مجله دلتا |
۱ هفته پیش

بستن کراوات کراوات بستن کراوات زدن کروات کروات زدن درازآویز زینتی مجله دلتا

اسکار وایلد، نویسنده ایرلندی گفته است:
کراواتی که به‌درستی بسته‌شده باشد، یک گام بزرگ در زندگی است.
بستن کراوات

به‌طورکلی اکسسوری‌های مردانه، اگرچه به اندازه بانوان متنوع نیستند، اما به قدر کافی، جذابیت‌های خاص خود را دارند. در این مطلب بسیار پرسود ازمجله دلتا، شما را با تاریخچه بستن کراوات آشنا می‌کنیم.

کراوات زدن

اصلا بستن کراوات از کجا شروع شد؟

بااینکه کراوات‌های به شکل امروزی از دهه ۱۹۲۰ میلادی پا به عرصه ظهور گذاشتند اما، قدمت واقعی آن‌ها به قرن هفدهم و جنگ‌های سی سالۀ فرانسه باز می‌گردد.

لویی هشتم، در یکی از جنگ‌ها، تعدادی سرباز کرواسی را به خدمت گرفت. آن‌ها برخلاف دیگر سربازها، تکه پارچه‌ای را به گردن می‌بستند که بخشی از یونیفرمشان بود. لویی هشتم از این تکه پارچه خوشش آمد و برای پاسداشت سربازهای کروات، نام آن را کراوات گذاشت.

در قرن ۱۸ میلادی کم‌کم واژه کراوات در اروپا به تای (Tie) تغییر کرد اما ما ایرانی‌ها همچنان به این پارچۀ بلند که دور گردن بسته می‌شود، کراوات یا کراوات زدن می‌گوییم.

کراوات زدن

تغییر بستن کراوات در سه دهه

در دهه ۲۰ میلادی، کراوات‌های مردانه با تغییراتی رسماً وارد عرصه مد شدند.

در دهه ۳۰،یکی از نجیب‌زادگان انگلیسی با اختراع یک گره تازه در کراوات، نیاز به داشتن کراوات‌های پهن و کوتاه را در بازار به وجود آورد.

دهه ۴۰، پیراهن‌های هاوایی رنگارنگ، به بازار عرضه شدند. در نتیجه بستن کراوات بیش از اندازه پهن با این پیراهن‌ها مد شدند.

تاریخچه کراوات

و نیمۀ دوم قرن بیستم و جذابیت‌های کراوات مردانه

درسال‌هایدهه ۶۰، بولوتای یا کراوات‌های بولو هم پا به عرصۀ ظهور گذاشتند؛ که از یک بند به همراه یک قلاب زینتی تشکیل شده بود و بیشتر در میان کابوی‌ها آریزونا طرفدار داشت.

دهۀ ۹۰، ناگهان کراوات‌های مختلف به بازار آمد چرا که یکی از ستاره‌های سینمایی، کراوات می‌بست. همینطور زمانی که رجیس فیلبیندر در سال ۱۹۹۹ در برنامه اش کراوات بستن را شروع کرد، ناگهان میزان خرید کراوات‌‌های مردانه براق بالا رفت!

کروات

تنوع کراوات زدن مردانه تاکنون

نمی‌توان جذابیت استایل مردانه با کراوات را انکار کرد؛ به‌طوری که انگار کت و شلوار شما بدون بستن کراوات چیزی کم دارد. در نتیجه از ابتدای سال ۲۰۰۰ تا کنون کراوات‌ها زیباتر و جذاب‌تر از قبل شده‌اند.

حتی تنوع کراوات‌ها آن‌چنان زیاد است که آقایان معمولا در انتخاب آن‌ها دچار تردید می‌شوند. تا جایی کهکراوات‌هایسال ۲۰۲۱، یکی از بهترین طراحی‌ها را دارد.

پیشنهاد مطالعه:مطمئناً خواندن مطلبپاییز چی بپوشیم که رنگ امسال باشهبرایتان جذاب خواهد بود.

دانلود اپلیکیشن


#‌استایل #‌مد_زیبایی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شما را با بهترین نویسنده های ژاپنی و آثار معروفشان آشنا می‌کنیم تا اگر به این کشور و فرهنگش علاقه‌مندید، بیشتر با ادبیات ژاپن آشنا شوید.

3 روز پیش

بوی خوش از دیرباز یکی از نمادهای مهم در خوش‌استایل بودن به شمار می‌آمد. بنابراین بد نیست پاییز را با یک عطر خنک فریاد بزنید.

6 روز پیش

در این مطلب، شما با انواع لباس دخترانه شیک آشنا می‌شوید. اما شما معمولاً در خرید چنین لباس‌هایی باید به خواست آنها هم توجه کنید.

۱ هفته پیش

شاید بارها از خود سوال کرده‌اید که امسال پاییز چی بپوشیم که جذاب باشد. این مطلب به شما می‌گوید که رنگ‌های ترند پاییز امسال کدامند.

۱ هفته پیش

زاپ دار کردن شلوار جین یکی از روش‌های ساده برای ایجاد تنوع در شلوار‌های جین است که با چند وسیله در دسترس به راحتی انجام می شود.

۱ هفته پیش

بیشتر...