خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

برگزاری مدرسه بهاره فناوری نانو ایسنا

برگزاری مدرسه بهاره فناوری نانو

انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه گلستان مدرسه بهاره فناوری نانو را برگزار می‌کنند.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، بخش اول این مدرسه طی روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت با موضوع آشنایی با مفاهیم پایه و کاربردهای فناوری نانو برگزار می‌شود برپا می‌شود.

برنامه کلاس‌های این مدرسه در روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت به شرح زیر است:

کلاس «کاربرد نانو در حوزه مهندسی پلیمر» ساعت ۱۳ تا ۲۲ با تدریس دکتر گلناز پرهیزگار (دکتری شیمی آلی) برپا می‌شود و مروری بر ویژگی‌های پرکاربردترین پلیمرها، استفاده از نانومواد جهت اصلاح و تقویت پلیمرها، معرفی محصولات داخلی و خارجی و جایگاه فناوری نانو در بازار جهانی پلیمرها سرفصل‌ مطالب این کلاس است.

کلاس «کاربرد نانو در حوزه شیمی» ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ با تدریس دکتر نجمه سروری (دکتری مهندسی و علم مواد) برگزار می‌شود و معرفی فناوری نانو، کاربرد فناوری نانو در صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی، کاربرد فناوری نانو در صنعت پلیمر معرفی محصولات محورهای آموزشی آن خواهد بود.

کلاس «کاربرد نانو در مهندسی شیمی» ساعت ۱۸ تا ۲۰ با تدریس دکتر لیلا لطفی (عضو هیات علمی دانشگاه گلستان) برگزار می‌شود و مفاهیم پایه فناوری نانو، کاربردهای فناوری نانو در حوزه ی مهندسی شیمی، بررسی شرکت های فعال در حوزه مهندسی شیمی و بررسی مقالات و تحقیقات در حوزه مهندسی شیمی سرفصل مطالب این کلاس است.

کلاس «کاربرد فناوری نانو در مهندسی کامپیوتر» ساعت ۲۰ تا ۲۲ با تدریس علیرضا فغانی (دارای مدال نقره دهمین مسابقه‌ ملی ‌فناوری ‌نانو) برپا می‌شود و مقدمه برفناوری نانو و ارتباط آن با علم کامپیوتر، الکترونیک و فناوری اطلاعات، ذخیره‌سازی و حافظه‌ها، ساخت ماشین‌های شبیه سازنده، نیمه هادی‌ها؛ اساس صنعت الکترونیک کنونی، الکترونیک مولکولی، نانو تیوب‌های کربنی در نانو الکترونیک، الکترونیک مولکولی با نانو لوله‌ها و سیستم های نانو الکترو مکانیکی (NEMS) سرفصل مطالب این کلاس است.

برنامه کلاس‌های این مدرسه در روز جمعه ۳۰ اردیبهشت به شرح زیر است:

کلاس «کاربرد فناوری نانو در مهندسی عمران و معماری» ساعت ۱۳ تا ۱۵ با تدریس دکتر گلناز پرهیزگار (دکتری شیمی آلی) برگزار می‌شود و مروری بر ویژگی‌های مصالح ساختمانی، اصلاح و تقویت مصالح ساختمانی با استفاده از فناوری نانو، کاربرد فناوری نانو در شاخه های مختلف مهندسی عمران و معماری، معرفی محصولات داخلی و خارجی و چشم انداز بازار مصالح ساختمانی نانوفناورانه سرفصل مطالب این کلاس است.

کلاس «کاربرد فناوری نانو در مهندسی برق» ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ با تدریس دکتر فاطمه خسرونژاد (کارشناسی ارشد مهندسی مواد دانشگاه صنعتی شریف) برپا می‌شود و کاربرد نانوفناوری در مهندسی برق الکترونیک و انرژی و فناوری‌های همگرا سرفصل مطالب آن است.

کلاس «کاربرد فناوری نانو در فیزیک» ساعت ۱۸ تا ۲۰ با تدریس علیرضا فغانی برگزار می‌شود و تاریخچه، اهمیت نانو فناوری، دسته بندی نانومواد، فیزیک کوانتوم (دریچه نانو فناوری)، روش های مبتنی بر پراش، رسانایی بر طبق تعریف فیزیک کوانتوم، سلیکون ها نماینده نیمه هادی‌ها، جذب بر اساس کاربرد های نانویی، بند گپ در فوتوکاتالیست‌ها، کاربردها در روش های مشخصه‌یابی و محصولات تجاری سازی شده سرفصل‌های این کلاس است.

کلاس «آشنایی با مسابقه ملی و بنیاد آموزش فناوری نانو» ساعت ۲۰ تا ۲۲ با تدریس امیرحسین الماسی (کارشناس بنیاد آموزش نانو) و علیرضا فغانی برپا می‌شود و مسابقه ملی فناوری نانو، جوایز و امتیازات مسابقه ملی، نحوه برنامه ریزی و مطالعه برای مسابقه ملی، شگفتانه های دوره یازدهم و آشنایی و نحوه ورود به نانو استارتاپ سرفصل مطالب این کلاس است.

این مدرسه به صورت رایگان با همکاری کارگروه ترویجی فناوری نانوبرگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت در آن و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به شناسه @‌Nanogu۱۱ پیام دهند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سخنگوی شورای نگهبان به مناسبت فرا رسیدن روز چهارم خرداد روز دزفول یادداشتی ارائه کرد.

8 ساعت پیش

ماجرای جوش و آکنه یک چیز است و ماجرای جای آن‌ها برای خود داستان دیگری است. آکنه‌ و جوش صورت به مرور زمان بهبود می‌یابند و ناپدید می‌شوند. امـا جای جوش و آکنه به این سادگی‌ها محو نمی‌شود و برخورد با آن‌ها دشواری‌های خاص خودش را دارد. خوشبختانه روش‌های درمان و بهبود جای جوش و آکنه پیشرفت زیادی داشته و امروز راهکارهای بسیاری برای حل این مشکل وجود دارد.

7 ساعت پیش

اگرچه نمی‌توان درباره عدد دقیق فاصله سنی زوجین و نقش آن در موفقیت و شکست زندگی زناشویی قانون یکسانی برای همه افراد صادر کرد، اما یقینا تناسب سنی از جمله موازین زیربنایی و اساسی در ازدواج است که بی توجهی به آن، زمینه ساز بسیاری از کج خلقی‌ها و ناسازگاری‌ها در زندگی زناشویی خواهد شد.

7 ساعت پیش

معاون نخست وزیر روسیه نیز در این دیدار از جمهوری اسلامی ایران به عنوان دوست دیرین و شریک مطمئن برای روسیه یاد کرد و گفت: مسکو همواره اهمیت فراوانی برای توسعه روابط با تهران قائل است.

8 ساعت پیش

تولیت آستان قدس رضوی در نخستین سفر رسمی خود در سال 1401 وارد شهرستان طبس شد.

8 ساعت پیش

سخنگوی دولت از اعزام هیئتی فنی از سوی سازمان محیط زیست به عراق برای پیگیری مشکل گرد و غبار خبر داد.

8 ساعت پیش

مرحله دوم یارانه کمک معیشتی تکمیلی پس از درخواست بازبینی سرپرستان خانوار و تجدید نظر نسبت به دهک بندی و قطع یارانه در اردیبهشت به حساب آنها واریز شد.

6 ساعت پیش

گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای تروریستی در مراز شریف را بر عهده گرفت.

5 ساعت پیش

بیشتر...