مجله دلتا |
7 ماه پیش

اشتباهات رایج شیو کردن شیو موهای زائد شیو صورت با تیغ مجله دلتا

یکی از رایج‌ترین روش‌های از بین بردن موهای زائد بدن استفاده از ژیلت است. بسیاری از خانم‌ها و آقایان بیشتر اوقات برای موهای زائد خود از ژیلت استفاده می‌کنند زیرا بسیار آسان انجام می‌شود.
اشتباهات رایج شیو کردن

مواقعی پیش می‌آید که با ژیلت پوست خود را زخم می‌کنیم یا بااشتباهات رایج شیو کردنبدن روبرو می‌شویم. جالب است بدانید که شیو کردن و از بین بردن موهای زائد با ژیلت اصول و نکات خود را دارد که در این مطلب ازمجله دلتابه معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

اشتباهات رایج شیو کردن و اصلاح موهای زائد با ژیلت

به‌طور روزانه شیو می‌کنید

بهتر است موهای زائد خود را شب‌ها از بین ببرید. شیو کردن در طول روز کار اشتباهی است. اصلاح موهای زائد بدن در شب کمک می‌کند که پوست خود را بازسازی کند و نرم‌ترباشد. شب‌ها پوست بدن کمی پف می‌کند و موهای بدن به‌طور کامل داخلفولیکول‌های مو قرار می‌گیرند.

اشتباهات رایج شیو کردن

شیو کردن روی پوست خشک

زمانی‌که وارد حمام می‌شوید آخرین کار شما باید شیو کردن باشد. اجازه دهید ۱۵ دقیقه از حمام رفتن شما بگذرد و پوست به خوبی نرم شود و بخار آب باعث نرم شدن فولیکول‌های مو شود. زمانی‌که پوست شما خیس و مرطوب باشد موهای زیرپوستی خیلی راحت از پوست بیرون می‌آیند در نتیجه خیلی بهتر و راحت‌تر می‌توانید موهای زائد خود را شیو کنید.

بدون ژل یا خمیر پوست خود را شیو می‌کنید

شاید شما هم جزو آن دسته افراد باشید که پس از خیس کردن پوست بدون استفاده از ژل یا خمیر مخصوص شیو، ژیلت را روی پوست می‌کشید. اصلاح خشک می‌تواند باعث آسیب دیدن و زخم شدن پوست شود. پس بهتر است حتما قبل از شیو کردن با نرم‌کننده موی سر، شامپو بدن یا ژل مخصوص بدن پوست خود را پوشش دهید سپس ژیلت را روی پوست بکشید. همچنین برای اینکه پوست خشکی نداشته باشید می‌توانید از مطلباین روغن معجزه‌آسا، پاک‌کننده طبیعی پوست شماکمک بگیرید.

ژیلت‌های تک تیغ از اشتباهات رایج شیو کردن

استفاده از ژیلت‌های تک تیغ که یک‌بار مصرف هستند خیلی سخت و زمان‌بر خواهد بود. بهتر است هنگام شیو کردن از ژیلت های ۴ یا ۵ تیغه استفاده کنید. کار با این ژیلت‌ها بسیار راحت است و می‌توانید در مدت زمان کمتری موهای زائد خود را از بین ببرید. در واقع با کشیدن یک بار این ژیلت روی پوست، بیشتر موهای زائد خود را از بین می‌برید.

اشتباهات رایج شیو کردن

از تیغ‌های مردانه استفاده می‌کنید

یکی از اشتباهات رایج شیو کردن بدن این است که برخی از خانم‌ها فکر می‌کنند چون موهای آقایان ضخیم‌تر است پس ژیلت‌های مخصوص آقایان تیزتر است و راحت‌تر می‌توانند موهای زائد خود را از بین ببرند. در حالی که ژیلت‌های مخصوص خانم‌ها هم عملکرد خوبی دارند و مناسب با نوع پوست و موی خانم‌ها طراحی شده‌اند. بنابراین از ژیلت‌های مختص به خود استفاده کنید تا به پوست خود آسیب نزنید.

اشتباهات رایج شیو کردن

پیشنهاد مطالعه:همچنین می‌توانید مطلبچگونه ابروهای زیبا داشته باشیم؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کیک لیوانی گزینه سریع و آسان برای زمان‌هایی است که هوس شیرینی و یا دسر آسانی کرده‌اید و فقط در پنج دقیقه می‌توانید به راحتی آن را درست کنید.

1 ماه پیش

متأسفانه رفتارهای سمی در روابط عاشقانه بسیار رایج است و از طرفی پایان دادن به این نوع رابطه بسیار دشوار است.

1 ماه پیش

استرس، اضطراب و ناامیدی همه احساسات بسیار رایجی هستند که هنگام پروژه بازسازی خانه تجربه می‌شوند و ما راه‌هایی برای مدیریت آن داریم.

۲ هفته پیش

تمام ساعاتی را که در تابستان بیرون از خانه سپری می‌کنید، معمولاً یک چیز اجتناب ناپذیر است: آفتاب سوختگی. که راه حل‌هایی برای آن وجود دارد

۳ هفته پیش

به جای انتخاب لباسی که دوست دارید، خوب خودتان ارزیابی کنید و لباس مناسب را برگزینید امروز به موارد مهم برای خوشتیپ بودن می‌پردازیم.

3 ماه پیش

شما بعد از مدتی، وارد یک چرخه روتین با شریکتان می‌شوید اما برای زنده نگه داشتن رابطه راه حل‌هایی وجود دارد که با شما به اشتراک می‌گذاریم

1 ماه پیش

می‌توانید با استفاده از ترندهای آرایش چشم جسورانه و مد روز ظاهری مدرن و منحصربه فرد داشته باشید و از آرایش خود لذت ببرید.

3 ماه پیش

آیا در رابطه دچار اضطراب هستید؟ فکر می‌کنید که همسرتان ممکن است به شما خیانت کند؟در اینجا راه‌های بهبود این اضطراب را برای شما آورده‌ایم.

1 ماه پیش

اگر می‌خواهید ابروهای پر داشته باشید، خوشبختانه درمان‌های خانگی زیادی وجود دارد که می‌توانید آن را امتحان کنید.

۳ هفته پیش

بیشتر...