نصف کلسیم فسفات داخلی در انبارها مانده است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

نصف کلسیم فسفات داخلی در انبارها مانده است
اقتصادسبز آنلاین: دبیر انجمن تولیدکنندگان کلسیم فسفات کشور گفت: درحالی که ۵۰ درصد دی و مونوکلسیم فسفات تولید داخل در انبارها مانده است واردکنندگان دوباره به دنبال واردات با ارز دولتی هستند.

اقتصادسبز آنلاین: دبیر انجمن تولیدکنندگان کلسیم فسفات کشور گفت: درحالی که ۵۰ درصد دی و مونوکلسیم فسفات تولید داخل در انبارها مانده است واردکنندگان دوباره به دنبال واردات با ارز دولتی هستند.

به گزارش خبرنگار ما، محسن سعیدیان، دبیر انجمن تولیدکنندگان کلسیم فسفات کشور، اظهار کرد: از آغاز آذر ماه سال قبل واردات محصول مونو و دی کلسیم فسفات متوقف شد اما هنوز اثرات آن باقی مانده و هنوز بخشی از واردات انجام شده با ارز دولتی در انبار‌ها است.
وی افزود: وارد کنندگان، مونو و دی کلسیم فسفات با ارز 4200 تومانی را در بازار با قیمت آزاد به فروش می رسانند و تنها 10 درصد آن را بر اساس محاسبه با ارز دولتی به فروش می رسد.
وی تصریح کرد: بخشی از مونو و دی کلسیم فسفات وارداتی از سال‌های گذشته که با ارز 4200 به کشور وارد شده هنوز در برخی از انبار‌ها باقی است و با کالای تولید داخلی رقابت نابرابری می کند.
سعیدیان گفت: اخیرا ملاقاتی نیز میان مدیرعامل انجمن خوراک و معاون وزیر صنعت در امور بازرگانی صورت گرفته است که در آن دوباره به دنبال واردات مونو و دی کلسیم فسفات هستند.
وی افزود: این درحالی است که تمام کارخانه‌های ما انباشته از دی و مونو کلسیم فسفات هستند، زیرا مرغداران با تمام ظرفیت خود کار نمی کنند و بازار کشش تولیدات داخلی، را ندارد.

بیشتر بخوانید:نمایشگاه IBATECH ISTANBUL 2021

50 درصد دی و مونو کلسیم فسفات در انبار‌ها باقی مانده است
دبیر انجمن تولیدکنندگان کلسیم فسفات کشور با بیان اینکه در حال حاضر 50 درصد دی و مونو کلسیم فسفات تولید کنندگان داخلی در انبار‌ها است ادامه داد: تولید کنندگان این محصول 25 درصد ظرفیت تولید خود را در انبار‌ها ذخیره دارند و بیش از 50 هزار تن دی و مونو کلسیم فسفات در انبار‌ها ذخیره شده است.
سعیدیان گفت: نتیجه واردات دوباره واردات دی و مونو کلسیم فسفات تعطیلی دوباره 47 کارخانه تولید کننده این محصول است و باید هشدار داد که وارد کنندگان این محصول تنها به دنبال کسب سود برای خود هستند و به تولید داخل توجهی ندارند.
وی اظهار داشت: در مرحله قبل 80 میلیون یورو ارز 4200 تومانی برای واردات دی و مونو کلسیم فسفات از کشور خارج شد و تمام کارخانه‌های تولید داخلی 17 ماه تعطیل و 7 هزار کارگر بیکار شدند و به این صنعت 350 میلیارد تومان ضرر زدند.
دبیر انجمن تولیدکنندگان کلسیم فسفات کشور تاکید کرد: کیفیت دی و کلسیم فسفات از نمونه‌های خارجی بالاتر است و صنایع داخلی می توانند تمام نیاز داخل را تامین کنند.
وی با اشاره به تولید 200 هزار تنی تولید دی و مونو کلسیم فسفات صنایع داخلی گفت: در صورتی که مرغداران و دامداران با ظرفیت کامل تولید داشته باشند در سال 200 تا 220 هزار تن دی و مونو کلسیم فسفات در کشور مصرف می شود اما بازار اکنون تنها ظرفیت جذب 100 هزار تن از تولید را دارد.
این مقام مسئول گفت: وارد کنندگان، سازمان دامپزشکی و وزاتخانه‌های صنعت و کشاورزی را تحت فشار قرار داده اند تا دوباره بتوانند امکان واردات دی و مونو کلسیم فسفات را با ارز دولتی فراهم کنند اما نباید تحت تاثیر قرار گیرند. / تسنیم#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کمبود نقدینگی ضعف بسته بندی از مشکلات تولیدکنندگان خرماست پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

11 ساعت پیش

پیش بینی تولید میلیون تن چغندرقند پاییزه در سال زراعی جاری پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

11 ساعت پیش

ایرادات مکانیزاسیون توزیع تراکتور صدای کشاورزان را در آورده است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

18 ساعت پیش

با تاریک شدن هوا و در سکوت شب، صدای جغدها و سنجاب‌ها از دور به گوش می‌رسد. با شنیدن غرش شیرها شاید از اقامت در لانه شیرها پشیمان شوید!

21 ساعت پیش

گل‌های صورتی و بنفش در تمام دیوارهای جزیره مادیرا خود نمایی می‌کنند. انگار کسی این مناظر زیبا را با مداد رنگی، نقاشی کرده است.

22 ساعت پیش

در حین ساخت دژ مونت گومری ، یک مشکل کشف شد. دژ در طرف اشتباه مرز ساخته شده بود! مرز واقعی تقریبا در ۱٫۶ کیلومتری جنوب دژ بود.

پریروز

تپه فیلگبرگ شاهد اولین تلاش‌های انسان برای پرواز کردن بوده است. این تپه حدود ۱۵ متر ارتفاع دارد و یاد اوتو لیلینتال را زنده نگه داشته.

2 روز پیش

می‌گویند ساکنان روستای کلاچی هیچ کنترلی بر روی زمان خواب خود ندارند. آن‌ها به صورت ناگهانی به خواب می‌روند و چند روز بعد بیدار می‌شوند.

2 روز پیش

رشد صادرات طلای سرخ در راه است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

نگهداری گیاهان آپارتمانی معمولا آسان است، آبیاری کافی و نور مناسب، مهم ترین اجزای مراقبت گیاهان در فضای خانه هستند، اما رطوبت و دما نیز نقش مهمی در رشد گیاه

3 روز پیش

ورود مجلس به گرانی ماشین آلات کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

خرید تضمینی ۲۳هزار تن پیاز مازاد از کشاورزان جنوب پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

تکنیکی که ژن دانه های میوه را تغییر می دهد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

دولت گندم را ۲۳ درصد گران تر از نرخ جهانی خریداری کرد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

بیشتر...