سبد میوه خانوار در یک سال اخیر چه تغییری کرده است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

سبد میوه خانوار در یک سال اخیر چه تغییری کرده است؟
اقتصادسبز آنلاین: مقایسه قیمت های برخی از اقلام میوه و صیفی در مهرماه سال گذشته با مهر امسال بیانگر کوچک شدن سبد میوه خانواده‌ها و حتی حذف بسیاری از این محصولات از سفره آنها است.

اقتصادسبز آنلاین: مقایسه قیمت های برخی از اقلام میوه و صیفی در مهرماه سال گذشته با مهر امسال بیانگر کوچک شدن سبد میوه خانواده‌ها و حتی حذف بسیاری از این محصولات از سفره آنها است.

به گزارش خبرنگار ما، شاید اگر سال های قبل گفته می شد که در آینده ای نه چندان دور برای خرید چند قلم میوه باید بهای زیادی پرداخت کرد و با مثلا ۱۰۰ هزارتومان دو تا سه نوع میوه می توان خرید، کسی باور نمی کرد. اما این موضوع غیر قابل باور این روزها جزیی از زندگی روزمره مردم شده است و اگر تنها یکبار هم به میوه فروشی رفته باشید متوجه خواهید شد که چند کیلو میوه چقدر برایتان آب می خورد!
با وجود اینکه این افزایش قیمت ها در بازار کاملا محسوس بوده و برکسی هم پوشیده نیست اما در این گزارش قصد داریم با مقایسه قیمت میوه در مهرماه سال قبل و مهرماه امسال به این سوال پاسخ دهیم که سبد میوه خانواده از سال گذشته تاکنون چقدر تغییر کرده است؟
لازم به ذکر است که قیمت های درج شده در جدول زیر براساس مشاهدات خبرنگار در مهرماه سال ۹۹ و مهر ۱۴۰۰ بوده و این قیمت ها ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

بیشتر بخوانید:کشف ژنی که باعث رشد میوه‌‌ها می‌شود

همانطور که در جدول دیده می‌شود، برخی از اقلام میوه و صیفی نسبت به سال گذشته افزایش قیمت ۲ تا ۳ برابری داشته اند و بدیهی است که این افزایش قیمت ها منجر به کوچک شدن سبد میوه خانواده ها و حذف برخی از این محصولات از سفره مردم شده است. / ایسنا

 #‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در 36 کیلومتری  شمال غربی شیراز روستایی به نام قلات وجود دارد. در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی روستای قلات در شیراز بپردازیم.

9 ساعت پیش

مطالبات آردسازان از دولت قبل باقی مانده است سند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

دامدار کارت برای دامداران کشور صادر می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

کاهش ۴۰ هزار تنی واردات برنج نسبت به سال قبل پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

موز هندی در راه ایران پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

افزایش هزار تنی صادرات پسته در نیمه نخست سالجاری پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

قیمت زرشک از تولید تا مصرف برابر می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

برداشت زعفران تا پایان آذر ادامه دارد حداکثر قیمت هر مثقال زعفران ۹۰ هزار تومان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

9 ساعت پیش

یکی از جنگل‌های بلژیک، نه در آغاز فصل بلکه در این وقت از سال، میزبان توریست‌ها است. با ما همراه باشید تا با جنگل هالربوس در بلژیک آشنا شوید.

15 ساعت پیش

سکوت محض در شهربازی‌ دست‌نخورده گوشه‌ای از بقایای فاجعه چرنوبیل هستند. با ما همراه باشید تا با شهر چرنوبیل در اوکراین آشنا شوید.

1 روز پیش

شاید در میان شلوغی‌های شهر جیپور، آرامش‌بخش‌ترین چشم‌انداز، قصر جال محل باشد. برای آشنایی بیشتر با قصر جال محل در جیپور ما را همراهی کنید.

1 روز پیش

خانه موزه دکتر معین که با نام خانه فرهنگ ساز و ادب نیز شناخته می‌شود. با ما همراه باشید تا با موزه دکتر معین در تهران آشنا شوید.

2 روز پیش

هیچ اقدامی برای توقف قاچاق زعفران به افغانستان نمی شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

ارسلان قاسمی مهدی مسعودی به عنوان رییس دبیر کمیسیون کشاورزی اتاق ایران انتخاب شدند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

پرداخت مطالبات نخلداران کشاورزان خوزستانی در اولویت است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

بیشتر...