اصفهان امروز |
۲ هفته پیش

آموزش تصویری ساخت جدول در اکسل نحوه ویرایش آن اصفهان امروز آنلاین

آموزش تصویری ساخت جدول در اکسل و نحوه ویرایش آن

آموزش تصویری ساخت جدول در اکسل و نحوه ویرایش آن
21 مهر 1400, 09:35 / کد خبر:777049
نرم افزار اکسل دارای ابزار های گسترده ای در راستای طراحی جدول است که از قابلیت فیلتر سازی، فیکس سازی ردیف، گسترش محدوده، قالب بندی سریع و مرتب سازی مطالب برخوردار است. در ادامه ی مبحث دو شیوه ی متداول در خصوصساخت جدول در اکسلرا شرح می دهیم.

اهمیت جدول در اکسل

نرم افزار اکسل یکی از برنامه های محبوب شرکت مایکروسافت آفیس به شمار می رود. اکسل به عنوان یک صفحه ی گسترده، قابلیت و ابزار های متعددی را در راستای ترسیم جدول و نمایش داده های کمی طراحی کرده است.
جدول نوعی شیوه ی نمایش در خصوص داده هایی به شمار می رود که با یکدیگر مرتبط هستند.

جدول بندی در اکسل به موجب ارائه ی امکانات قالب بندی سریع، گسترش محدوده، مرتب سازی، فیلتر سازی، فیکس کردن ردیف بسیار حائز اهمیت است. لازم به ذکر است که در نرم افزار اکسل قابلیت تبدیل داده ها به جدول از سال 2007 میلادی تعبیه شده است. لذا اکسل در نسخه ی 2008 به قابلیت جدول بندی مجهز شده است.

یکی از ویژگی های بسیار مهم جداول موجود در اکسل قابلیت "Autofill" است. این قابلیت فرمول های تعبیه شده در یک سلول جدول را به صورت خودکار تا انتهای ستون درج می کند.

آموزش طراحی جدول در اکسل, ویرایش جدول در اکسل, ویرایش جدول در اکسلبرای ساخت جدول در اکسل ابتدا مطالب را سازماندهی کنید

آموزش طراحی جدول در اکسل

نخستین اقدام در خصوص ساخت جدول در اکسل به سازماندهی مطالب اختصاص دارد. در واقع کاربران می بایست قبل از آغاز فرایند جدول سازی در اکسل، اطلاعات مورد نظر را در قالب یک لیست در قسمت فیلد طراحی کنند.

توجه داشته باشید که در خصوص سازماندهی مناسب ضرورت دارد که داده ها را در سطر و ستون های مربوط به اطلاعات قرار دهید.
علاوه بر این، در هر ستون بر اساس نوع داده، تاریخ، زمان، توضیح، رکورد و شناسه ی منحصر به فرد را شرح دهید.

روش اول ساخت جدول در اکسل

مرحله ی اول
به منظور طراحی و ساخت جدول در اکسل ابتدا وارد نرم افزار اکسل شوید. سپس داده های مرتبط را که خواستار قرار دادن در جدول هستید انتخاب کنید و در تب های موجود در بالای صفحه بر روی گزینه ی "Insert" کلیک نمایید.
علاوه بر این می توانید به منظور تسریع روند کار، کید های Ctrl + T را به صورت همزمان فشار دهید.

آموزش تصویری درست کردن جدول در اکسل, آموزش ساخت جدول در اکسل, ساخت جدول در اکسلبرای ساخت جدول در اکسل از تب insert و سپس table را انتخاب کنید

مرحله ی دوم
شرکت سازنده و توسعه دهنده ی نرم افزار اکسل برای ساخت جدول گونه های مختلفی را در داخل نرم افزار با عنوان "Table" طراحی کرده است.
شما ملزم هستید بر روی گزینه ی "Table" کلیک نمایید. در طی این فرایند پنجره ای با عنوان "Create Table" نمایش داده می شود که با نشان دادن محدوده ی انتخابی در کادر، قابلیت تغییر محدوده به صورت دستی را برای کاربر فراهم می کند.

درست کردن جدول در اکسل, آموزش ساخت جدول در اکسل, ساخت جدول در اکسلبرای ساخت جدول در اکسل در مرحله ی دوم می توانید نوع جدول را انتخاب کنید

مرحله ی سوم
در طی این روند یک باکس در خصوص سر تیتر جدول با عنوان "Header" نمایش داده می شود. کاربران ملزم هستند در کادر نمایشی گزینه ی " My Table Has Headers" را فعال سازی نمایند. سپس به منظور تکمیل رویه ی ساخت جدول بر روی گزینه ی "OK" کلیک کنند.
توجه داشته باشید که در صورت عدم انتخاب عنوان یا هدر برای جدول، نرم افزار اکسل به صورت خودکار یک ردیف هدر اضافه می کند.

ساخت جدول در اکسل, آموزش ساخت جدول در اکسل, نحوه ساخت جدول در اکسلدر مرحله ی سوم ساخت جدول در اکسل باید هدر جدول را ایجاد کنید

فرایند ساخت جدول در اکسل به اتمام رسید. شما می توانید هم اکنون داده های مبدل در جدول اکسل را مرتب، قالب بندی و فیلتر نمایید.

آموزش طراحی جدول در اکسل, ویرایش جدول در اکسل, ویرایش جدول در اکسلبعد از ساخت جدول مورد نظر می توانید جدول را قالب بندی کنید

روش دوم ساخت جدول در اکسل

یکی از روش های گسترده و آسان در خصوص ساخت جدول در اکسل از طریق تب "HOME" امکان پذیر است. در این روش آشنایی با ساختار کار برگ های اکسل حائز اهمیت است.
کار پوشه ها یا پرونده های اکسل متشکل از کار برگ های متعددی هستند. در قسمت پایین صفحه ی اکسل دکمه ی + قرار دارد که در خصوص افزودن کار برگ های جدید توسط کاربر تعبیه شده است.

در هر کار برگ اکسل ستون های بی شماری قرار دارد. محل تلاقی ستون های اکسل با عنوان سلول یا خانه جدول اطلاعات شناخته می شود که به کاربران قابلیت بهره گیری از مقادیر متنی، عددی، ساعت، تاریخ و فرمول را ارائه می کند.

مرحله ی اول
به منظور ساخت جدول در اکسل ابتدا نرم افزار اکسل را باز کنید. سپس در میان تب های موجود در بالای صفحه تب "Home" را انتخاب نمایید.
کاربران ملزم هستند ناحیه ی مورد نظر را به وسیله ی عمل کشیدن و رها کردن یا " Drag and Drop" یک محدوده برای داده های جدول انتخاب نمایند.

علاوه بر این می توانید اولین سلول جدول را با ماوس انتخاب کنید. سپس کلید "shift" موجود در صفحه ی کلید را فشار دهید و به وسیله ی کلید های جهت نما اعم از راست، چپ، پایین و بالا ناحیه ی سلولی تشکیل دهید.

ساخت جدول در اکسل, آموزش ساخت جدول در اکسل, نحوه ساخت جدول در اکسلدر روش دوم ساخت جدول در اکسل می توانید از طریق کشیدن و رها کردن اقدام کنید

مرحله ی دوم
پس از تشکیل ناحیه ی سلولی، کاربران می توانند در راستای رسم جدول، اعمال تغییرات و تنظیم حاشیه های جدول اقدام کنند.
برای این منظور بر روی ناحیه ی سلولی منتخب کلیک راست نمایید. سپس گزینه ی "Format Cells" را انتخاب کنید و از پنجره ی نمایشی برگه ی " Border" را فعال سازید.
در طی این فرایند صفحه ای به نمایش گذاشته می شود که به کاربر فرصت اعمال تغییرات رنگ، نوع خطوط جدول و حاشیه ی جدول را می دهد.

توجه داشته باشید که گزینه ی "style" حاکی از سبک خطوط دارد. گزینه ی " Color" در خصوص انتخاب رنگ جدول است که به صورت پیش فرض توسط نرم افزار اکسل به رنگ مشکی مبدل شده است.بخش " Presets" یا " Border"  نیز در خصوص تعیین محل رسم خطوط مربوط به حاشیه تعبیه شده است.
علاوه بر این می توانید به منظور دسترسی به تنظیمات حاشیه ی جدول، در تب "Home" و در بخش "Font"، گزینه ی " Border" را انتخاب کنید.

در طی انتخاب گزینه ی " Border" لیست مشمول قالب های مختلف حاشیه های جدول نمایش داده می شود که هر یک با معانی مختلف، کاربرد متمایزی دارند.
لازم به ذکر است گزینه ی " More Borders" به صورت مستقیم پنجره ی تنظیمات حاشیه را به نمایش می گذارد.

آموزش ساخت جدول در اکسل, نحوه ساخت جدول در اکسل, اموزش ساده ساخت جدول در اکسلدر ایجاد جدول در اکسل می توانید سبک خطوط جدول را انتخاب کنید

مرحله ی سوم
شما می توانید برای انتخاب سبک مختلف جدول در گروه "STYLE" بر روی گزینه ی " Format as Table" کلیک کنید.

همچنین می توانید به صورت میانبر با فشردن همزمان دکمه های Alt, H, T منوی " Format as Table" را باز نمایید.

سپس بر روی جدول مورد نظر کلیک راست نمایید و گزینه ی " Clear and Apply Formatting" را در راستای اعمال سبک جدید بر روی جدول انتخاب کنید.
پس از انتخاب جدول، فرایند ساخت جدول به صورت همزمان با قالب بندی صورت می گیرد.

آموزش طراحی جدول در اکسل, ویرایش جدول در اکسل, ویرایش جدول در اکسلدر روش دوم ایجاد جدول در اکسل می توانید قالب بندی جدول ها را نیز انتخاب کنید

مرحله ی چهارم
پس از اتمام مراحل ساخت جدول و سازماندهی اطلاعات به صورت دلخواه، به منظور چاپ کردن اطلاعات فرایند پرینت گرفتن را نیز تکمیل کنید.
برای این منظور ابتدا وارد  تب "File" شوید. سپس گزینه ی "Print" را انتخاب کنید.


همچنین می توانید به صورت میانبر به صورت همزمان با فشار دادن کلید های  Ctrl و P در راستای پرینت گرفتن جدول اقدام کنید.
توجه داشته باشید که در طی پرینت گرفتن جداول، در صورت وجود دو نوع جدول متمایز در هر پرینت تنها یک جدول چاپ می گردد.

ساخت جدول در اکسل, آموزش ساخت جدول در اکسل, نحوه ساخت جدول در اکسلامکان ویرایش جدول ایجاد شده در اکسل وجود دارد

ویرایش جدول در اکسل

حذف یک جدول

در مواردی احتمال دارد پس از رسم جدول متوجه مغایرت یا اضافی بودن برخی اطلاعات موجود در جدول شوید.
اکسل در نسخه ی 2016 قابلیت حذف جدول انتخابی را به سایر قابلیت ها اضافه کرد. برای این منظور ابتدا یکی از سلول های موجود در جدول را به صورت دلخواه انتخاب نمایید.

سپس وارد تب " Design" شوید و در قسمت ابزار یا " Tools" بر روی گزینه ی " Convert to Range" کلیک کنید.
در طی این روند یک پنجره با عنوان مایکروسافت اکسل ظاهر می شود. با انتخاب گزینه ی " Yes" ردیف منتخبی در جدول عاری از هرگونه اختلال در قالب بندی، سلول و اطلاعات حذف خواهد شد.

تغییر نام جدول

در طی ساخت جدول در اکسل، نرم افزار به صورت خودکار یک عنوان را برای جدول انتخاب می کند.
شما می توانید به منظور تغییر نام جدول بر روی تب "Design" کلیک کنید. سپس در قسمت "ISABLE NAME" به صورت دلخواه یک نام را بر اساس محتویات جدول انتخاب کنید.
توجه داشته باشید که نام انتخابی برای جدول می بایست عاری از هرگونه فاصله و نماد باشد. به طور مثال ذکر عنوان جدول محصولات غذایی غلط است.

در واقع ضرورت دارد برای انتخاب نام مناسب جدول، از فاصله گذاری کلمات پرهیز کنید. به طور مثال جدول محصولات غذایی را به صورت جدولمحصولاتغذایی ذکر کنید یا در میان واژه ها از علامت - در راستای فاصله گذاری کلمات استفاده کنید.

آموزش ساخت جدول در اکسل, ساخت جدول در اکسل, آموزش ساخت جدول در اکسلدر جداول اکسل می توانید فیلد شمارشی قرار دهید

افزودن فیلد شمارشی در جدول اکسل

به منظور افزودن فیلد شمارشی در جدول اکسل ابتدا در یکی از خانه های خالی موجود در تیتر جدول، ستون ایجاد کنید.
سپس یک عنوان برای فیلد شمارشی انتخاب کنید و در کادر فرمول، شمارنده را وارد کنید.
پس از فشردن کلید "ENTER" فرمول به صورت خودکار در تمام فیلد های جدول اعمال می گردد.

تغییر استایل جدول

در مواردی احتمال دارد انتخاب یک شکل خاص برای تنظیم جدول چندان مورد پسند واقع نگردد و کاربر خواستار تغییر در ظاهر جدول شود.
برای این منظور ابتدا وارد تب "Home" شوید. سپس در گروه استایل گزینه ی "Format as Table" را انتخاب نمایید.
سپس در میان اشکال نمایشی یک شکل را به دلخواه انتخاب کنید و با فشردن کلیک راست، بر روی گزینه ی " Apply and Clear Formatting" ضربه بزنید.


#‌دانش #‌فناوری منبع: اصفهان امروز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بری ایجاد امنبت در اطلاعات کاربری، می توانید پسورد ذخیره شده در مرورگرها از جمله کروم را حذف کنید. این مطلب به نحوه انجام این کار می پردازد.

دیروز

به‌تازگی تصاویر از گوشی جدید سونی منتشر شده است احتمالا با نام اکسپریا پرو 1 معرفی خواهد شد. به‌‌نظر می‌رسد این گوشی دیک حسگر دوربین 1 اینچی خواهد داشت.

1 روز پیش

در این مطلب به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید برای شخصی ایمیل ارسال کنید. ارائه دهندگان خدمات ایمیل بسیاری وجود دارند که شما امروز می توانید از آنها استفاده کنید و مطمئناً در آینده رشد می کنند ، اما در اینجا روش ارسال ایمیل توسط یاهو و جیمیل را برای شما آماده کرده ایم: ارسال ایمیل در

پریروز

گوگل از هوش مصنوعی قدرتمند درکنار سخت‌افزار ارتقایافته در پیکسل ۶ بهره گرفته است. در این مقاله، قابلیت‌های هوش مصنوعی و دوربین این گوشی را بررسی می‌کنیم.

2 روز پیش

در این مقاله، چند روش مختلف برای تبدیل فایل‌های Pages به اسناد ورد مایکروسافت آموزش داده شده است.

2 روز پیش

گوشی گیمینگ ایسوس راگ فون ۵ با باتری با دوام و تراشه قدرتمند بهرین تجربه بازی را به ارمغان می آورد. با بررسی ایسوس راگ فون ۵ همراه ما باشید.

3 روز پیش

در آستانه عرضه مدل‌های جدید مک‌بوک پرو، تصاویری از مدل ۱۴ اینچی در نمایندگی مجاز اپل به اشتراک گذاشته شده است.

3 روز پیش

رندرهای منتشرشده از جان پراسر، مک‌‌بوک ایر ۲۰۲۲ را در شاسی بسیار باریک، حاشیه‌های سفید نمایشگر، ناچ برای پنهان‌کردن دوربین فیس‌تایم و درگاه مگ‌سیف نشان می‌دهد.

3 روز پیش

در بروزرسانی جدید برنامه اینستاگرام قابلیت ریپلای در دایرکت فراهم شده است. در این مطلب با نحوه ریپلای در دایرکت اینستاگرام آشنا می شوید.

4 روز پیش

در این مقاله روش لغو یا ویرایش تراکنش های معلق شبکه اتریوم را به شما توضیح می دهیم.

4 روز پیش

در این آموزش می توانید علاوه بر مشاهده اطلاعات مربوط به حافظه SSD خود شامل مدل، فرم فاکتور و استاندارد ارتباطی، از وضعیت سلامتی و آمار استفاده SSD باخبر شوید.

4 روز پیش

در سیستم عامل ویندوز 11 ترفندهای جالبی برای کاربران فراهم شده است که در این مطلب از آرگا به برخی از این ترفندها اشاره می شود.

5 روز پیش

کوسه‌ها تنوع نژادی بالایی در سطح جهان دارند. از گونه‌های ماقبل تاریخی عجیب مثل هلیکوپریون تا گونه‌های عجیب کنونی مثل کوسه بدون پوست و کوسه تک چشم.

5 روز پیش

با بستن زنجیر چرخ خودرودر روزهای برفی و یخبندان امنیت را برای خود به ارمغان می آورید.دراین مطلب شیوه صحیح بستن زنجیر چرخ آموزش داده می شود

6 روز پیش

بلک شارک ۴ پرو با بهره مندی از پردازنده ممتاز اسنپدارگون 888 تجربه گیمینگ عالی را به همراه دارد. با بررسی بلک شارک ۴ پرو همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...