دینو |
8 ماه پیش

اضافه کردن مقداری شیر به قهوه فواید سلامتی آن را افزایش می دهد دینو

تحقیقات جدید نشان داده است کهاضافه کردن کمی شیر به قهوهصبح خواص ضدالتهابی این نوشیدنی را افزایش می‌دهد. در چندین مطالعه، دانشمندان مواد غذایی نشان داده‌اند که چگونه پروتئین‌های شیر می‌توانند به آنتی‌اکسیدان‌های موجود در قهوه متصل شوند و هر گونه فواید سلامتی این نوشیدنی را تقویت کنند.

شیر و قهوه

این تحقیق بر روی خانواده‌ای از ترکیبات آلی به نام پلی فنول‌ها متمرکز است. پلی فنول‌ها که در بسیاری از غذاها پیدا می‌شوند دارای اثرات آنتی اکسیدانی هستند و استرس را در بدن انسان کم می‌کند. با این حال اطلاعات کمی در مورد نحوه تعامل پلی فنل‌ها با سایر مولکول‌های موجود در غذا وجود دارد.

در دو مطالعه جدید محققان دانشگاه کپنهاگ بر روی برهمکنش خاص پلی فنل اسید کافئیک و اسید کلروژنیک (دو پلی فنول اصلی موجود در قهوه) و سیستئین (پروتئین کلیدی در شیر) کار کردند.

اولین مطالعه جدید به بررسی اثرات این ترکیبات پلی فنل- سیستئین بر سلول‌های ایمنی بدن در شرایط آزمایشگاهی پرداخت. سپس محققان به طور مصنوعی سلول‌های ایمنی را ملتهب کردند تا ببینند ترکیب پلی فنل-پروتئین چگونه از التهاب جلوگیری می‌‌کند.

نتایج چشمگیر بود، پلی فنل‌های حاوی پروتئین دو برابر بیشتر از پلی فنل‌های تنها در جلوگیری از التهاب سلول‌های ایمنی موثر بودند.

Marianne Nissen Lund، محقق ارشد این مطالعه می‌گوید: “در این مطالعه وقتی پلی فنل با یک اسید آمینه واکنش می‌دهد، اثر مهاری آن در التهاب سلول‌های ایمنی افزایش می‌یابد. ” به این ترتیب به وضوح مشخص است که این ترکیب می‌تواند تأثیر مفیدی بر جلوگیری از التهاب در انسان داشته باشد.

احتمالاً این فعل و انفعالات مفید پلی فنل-پروتئین در سایر ترکیبات غذایی مانند گوشت و سبزیجات یا اسموتی‌های میوه با شیر هم اتفاق می‌افتد.

در این مرحله، محققان این اثرات ضد التهابی را در آزمایشات سلولی مشاهده کردند. مرحله بعدی مطالعه بر روی حیوانات و سپس تحقیقات انسانی است.

از آنجایی که بدن انسان پلی فنول را به طور گسترده جذب نمی‌کند، محققان در حال مطالعه بر روی چگونگی کپسوله کردن پلی فنول‌ها در ساختارهای پروتئینی هستند که جذب آنها در بدن راحت‌تر باشد.

  • طرز تهیه سیب زمینی تنوری با پنیر پارمزان که گزینه ای ساده و عالی برای تعطیلات است
  • آیا به گلوتن حساس هستید؟ با مواد غذایی فاقد گلوتن آشنا شوید


#‌مدوزیبایی #‌سبک_زندگی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ساعت‌های لوکس در میان اقلام مختلف لباس‌های مردانه بی‌نظیر هستند، زیرا آن‌ها یکی از اکسسوری‌ها یا جواهراتی هستند که در همه جا، چه در موقعیت‌های رسمی و چه در موقعیت‌های غیر رسمی، استفاده می‌شوند. اگرچه ساعت مناسب برای کراوات مشکی احتمالاً همان ساعتی نیست که در تعطیلات در یک ساحل استوایی استفاده کنید، اما ساعت‌های […]

2 ماه پیش

چگونه در پرواز طولانی به خواب برویم؟ برای بسیاری از ما شاید یک پرواز طولانی‌ هیجان انگیز باشد، برای دیدن دوستان یا خانواده، تعطیلات یا کار

2 ماه پیش

مدیریت زمان به شما اجازه می‌دهد تا به شکل بهتری از زندگی خود لذت ببرید. زمان بیشتری برای تفریح، خانواده و دوستان به شما ارائه می‌دهد.

2 ماه پیش

مدیریت زمان به شما اجازه می‌دهد تا به شکل بهتری از زندگی خود لذت ببرید. زمان بیشتری برای تفریح، خانواده و دوستان به شما ارائه می‌دهد.

2 ماه پیش

سابسیژن عمل جراحی کوچکی برای درمان جای جوش و اسکار آکنه است. در این روش با آزادکردن رشته‌های فیبروتیکی پوست به درمان زخم کمک می‌شود.

2 ماه پیش

اینکه چرا انسان معاصر در زندگی مدرن هرگز راضی نمی‌شود یک موضوع پیچیده بوده که از عوامل اجتماعی، فرهنگی و تکنولوژیکی مشتق شده است.

2 ماه پیش

از 9 توصیه این مطلب می‌توانید برای کمک و حمایت از شخصی که فکر می‌کنید قربانی خشونت خانگی است، استفاده کنید.

2 ماه پیش

سؤالی که بسیاری از افراد دارند این است: بهترین زمان برای شروع یادگیری زبان انگلیسی چه سنی است؟ در این مقاله به این سوال پاسخ می‌دهیم.

2 ماه پیش

برخلاف تصور بیشتر مردم، افراد جذاب با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. در این متن به دلایل مجردماندن افراد جذاب می‌پردازیم.

2 ماه پیش

بیشتر...