هوا سردتر می شود احتمال وقوع کولاک و بهمن در مناطق کوهستانی

امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت آب‌ و هوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، غرب کردستان و به طور کلی شمال غرب کشور بارش برف و باران گاهی همراه با تندبادهای موقتی شدید پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه امروز در استان‌های گیلان و مازندران بارش پراکنده باران رخ می‌دهد، ادامه داد: فردا چهارشنبه در استان‌های آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، کردستان کرمانشاه، زنجان، همدان، لرستان، ایلام، گیلان و مازندران بارش‌ها افزایش پیدا می‌کند.

وی متذکر شد: برای روز چهارشنبه نسبت به بارش برف، کولاک، مه گرفتگی، کاهش دید، باد شدید و احتمال وقوع بهمن در استان‌های استان‌های اردبیل، کرمانشاه، گیلان، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی آذربایجان غربی و نیمه غربی کردستان هشدار سطح نارنجی صادر کردیم.

نقشینه اظهار کرد: پنجشنبه برای گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، شمال تهران، البرز و قزوین بارش برف، کولاک، کاهش دید، لغزندگی، اختلال در تردد جاده‌ای و احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات وجود دارد و توصیه می‌شود همه افراد از سفرهای غیر ضروری به مناطق و جاده‌های کوهستانی این استان‌ها و همچنین فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب کنند و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

وی افزود: برای مناطق شرق و شمال شرق کشور ۱۵ تا ۲۰ درجه و برای شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل شمالی ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش دما و همچنین برای مرکز، غرب و بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب ۶ تا ۱۰ درجه کاهش دما تا آخر هفته پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز تا آخر هفته دریای خزر، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم هستند، توضیح داد: سرعت وزش باد روز پنجشنبه در سطح کشور افزایش می‌یابد و برای نوار شرقی و مرکز کشور وقوع تند بادهای شدید پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه با اشاره به اینکه بارش‌ها تا روز جمعه در مناطق شرقی کشور تداوم می‌یابد و این سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود، بیان کرد: امروز برای تهران آسمانی صاف پیش‌بینی می‌شود و فردا شب این شهر با افزایش باد و بارش پراکنده برف و باران همراه است و پنجشنبه آسمانی ابری دارد.

وی با بیان اینکه روز جمعه برای پایتخت آسمانی صاف و هوای سرد پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: بشینه دمای امروز تهران ۱۲، فردا ۱۴ و پنجشنبه ۶ است و جمعه می‌تواند به ۴ درجه برسد و کمینه دمای مهرآباد امروز به ۷ درجه رسیده ‌است و پیش‌بینی می‌شود فردا صبح به ۳ درجه برسد و برای پس فردا ۳ درجه زیر صفر پیش‌بینی شده ‌است.


#‌گردشگری منبع: دیده بان گردشگری

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

خرید ویلا در شمال   به صورت کلی سفر برای ما به عنوان اصلی ترین تفریح به شمار می رود و برای رفتن به سفر قطعا به یک اقاتگاه مناسب نیاز است   اما بدون هیچ شکی می توان گفت مهم ترین نقطه کشور که بیشترین مسافر را در ایام تعطیل جذب می کند، شمال کشور به ویژه استان مازندران است   استان

13 ساعت پیش

فستیوال های تایلند نگاه عمیقی به تاریخ پر فراز و نشیب این کشور دارد. اگرچه اکثر این فستیوال ها مراسم‌هایی فرهنگی‌اند.

14 ساعت پیش

کوه نانگا پاربات به معنی “کوه عریان” است. بعضی به آن کوه دیامیر به معنی سلطان کوه‌ها نیز می‌گویند. این قله به کوه قاتل هم مشهور است.

17 ساعت پیش

بدون شک تجربه حضور در یک مدرسه جادوگری که انگار از دل قصه‌ها وارد دنیای واقعی ما آدم‌ها شده، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی و جذاب است.

1 روز پیش

آثار سنگی تمدن بشر در پارک ملی قبوستان که موزه‌ای روباز و منحصربه‌فرد است، قرار دارد. در این فلات سنگی، بیش از ۶هزار حکاکی سنگی وجود دارد.

1 روز پیش

گیاهان دارویی ذخایر ارزشمند ملی محروم از حمایت دولتی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

ساخت جدیدترین غذاپز خورشیدی قابل حمل پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

شروع خرید توافقی پیاز، گوجه فرنگی و سیب زمینی از استان های جنوب پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

ثبت 27 مهر به عنوان روز ملی زعفران سند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

بیشتر...