آمار، هر سال حدود ۱۰۰ نفر در این گذرگاه کشته می‌شوند. به جان خریدن این همه خطر، شما را به بهشتی بی‌نظیر از درختان سرسبز و جنگل‌های بی‌مانند هدایت می‌کند. عرض این گذرگاه حتی به ۵۰ سانتی‌متر هم نمی‌رسد و تقریبا ۳۰ سانتی‌متر است. آن هم روی تخته‌های چوبی فرسوده و زنجیرهایی که دیگر در خیلی از جاها قطع شده‌اند. همین موضوع، این گذرگاه کوهستانی را خطرناک کرده و باعث شده تا هر کسی جرات رد شدن از آن را نداشته باشد.
چرا گذرگاه هوآشان یک جاذبه گردشگری شده است؟

معبد مقدس

با رد شدن از این کوه، معبدی را می‌بینید که برای چینی‌ها مقدس است. خیلی از آن‌ها برای عبادت، به این معبد می‌روند. البته این معبد درست روی قله پنجم قرار دارد! بنابراین برای رسیدن به آن باید حدود ۱۲ کیلومتر راه بروید. بعد از این قله، می‌رسیم به قله جنوبی که از بقیه بلندتر است. به همین دلیل به آن، «سلطان کوه» می‌گویند. اگر هم بخواهید فراموش نشدنی‌ترین و شگفت‌انگیزترین طلوع خورشید زندگی‌تان را ببینید، باید به قله شرقی بروید. به همین دلیل است که به این قله، قله خورشید می‌گویند.
معبد مقدس چینی در گذرگاه هوآشان
پیشنهاد مطالعه:برای آشنایی با دیگر جاذبه‌هایجهانگردی،نامه بنویسید تا شریک رویاهایتان را پیدا کنید!را درمجله گردشگریدلتا مطالعه کنید.#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

افرادی بوده‌اند که وسیله‌ای را در کنار چاه نارسبورو می‌گذاشتند و می‌دیدند که وسایلشان به‌تدریج و فقط در عرض چند هفته تبدیل به سنگ می‌شد.

8 ساعت پیش

روستای سرخاب یک منطقه ییلاقی است و با عنوان بهشت ساوجبلاغ در میان بسیاری از گردشگران منطقه محبوبیت بسیار زیادی دارد. با ما همراه باشید.

دیروز

خانه هانگ نگا در کشور ویتنام قرار دارد که معماری آن شبیه به درخت است و تمامی نمای ساختمان داخلی و خارجی با الهام‌ از طبیعت‌وحشی ساخته شده‌.

4 روز پیش

درختان اسلوپ پوینت در نیوزیلند یکی از متفاوت‌ترین و خاص‌ترین پدیده‌های طبیعی این کشور هستند گرچه جاذبه‌های زیادی در این کشور وجود دارند.

۱ هفته پیش

بهترین کود برای رشد درختان میوه زمانی می تواند کارایی مطلوب داشته باشد که در زمان مناسب اعمال شود؛ کودهای شیمیایی و حیوانی هرکدام متناسب با نوع خاک و محصول

۱ هفته پیش

سراب صحنه در محلی به نام دربند قرار دارد که دره‌ای سرسبز است. طبیعت بی‌نظیر باعث شده که امکانات تفریحی و اقامتی زیادی ایجاد شود.

۱ هفته پیش

قصر میسور پس از تاج محل پربازدیدترین بنای تاریخی در هند به شمار می رود و گردشگران داخلی و خارجی برای دیدن این قصر زیبا هند سفر می کنند.

۱ هفته پیش

نقش زنان در تولید، مزرعه ، کارخانه بازارهای جهانی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۱ هفته پیش

سنگ های متحرک به یک پدیده زمین‌شناسی اشاره دارد که در دریاچه خشک ریسترک پلایا به وقوع می‌پیوندد. این دریاچه در شمال غربی دره مرگ قرار دارد.

۱ هفته پیش

مصرف غذا مناسب برای جلوگیری از ضعف در ماه رمضان مهم است که با محدودیت در زمان خوردن بیشتر می‌شود. با ۱۷ غذا برای افطاری و سحر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

روستای کندلوس در نوشهر مانند نگینی پر فروغ با طبیعتی باورنکردنی در بین بقیه روستاهای ایران خودنمایی می‌کند و قدمتی ۴ هزار ساله دارد.

۱ هفته پیش

سال‌هاست که افراد زیادی برای یافتن همسر رویایی خود به درخت عروس و داماد در آلمان نامه می‌نویسند و اکثر آن‌ها شریک زندگی خود را می‌یابند.

۱ هفته پیش

بیشتر...