مجله دلتا |
5 روز پیش

قصر میسور قصر میسور هند جاذبه های گردشگری هند مجله دلتا

در شهر میسور هند قصری وجود دارد که از نظر معماری و زیبایی اگر از تاج محل بهتر نباشد دست کمی هم از آن ندارد.
قصر میسور

هندوستان سرزمین قصرهای زیبا، ‌شهرهای پرازدحام و طبیعت خیره‌کننده و سحرانگیز مملو از کوه، دریاچه و حیوانات عجیب است. طراحی پیچیده و نفس‌گیر قصرها و معابد این کشور یکی از جاذبه‌های آن است. مناظر طبیعی بدیع و منحصربه‌فرد آن باعث حیرت و تحسین بیننده می‌شوند. درمجله دلتابه آشنایی باقصر میسورهند ، قصری تاریخی در شهر میسور کارناتاکا می‌پردازیم.معماری قصر میسور

آشنایی با قصر میسور در هند

شهر میسور در ایالتکارناتاکاقرار دارد و به شهر قصرها مشهور است. در واقع، در میسور ۷ قصر وجود دارد که قصر میسور بی‌نظیرترین و باشکوه‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. این قصر به نام قصر آمبا هم شناخته می‌شود.

میسور محل اقامت پادشاه و خانواده‌اش بوده است و هنوز هم اقامتگاه رسمی آن‌ها به شمار می‌رود. قصر فعلی در سال ۱۹۱۲ و برای بیست و چهارمین پادشاه دودمان وادیار ساخته شده است.

این قصر یکی از زیباترین و بزرگ‌ترین قصرهای هند به حساب می‌آید.

آشنایی با قصر میسور در هند

تاریخچه قصر

این قصر، تاریخی بسیار غنی و پرفراز و نشیب دارد. این مکان از سال ۱۳۵۰ تا ۱۹۵۰ و به مدت ۶۰۰ سال محل اقامت و زندگی خاندان سلطنتی بوده است.

در این دوران قصر میسور ساخته شد و بارها مورد بازسازی قرار گرفت. در سال ۱۸۹۷ پادشاه آن زمان میسور، تصمیم گرفت قصری جدید در این مکان بسازد. چون قصر قدیمی که از چوب ساخته شده بود، در آتش سوزی مهیبی از بین رفته بود.

یک معمار انگلیسی به نام لرد هنری اروین مسئولیت ساخت قصر جدید را بر عهده گرفت. ساخت قصر جدید در سال ۱۹۱۲ کامل شد و در آن زمان هزینه‌ای بالغ بر ۴۱ میلیون روپیه صرف تکمیل آن شد.

تاریخچه قصر میسور

نمایش تماشایی نور و صدا

این بنا به خودی خود آنقدر جذابیت دارد که سالانه میلیون‌ها گردشگر را به سمت خود جذب می‌کند. با این حال، نمایشی تماشایی هم چند سالی است در این قصر برگزار می‌شود که باعث جذابیت بیشتر این قصر شده است. نورپردازی‌های زیبایی در قصر کار شده است. این نورپردازی‌ها همراه با موسیقی‌های هیجان انگیز، نمایشی جالب برای بازدیدکنندگان به وجود می‌آورد.

نمایش تماشایی نور و صدا در قصر میسور

پیشنهاد مطالعه:برای آشنایی با دیگر جاذبه‌هایجهانگردی،نامه بنویسید تا شریک رویاهایتان را پیدا کنید!را درمجله گردشگریدلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خانه هانگ نگا در کشور ویتنام قرار دارد که معماری آن شبیه به درخت است و تمامی نمای ساختمان داخلی و خارجی با الهام‌ از طبیعت‌وحشی ساخته شده‌.

18 ساعت پیش

دریاچه روپکاند یا دریاچه اسکلت، مکانی در دل کوه‌های هیمالیا است که در آن انبوهی از اسکلت‌های انسان‌ها زیر لایه ضخیمی از یخ، جا خوش کرده‌اند.

22 ساعت پیش

درختان اسلوپ پوینت در نیوزیلند یکی از متفاوت‌ترین و خاص‌ترین پدیده‌های طبیعی این کشور هستند گرچه جاذبه‌های زیادی در این کشور وجود دارند.

3 روز پیش

سراب صحنه در محلی به نام دربند قرار دارد که دره‌ای سرسبز است. طبیعت بی‌نظیر باعث شده که امکانات تفریحی و اقامتی زیادی ایجاد شود.

4 روز پیش

این رصدخانه اولین و بزرگترین رصدخانه ایران است که قدمت آن به ۷۰۰ سال پیش برمی‌گردد. رصدخانه مراغه در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

5 روز پیش

نقش زنان در تولید، مزرعه ، کارخانه بازارهای جهانی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

6 روز پیش

جاذبه هایی که ناپدید می شوند جاذبه هایی هستند که به دلیل نزدیکی به دریا و پدیده جزر و مد، چندین بار در روز از نظرها پنهان می‌شوند.

۱ هفته پیش

مصرف غذا مناسب برای جلوگیری از ضعف در ماه رمضان مهم است که با محدودیت در زمان خوردن بیشتر می‌شود. با ۱۷ غذا برای افطاری و سحر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

اگر دنبال ترس و هیجان هستید باید به کوه هوآشان چین یا همان گذرگاه هوآشان بروید که یکی از خطرناک‌ترین گذرگاه‌های کوهستانی دنیا است.

۱ هفته پیش

سال‌هاست که افراد زیادی برای یافتن همسر رویایی خود به درخت عروس و داماد در آلمان نامه می‌نویسند و اکثر آن‌ها شریک زندگی خود را می‌یابند.

۱ هفته پیش

یک سفر لوکس بدون اینکه حساب بانکی‌تان خالی شود، کار سختی نیست. فقط باید چند ترفند و راه ساده را بدانید تا سفر کم هزینه داشته باشید.

۱ هفته پیش

کاخ شهرداری تبریز از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری تبریز است. این بنا که نخستین و تنها موزه شهرداری می‌باشد، در لیست آثار ملی ایران ثبت شده.

۱ هفته پیش

در جهان شاهد تغییر اکوسیستم‌ها و انقراض گونه‌های مختلف هستیم و زمان زیادی برای دیدن جاذبه های گردشگری در خطر نابودی باقی نمانده است.

۱ هفته پیش

عجیب ترین هتل های دنیا مکان‌هایی شگفت‌انگیز و غیرمعمول هستند که گردشگران مختلف دنیا برای اقامت در آنها سر و دست می‌شکنند.

۱ هفته پیش

بیشتر...