خبرآنلاین |
1 ماه پیش

پهپادی که ستاره مسابقات فرمول یک شد خبرآنلاین

سریع‌ترین پهپاد جهان مانند یک گلوله با خودروی مسابقه‌ای فرمول ۱ که راننده آن مکس ورشتاپن قهرمان این رشته است، مسابقه داده است.

به گزارشخبرآنلاین، یک پهپاد سفارشی شده مجهز به دوربین توسط مهندسان ساخته شده است که می‌تواند به راحتی و در کمال دقت، مسابقات جایزه بزرگ فرمول ۱ را دنبال و فیلمبرداری کند.

به نقل از ایسنا، گروهی از مهندسان شرکت هلندی توسعه دهنده هواپیماهای بدون سرنشین درون گادز(Drone Gods) با شرکت ردبول(Red Bull) دست به دست هم دادند تا یک پهپاد پیشرفته را توسعه دهند.

دو هدف اصلی آنها فیلمبرداری از خودروهای مسابقه‌ای و همگام شدن با سرعت آنها بود.

آنها به طور مداوم طراحی پهپاد را در طول یک سال بهبود دادند و از مواد و اجزای آیرودینامیکی سبک و پیشرفته استفاده کردند و در نهایت موفق شدند حدود ۱۰ درصد از وزن بدنه پهپاد را کاهش دهند.

ردبول می‌گوید انجام آزمایشات کامل در پیست‌های فرمول ۱ با خودروهای مسابقه‌ای واقعی، شواهد قابل تاییدی از سرعت و چابکی استثنایی این پهپاد تازه توسعه یافته ارائه کرده است.

این ویدیو نشان می‌دهد که چگونه این پهپاد خاص می‌تواند با خودروی فرمول ۱ همگام شود و امکان تصویربرداری از مسابقات را از منظری منحصربه‌فرد فراهم کند.

دیوید کولتارد راننده کهنه‌کار فرمول ۱ می‌گوید: این پهپاد واقعاً چشمگیر است. شما نمی‌توانید تحت تأثیر آن قرار نگیرید، چرا که با سرعت فوق العاده‌ای از جلوی چشمان شما می‌گذرد و ناپدید می‌شود.

پیشنهاد چالشی

در سال ۲۰۲۰ به گروهی به سرپرستی رالف هوگنبیرک متخصص پهپادها ماموریت داده شد تا پهپادی بسازند که بتواند مسابقات پرسرعت فرمول ۱ را به خوبی تصویربرداری کند.

آنها با غلبه بر موانع بزرگ روی ساخت پهپادی کار کردند که بتواند از نظر شتاب و کاهش سرعت با خودروی فرمول ۱ برابری کند. آنها باید اطمینان حاصل می‌کردند که این پهپاد می‌تواند پیرامون یک مدار ۵.۸ کیلومتری با سرعت کامل بدون اینکه آتش بگیرد، به طور مداوم پرواز کند.

دشواری همه اینها به کنار، آنها باید یاد می‌گرفتند که چگونه با یک پهپاد کاملا جدید پرواز کنند و با یک قهرمان جهان در رشته فرمول ۱ همگام شوند.

این تیم در ابتدا آیرودینامیک را بر وزن اولویت داد، زیرا آنها می‌دانستند که آیرودینامیک چقدر در این پروژه مهم است.

تفکر آنها بر اساس این ایده بود که می‌توانند با به حداکثر رساندن کارایی آیرودینامیکی، عمر باتری پهپاد را تا حد زیادی افزایش دهند. این امر مستلزم تنظیم هر قسمت از جمله پروانه‌ها، باتری‌ها و موتورها به گونه‌ای بود که کمی کمتر از ظرفیت کامل خود کار کند. با انجام این کار، آنها مطمئن شدند که پهپاد بدون فراتر رفتن از محدودیت‌هایش، تا حد امکان کارآمد عمل می‌کند.

محدودیت در عملکرد و طراحی

این تیم برای تحقق بخشیدن به هدف خود، از قطعات پیشرفته‌ای استفاده کرد. در حالی که موتورها و لوازم الکترونیکی آن از محصولات رایج در بازار تهیه شد، برای ساخت بدنه بیرونی این پهپاد که نشانگر پیشرفت واقعی آن بود، از CNC کربن و چاپ سه بعدی برای نمونه‌سازی و ساخت نهایی استفاده کردند تا یک بدنه سبک وزن و در عین حال مستحکم ایجاد کنند.

در نهایت این تیم توانست وزن این پهپاد را زیر یک کیلوگرم نگه دارد.

از نظر عملکرد، این پهپاد مشخصات قابل توجهی را نشان داد و به حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت و شتاب خیره کننده ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت تنها در دو ثانیه دست یافت که با شتاب خودروهای فرمول ۱ رقابت می‌کند.

این تیم اکنون با نگاه به آینده، به دنبال افزایش بیشتر قابلیت‌های این پهپاد، به ویژه در مورد فناوری دوربین آن است.

این پهپاد در حال حاضر مجهز به یک دوربین با کیفیت بالاست، اما هدف این تیم فراهم کردن قابلیت پخش زنده در آینده و اطمینان از این است که ساخت چنین پهپادهایی همچنان مرزهای نوآوری فناوری را پیش ببرد.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

MrBeast و T-Series برای کسب بیشترین مشترکین کانال یوتیوب با هم رقابت می‌کنند.

9 ساعت پیش

شرکت BYD که بزرگ‌ترین خودروساز چین محسوب می‌شود، سه خودرو آینده‌نگرانه و جذاب به‌نمایش گذاشت.

18 ساعت پیش

یک جت جنگنده‌ی مجهزبه هوش مصنوعی اولین نبرد موفقیت‌آمیز خود را با خلبان انسانی انجام داد.

8 ساعت پیش

تویوتا چند ماه پیش از نسل نهم سدان محبوب خود یعنی کمری رونمایی کرد. این خودرو به‌زودی وارد نمایندگی‌ها می‌شود و قیمت آن هم اکنون منتشر شده است.

16 ساعت پیش

تاردیگرادها را احتمالا می‌توان نابودنشدنی‌ترین حیوانات روی زمین توصیف کرد؛ این جانوران کوچک میکروسکوپی می‌توانند تقریباً از هر بلایی که انسان بر سر آن‌ها می‌آورد، جان سالم به در ببرند و سپس روی هشت پای کوچولوی خود حرکت کنند.

22 ساعت پیش

تصویر نادر دو دنباله‌دار در خلال کسوف را ثبت کرد و از موارد نادری است که دنباله‌داری را درحال گذر از سطح زمین شکار کرد.

21 ساعت پیش

نیسان قشقایی یکی از پیشگامان کراس اوورهای مدرن بوده و به‌تازگی در نسل سوم آن، تغییراتی در طراحی و فناوری ایجاد شده است. این تغییرات به جهت نزدیک شدن به محصولاتی مانند آریا EV صورت گرفته است.

13 ساعت پیش

کمپانی قدرتمند بوگاتی که دفتر مرکزی آن در فرانسه قرار دارد، تلاش زیادی می‌کند تا خود را به عنوان یک شرکت بسیار پیشرفته معرفی کند. با این ‌حال، این شرکت همچنان به خواسته‌های عجیب خریدارانش، حتی کودکانه‌ترین آن‌ها پاسخ می‌دهد.

1 روز پیش

کادیلاک اسکلید V به معنای واقعی، یک جانور عظیم‌الجثه و وحشی است. با وجود مشخصات قوی و جالب‌توجه، تیونرهای بزرگی مانند هنسی به دنبال تقویت بیشتر این خودرو هستند.

12 ساعت پیش

بیشتر...