اصفهان امروز |
1 ماه پیش

آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل اصفهان امروز آنلاین

آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل

آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل
3 مهر 1400, 09:29 / کد خبر:774853
نمودار هیستوگرامنوعی نمودار ستونی در نرم افزار اکسل است که قادر به ارائه ی اطلاعات در خصوص یک متغیر می باشد. این نمودار به ارائه ی توزیع داده های کمی پیوسته می پردازد. در ادامه ی مبحث نحوه ی ایجاد نمودار و نحوه ی اعمال تغییرات در نمودار هیستوگرام را شرح می دهیم.

نرم افزار اکسل چیست؟

نرم افزار اکسل نوعی برنامه ی صفحه گسترده است که از قابلیت انجام محاسبات ریاضی، گرافیکی، متنی و ترسیم نمودار به وسیله ی ابزار های گرافیکی برخوردار است.
نرم افزار اکسل توسط شرکت مایکروسافت توسعه یافته است. این شرکت قابلیت تجزیه و تحلیل آماری اطلاعات را برای کاربران به وسیله ی رسم نمودار و توابع فراهم کرده است.

بهتر است بدانید که در نسخه ی اکسل محصول سال 2016 میلادی نمودار های جدیدی به این نرم افزار افزوده شده است. یکی از این نمودار ها، نمودار هیستوگرام می باشد.
نمودار هیستوگرام در یک تعریف کلی،  نمایشی ستونی و تقریبی از توزیع داده های عددی در نرم افزار اکسل است.

KEYWORDSنمودار هیستوگرام در اکسل با عنوان های ستونی و بافت نگاشت نیز شناخته می شود

کاربرد نمودار هیستوگرام در اکسل

نرم افزار اکسل برای ارائه ی اطلاعات از نمودار، بافت نگار و توابع پشتیبانی می کند. لازم به ذکر است که نمودار هیستوگرام در اکسل با عناوین مختلفی اعم از ستونی و بافت نگاشت شناخته می شود.
نمودار بافت نگاشت یکی از ابزار های کاربردی از هفت ابزار کنترل کیفیت است که توزیع داده های کمی پیوسته را به نمایش می گذارد.
این نمودار که برای تحلیل فراوانی اطلاعات طراحی شده است از قابلیت مرتب سازی اطلاعات به صورت دسته های درون نمودار بصری برخوردار است.

نحوه ی ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل, آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل, نمودار هیستوگرامایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل برای تحلیل فراوانی اطلاعات انجام می شود

فاکتورهای مهم در نمودار هیستوگرام

• Outlier: نوعی داده ی پرت است که با فراوانی بسیار زیاد احتمال رویداد را به شدت کاهش می دهد.
• Pick: نقطه ی اوج و بیشترین فراوانی داده را به نمایش می گذارد.
• Concentration: به اندازه ی داده های مشابه اختصاص دارد که بیانگر تمرکز داده ها در رنج مشخص می باشد.
• گپ یا فاصله ی خالی: گپ در معنی بازه های فاقد اطلاعات کاربرد دارد.

نحوه ی ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل

روش اول ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل

مرحله ی اول
به منظور ایجاد نمودار هیستوگرام در نرم افزار اکسل ابتدا برنامه را باز کنید. سپس اطلاعات مورد نظر را در یک ستون ثبت نمایید.
پس از ثبت اطلاعات، در جدول اطلاعاتی، یک محدوده را برای قرار دادن اطلاعات در نمودار هیستوگرام مشخص کنید.

رسم نمودار هیستوگرام دو عامل در اکسل, نمودار هیستوگرام چیست, کاربرد نمودار هیستوگرام در اکسلدر مرحله ی اول ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل ابتدا اطلاعات را در یک ستون ثبت کنید

مرحله ی دوم

در قسمت بالایی نرم افزار، تب "INSERT" را انتخاب کنید. در طی این فرایند صفحه ای مشمول نمودار های متعدد در خصوص بهره گیری کاربر نمایش داده می شود.
برای مشاهده ی نمودار های موجود در اکسل بر روی گزینه ی " insert statistic chart" کلیک کنید و نمودار زیر را انتخاب نمایید.

رسم نمودار هیستوگرام در اکسل, تفسیر نمودار هیستوگرام, نمودار هیستوگرام در اکسلبعد از ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل اطلاعات به صورت نواری به نمایش در می آیند

مرحله ی سوم
زمانی که کاربران نمودار مورد نظر را انتخاب می کنند، نرم افزار اکسل به صورت خودکار تغییرات را اعمال می کند و اطلاعات را در قالب نمودار به نمایش می گذارد.
توجه داشته باشید که نمودار هیستوگرام از قابلیت ویرایش و اعمال تغییرات برخوردار است.

نحوه ی ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل, آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل, نمودار هیستوگرامطول دسته های نمودار هیستوگرام در اکسل به صورت خودکار اعمال می شود

روش دوم ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل

در مواردی احتمال دارد فیکون هیستوگرام در قسمت "INSERT" اکسل نمایش داده نشود. بدین ترتیب برای افزودن داده ها در نمودار تجزیه و تحلیل، گزینه ی "ANALYSIS TOOLPAK" را انتخاب کنید.
سپس در میان ابزار های نمایشی مختلف، بر روی گزینه ی "HISTOGRAM" کلیک نمایید و گزینه ی "OK" را انتخاب کنید.

در صفحه ی نمایشی تغییراتی در خصوص نوار نمودار نمایش داده می شود. شما ملزم هستید در قسمت "INPUT RANG" محدوده ی  A:2 و A:19 را درج کنید.
در کادر "BIN RANG" نیز محدوده ی C:4 و C:8 را درج نمایید. سپس در قسمت "OUTPUT RANGE" بر روی عبارت F:3 کلیک کنید و تغییرات را ذخیره نمایید.
پس از این مرحله نمودار هیستوگرام نمایش داده می شود و اطلاعات مشخص شده به صورت نواری در نمودار هیستوگرام اعمال می گردد.


کاربرد نمودار هیستوگرام در اکسل, نحوه ی ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل, آموزش تصویری ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسلبرای ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل از منوی insert نمودار مورد نظر را انتخاب کنید

ایجاد تغییرات در نمودار هیستوگرام در اکسل

شرکت مایکروسافت برای اعمال تغییرات دلخواه کاربر نوعی قابلیت های مختلف را در نرم افزار اکسل تعبیه کرده است. در نمودار هیستوگرام دو محور "x" و "y" وجود دارد.
کاربران می توانند برای اعمال ویرایش در نمودار، بر روی محور "x" کلیک راست کنند. سپس گزینه ی "format axis" را انتخاب نمایند. در ادامه ی مبحث قابلیت های مختلف نمودار هیستوگرام را به صورت جداگانه شرح می دهیم.

تغییر طول دسته های نمودار هیستوگرام

طول دسته های نمودار هیستوگرام به وسیله ی نرم افزار اکسل به صورت خودکار اعمال می شود.
در صفحه ی "format axis" یک قابلیت با عنوان "bin width" تعبیه شده است.   شما می توانید برای تغییر طول نمودار، بر روی یکی از اعداد bin دو مرتبه کلیک کنید.
سپس اندازه ی طولی گروه ها را به صورت دستی در کادر وارد نمایید.

لازم به ذکر است که اعداد bin اعدادی هستند که در قسمت پایینی هر نمودار در خصوص ویرایش درج شده است.
علاوه بر این برای حذف فاصله های موجود در نوار های نمودار هیستوگرام، بر روی نوار ها راست کلیک نمایید. سپس گزینه ی " Format Data Series" را انتخاب کنید و عرض "gap" را به صفر تغییر دهید.

رسم نمودار هیستوگرام در اکسل, تفسیر نمودار هیستوگرام, نمودار هیستوگرام در اکسلیکی از نمودارهای نرم افزار اکسل مختص هیستوگرام است

ویرایش تعداد "BIN" های موجود در نمودار هیستوگرام

در صورتی که قصد دارید تعداد bin های موجود در نمودار را تغییر دهید، در قسمت " format axis" وارد قسمت "number of bins" شوید. سپس تعداد bin  های نمودار را به دلخواه ویرایش کنید.

دسته بندی اعداد مشخص

در صفحه ی "" format axis گزینه ای با عنوان " Overflow Bin" تعبیه شده است که به کاربر قابلیت دسته بندی اعداد مشخص نوار را ارائه می دهد.
برای استفاده از قابلیت " Overflow Bin" ابتدا تیک موجود در کنار گزینه را فعال نمایید. سپس یک عدد مشخص در خصوص دسته بندی نوار ها را وارد کنید.

به طور مثال زمانی که عدد 140 را وارد می کنید، تمام اعداد بالای 140 در یک نوار دسته بندی می شوند.
گزینه ی دیگری نیز با عنوان " Underflow Bin" در صفحه ی " format axis" وجود دارد که کاربری مشابهی همانند Overflow Bin دارد. این گزینه در خصوص دسته بندی نوار اول نمودار در پایین ترین حد است که به صورت دستی تعیین می شود.

رسم نمودار هیستوگرام دو عامل در اکسل, نمودار هیستوگرام چیست, کاربرد نمودار هیستوگرام در اکسلاز نمودار هیستوگرام به منظور نمایش داده های کمی پیوسته استفاده می شود

دسته بندی داده های متنی

دسته بندی داده های متنی از طریق "by category" امکان پذیر است. برا این منظور ابتدا بر روی محور "x" کلیک کنید. سپس وارد قسمت " format axis" شوید.
در صفحه ی نمایشی گزینه ی " by category" درج شده است. شما می توانید با کلیک بر این گزینه نحوه ی دسته بندی داده ها را به دلخواه ویرایش کنید.

جمع بندی
نرم افزار اکسل یکی از نرم افزار های توسعه یافته توسط شرکت مایکروسافت است که از قابلیت انجام محاسبات ریاضی و رسم نمودار های مختلف برخوردار است.
یکی از نمودار های نرم افزار اکسل مختص نمودار هیستوگرام است. نمودار هیستوگرام نوعی نمودار ستونی است که توزیع داده های کمی پیوسته را نمایش می دهد.

شما می توانید برای ایجاد نمودار هیستوگرام در اکسل ابتدا وارد نرم افزار اکسل شوید. سپس یک ستون مشمول اطلاعات مورد نظر را طراحی کنید.
اطلاعات مورد نظر را در یک محدوده انتخاب نمایید. سپس وارد قسمت " INSERT" در نرم افزار شوید.

نمودار هیستوگرام را انتخاب نمایید. در طی این فرایند نرم افزار اکسل به صورت خودکار اطلاعات را داخل نمودار هیستوگرام قرار می دهد.
لازم به ذکر است که مایکروسافت، شرکت توسعه دهنده ی نرم افزار، قابلیت ویرایش طول، عرض، تعداد "bin" و دسته بندی داده های اطلاعاتی را برای کاربران فراهم کرده است.


#‌دانش #‌فناوری منبع: اصفهان امروز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بری ایجاد امنبت در اطلاعات کاربری، می توانید پسورد ذخیره شده در مرورگرها از جمله کروم را حذف کنید. این مطلب به نحوه انجام این کار می پردازد.

3 ساعت پیش

به‌تازگی تصاویر از گوشی جدید سونی منتشر شده است احتمالا با نام اکسپریا پرو 1 معرفی خواهد شد. به‌‌نظر می‌رسد این گوشی دیک حسگر دوربین 1 اینچی خواهد داشت.

20 ساعت پیش

در این مطلب به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید برای شخصی ایمیل ارسال کنید. ارائه دهندگان خدمات ایمیل بسیاری وجود دارند که شما امروز می توانید از آنها استفاده کنید و مطمئناً در آینده رشد می کنند ، اما در اینجا روش ارسال ایمیل توسط یاهو و جیمیل را برای شما آماده کرده ایم: ارسال ایمیل در

دیروز

گوگل از هوش مصنوعی قدرتمند درکنار سخت‌افزار ارتقایافته در پیکسل ۶ بهره گرفته است. در این مقاله، قابلیت‌های هوش مصنوعی و دوربین این گوشی را بررسی می‌کنیم.

1 روز پیش

در این مقاله، چند روش مختلف برای تبدیل فایل‌های Pages به اسناد ورد مایکروسافت آموزش داده شده است.

پریروز

گوشی گیمینگ ایسوس راگ فون ۵ با باتری با دوام و تراشه قدرتمند بهرین تجربه بازی را به ارمغان می آورد. با بررسی ایسوس راگ فون ۵ همراه ما باشید.

پریروز

در آستانه عرضه مدل‌های جدید مک‌بوک پرو، تصاویری از مدل ۱۴ اینچی در نمایندگی مجاز اپل به اشتراک گذاشته شده است.

پریروز

رندرهای منتشرشده از جان پراسر، مک‌‌بوک ایر ۲۰۲۲ را در شاسی بسیار باریک، حاشیه‌های سفید نمایشگر، ناچ برای پنهان‌کردن دوربین فیس‌تایم و درگاه مگ‌سیف نشان می‌دهد.

2 روز پیش

در بروزرسانی جدید برنامه اینستاگرام قابلیت ریپلای در دایرکت فراهم شده است. در این مطلب با نحوه ریپلای در دایرکت اینستاگرام آشنا می شوید.

3 روز پیش

در این مقاله روش لغو یا ویرایش تراکنش های معلق شبکه اتریوم را به شما توضیح می دهیم.

3 روز پیش

در این آموزش می توانید علاوه بر مشاهده اطلاعات مربوط به حافظه SSD خود شامل مدل، فرم فاکتور و استاندارد ارتباطی، از وضعیت سلامتی و آمار استفاده SSD باخبر شوید.

4 روز پیش

در سیستم عامل ویندوز 11 ترفندهای جالبی برای کاربران فراهم شده است که در این مطلب از آرگا به برخی از این ترفندها اشاره می شود.

4 روز پیش

کوسه‌ها تنوع نژادی بالایی در سطح جهان دارند. از گونه‌های ماقبل تاریخی عجیب مثل هلیکوپریون تا گونه‌های عجیب کنونی مثل کوسه بدون پوست و کوسه تک چشم.

4 روز پیش

با بستن زنجیر چرخ خودرودر روزهای برفی و یخبندان امنیت را برای خود به ارمغان می آورید.دراین مطلب شیوه صحیح بستن زنجیر چرخ آموزش داده می شود

5 روز پیش

بلک شارک ۴ پرو با بهره مندی از پردازنده ممتاز اسنپدارگون 888 تجربه گیمینگ عالی را به همراه دارد. با بررسی بلک شارک ۴ پرو همراه ما باشید.

6 روز پیش

بیشتر...