زومیت |
۱ هفته پیش

ترفندهای مربوط به سطل زباله در مک زومیت

ترفندهای مربوط به سطل زباله در مک

ترفندهای مربوط به سطل زباله در مک

اگر با سطل زباله ویندوز ۱۰ برای حذف فایل‌ها آشنا هستید و به‌تازگی به مک تغییر کاربری داده‌اید، ممکن است برای پیدا کردن سطل زباله سردرگم شوید.

سطل زباله که در ویندوز با نام « Recycle Bin» شناخته می‌شود در مک «Trash» نام دارد و در داک (Dock) قرار گرفته است. از سال ۱۹۸۴ به‌بعد تمام نسخه‌های سیستم عامل دسکتاپ مک دارای یک سطل زباله هستند که به‌طور رسمی در ایالات متحده «Trash» و در برخی مناطق «Bin» نامیده می‌شود. این مفهوم از زمان اپل لیسا جایی که سطل زباله «Wastebasket» نام داشت، سرچشمه گرفته است.

نحوه حذف فایل‌ها با سطل زباله مک

مانند سطل زباله در ویندوز، وقتی فایلی را حذف می‌کنید یا آن را به داخل آیکون سطل زباله می‌کشید، فایل در آنجا باقی می‌ماند مگر اینکه با استفاده از دستورEmpty Trashدر Finder آن را خالی کنید. به این ترتیب همیشه شانسی دوباره برای کشیدن آن فایل به بیرون از سطل زباله قبل از اینکه برای همیشه از دست برود، وجود دارد.

نحوه حذف فایل‌ها با سطل زباله مک

برای حذف یک فایل یا فلدر با استفاده از سطل زباله مک، روی آن کلیک کرده وبه سمت آیکون سطل زباله در داک بکشید و سپس دکمه ماوس یا ترک‌پد خود را رها کنید.

نحوه حذف فایل‌ها با سطل زباله مک

اگر سطل زباله پیش از اینکه یک فایل را به داخل آن بکشید خالی باشد، آیکون آن تغییر می‌کند و کاغذهای مچاله شده‌ای به آیکون سطل زباله خالی اضافه می‌شوند.

نحوه حذف فایل‌ها با سطل زباله مک

نماد سطل زباله با کاغذهای مچاله شده به شما اطلاع می‌دهد که فایل‌هایی در سطل زباله وجود دارد. به‌طور پیش‌فرض، مواردی که در سطل زباله قرار می‌گیرند برای همیشه در آنجا می‌مانند، مگر اینکه خودتان آن‌ها را حذف کنید، سطل زباله را خالی کنید یا زمان‌بندی کنید که سطل زباله پس از مدتی این موارد را به‌طور خودکار حذف کند.

نحوه حذف فایل‌ها از سطل زباله مک

سطل زباله شبیه به یک پوشه خاص عمل می‌کند. اگر فایلی را اشتباهاً به سطل زباله منتقل کرده‌اید و می‌خواهید آن را بازگردانید، روی آیکون سطل زباله درDockکلیک کنید تا پنجرهTrashدر فایندر باز شود.

مقاله‌ی مرتبط:

از این قسمت می‌توانید فایل‌ها را به بیرون از پنجره سطل زباله و روی دسک‌تاپ (یا فلدر دیگری) بکشید. همچنین می‌توانید روی آن‌ها کلیک راست کرده و گزینهPut Backرا از منو انتخاب کنید.

نحوه حذف فایل‌ها با سطل زباله مک

همچنین می‌توانید فایل‌های موجود در سطل زباله را انتخاب کرده،Fileو سپس گزینهPut Backرا از نوار منو انتخاب کنید. با این کار قبل از اینکه فایل‌ها را به سطل زباله منتقل کنید، به مکان اصلی خود باز خواهند گشت.

نحوه خالی کردن سطل زباله در مک

در این روش خالی کردن سطل زباله همه فایل‌هایی را که در سطل زباله قرار داده‌اید، برای همیشه حذف می‌شوند.

روی آیکون سطل زباله کلیک راست کرده و از منوی ظاهرشده گزینهEmpty Trashرا انتخاب کنید.

هشدار:هنگامی که سطل زباله را خالی می‌کنید، نمی‌توانید فایل‌های حذف‌شده را بدون کمک فایل پشتیبان یا استفاده از ابزارهای شخص ثالث (که تضمینی برای کار کردنشان وجود ندارد) برگردانید. قبل از حذف هر فایلی از سطل زباله مک مطمئن شوید که با Time Machine یک نسخه پشتیبان کامل گرفته‌اید.

سطل زباله در مک

همچنین می‌توانید از نوار منوی بالای صفحه روی فایندر و سپسEmpty Trashکلیک کنید.

سطل زباله در مک

مانند بسیاری از موارد موجود در مک، برای این کار نیز یک جایگزین میانبر صفحه‌کلید وجود دارد: دکمه‌هایShift +Command +Deleteرا روی صفحه‌کلید خود فشار دهید تا سطل زباله بدون نیاز به کلیک خالی شود.

چگونه سطل زباله را با یک برنامه زمانی خالی کنیم

اگر می‌خواهید فایل‌های داخل سطل زباله پس از ۳۰ روز به‌طور خودکارحذف شوند، Finder گزینه‌ای برای این کار ارائه داده است. برای فعال کردن این گزینه، روی Finder در Dock کلیک کنید.

سطل زباله در مک

سپس Preferences را از نوار منو انتخاب کنید یا دکمه‌های میانبرCommand +Commaرا روی صفحه‌کلید خود فشار دهید. در تنظیمات Finder، روی تب Advanced کلیک کنید و سپس با کلیک رویRemove items from the Trash after 30 daysیک علامت تیک کنار آن قرار دهید.

سطل زباله در مک

تنظیمات Finder را ببندید. اکنون سی روز پس از انتقال یک فایل به سطل زباله، فایل برای همیشه از سطل زباله حذف خواهد شد.

چگونه بدون فرستادن فایل به سطل زباله آن را فورا حذف کنیم

اگر بخواهید یک فایل یا پوشه را بدون ارسال به سطل زباله حذف کنید، چند گزینه در اختیار دارید. در Finder (یا روی دسکتاپ)، فایل یا فلدر موردنظر را انتخاب کنید و سپس کلیدOptionرا روی صفحه‌کلید خود نگه دارید و با کلیک رویFileگزینهDelete Immediatelyرا از نوار منو انتخاب کنید.

سطل زباله در مک

همچنین می‌توانید فایل مدنظرتان را انتخاب کنید و سپس دکمه‌های میانبرOption+Command+Deleteرا از روی صفحه‌کلید خود فشار دهید. یک پیام هشدار ظاهر خواهد شد که به شما می‌گوید در حال حذف دائم فایل هستید و پس از حذف آن راه بازگشتی وجود ندارد. اگر مطمئن هستید، روی دکمهDeleteکلیک کنید.

هشدار:اگر در اینجا روی Delete کلیک کنید، هرگز نمی توانید مورد یا موارد انتخابی را دوباره بازیابی کنید، مگر اینکه یک نسخه پشتیبان داشته باشید!

سطل زباله در مک

پس از انجام این کار فایل برای همیشه حذف خواهد شد.

***

امیدواریم این آموزش برایتان کاربردی بوده باشد. اگر در مورد کاربرد و استفاده از سطل زباله مک سوالی دارید آن را با ما در میان بگذارید.#‌فناوری #‌تکنولوژی #‌علمی منبع: زومیت

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نسل جدید فوتون تونلند با تغییرات ظاهری و فنی همراه شده به زودی روانه جاده های کشور می شود. این مطلب به بررسی بررسی فوتون تونلند می پردازد.

۱ هفته پیش

اگر از کاربران iOS هستید و می‌خواهید بدون ذخیره کردن یک شماره به آن در واتساپ پیام دهید، این مطلب آموزشی را مطالعه کنید.

۱ هفته پیش

متروی نیویورک مکان بسیار عجیبی است که انگار مسافرانش به‌طور کامل با آدم‌های روی زمین متفاوت هستند. در این مقاله متفاوت‌ترین تصاویر از این مترو را مشاهدمی‌کنید.

۱ هفته پیش

گزارش شیپور از وضعیت املاک ایران در ۶ ماه ابتدای امسال حاکی از افزایش ۴۷ درصدی قیمت خانه در تمام مناطق شهر تهران است.

۱ هفته پیش

مجموعه عکس‌ها و فیلم‌های یان ون آی‌جکن به دنیای نامرئی یکی از مهم‌ترین شکل‌های حیات روی زمین، یعنی پلانکتون‌ها می‌پردازد.

۱ هفته پیش

در این مقاله رویداد های نجومی آسمان شب در آذر 1400 را معرفی و چگونگی رصد آن ها را با شما در میان می گذاریم.

۱ هفته پیش

نرم افزار اتوکد، محبوب ترین و شناخته شده ترین برنامه کاربردی برای طراحی های 2 و 3 بعدی در رشته های مهندسی است که این روزها در زمینه های متعددی کاربرد به سزایی دارد. اما اگر تا به حال نقشه های آماده اتوکد را مشاهده کرده باشید، بی شک اگر یک پروژه مربوط به داخل کشور باشد، یک سری از اطلاعات در آن در

۱ هفته پیش

کالیبره کردن باتری گوشی امر چندان پیچیده ای نیست و باید در زمان مناسبش صورت بگیرد. در این مطلب با نحوه انجام این کار آشنا می شوید.

۱ هفته پیش

اگر در روز باید به تعداد زیادی ایمیل مشابه جواب دهید یا از دریافت ایمیل‌های مزاحم و یکسان کلافه شده‌اید، این مقاله آموزشی را از دست ندهید.

۱ هفته پیش

سامسونگ دیسپلی، بزرگ‌ ترین سازنده‌ ی پنل‌ های نمایشگر OLED موبایل در جهان، پنل‌ های OLED انعطاف‌ پذیرتر و قابل رول‌ شونده‌‌تری را در وب‌ سایت جدید خود به نمایش

۱ هفته پیش

رندر‌های رسمی و مشخصات کلیدی سری Reno7 اوپو توسط یک خرده‌فروشی پیش‌از رونمایی رسمی منتشر شد.

۱ هفته پیش

نسل جدید تویوتا توندرا رسما معرفی شده و قرار است اواخر سال جاری عرضه شود. با بررسی تویوتا توندرا نسل جدید همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...