دینو |
4 ماه پیش

حذف کامل تخم مرغ از رژیم غذایی چه فوایدی دارد دینو

باحذف تخم مرغ از رژیم غذاییچه اتفاقی می‌افتد؟ شکی نیست که تخم مرغ فواید بسیاری برای سلامتی دارد از جمله بهبود سلامت چشم و تامین بسیاری از مواد مغذی مانند پروتئین و اسیدهای امگا 3. با این حال، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ممکن است بهتر باشد تخم مرغ را با غذاهای دیگری جایگزین کنید که شامل همان نوع مواد مغذی مورد نیاز بدن شما هستند.

اگر به طور کامل خوردن تخم مرغ را حذف کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

" loading="lazy" width="728" height="728" data-src="https://dinu.ir/wp-content/uploads/2022/05/Eating-a-lot-of-eggs.jpg" alt="حذف تخم مرغ" class="wp-image-37346" data-srcset="https://dinu.ir/wp-content/uploads/2022/05/Eating-a-lot-of-eggs.jpg 728w, https://dinu.ir/wp-content/uploads/2022/05/Eating-a-lot-of-eggs-400x400.jpg 400w, https://dinu.ir/wp-content/uploads/2022/05/Eating-a-lot-of-eggs-150x150.jpg 150w" data-sizes="(max-width: 728px) 100vw, 728px">

1. تخم مرغ به تنهایی می‌تواند باعث یبوست شود

تخم مرغ پروتئین زیادی دارد، اما هیچ فیبری ندارد که به هضم غذا کمک کند. کمبود فیبر منجر به یبوست می‌شود، بنابراین اگر فقط تخم مرغ بخورید، ممکن است تجربه ناراحت‌کننده‌ای را دستشویی داشته باشید. به همین دلیل بهتر است تخم‌مرغ‌ را با غذاهای پرفیبر مانند اسفناج و گوجه‌فرنگی ترکیب کنید یا برای صبحانه یک املت خوب بخورید.

2.  با حذف تخم مرغ می‌توانید زندگی طولانی‌تری داشته باشید

" loading="lazy" width="727" height="486" data-src="https://dinu.ir/wp-content/uploads/2022/05/Eggs-may-decrease-1.jpg" alt="فواید هضم تخم مرغ" class="wp-image-37349" data-srcset="https://dinu.ir/wp-content/uploads/2022/05/Eggs-may-decrease-1.jpg 727w, https://dinu.ir/wp-content/uploads/2022/05/Eggs-may-decrease-1-400x267.jpg 400w" data-sizes="(max-width: 727px) 100vw, 727px">

مطالعه‌ای نشان می‌دهد که حذف کامل تخم مرغ از رژیم غذایی می‌تواند عمر شما را طولانی‌تر کند. زیرا زرده تخم مرغ دارای کلسترول بالایی است و می‌تواند خطر آفرین باشد. خوردن یکبار تخم مرغ در هفته مخصوصا در سنین بالا می‌تواند برای سلامتی بی‌خطر باشد. شما همچنین می‌توانید غذاهایی مانند آجیل، ماکارونی، نان و ماهی را جایگزین تخم مرغ کنید.

3. تخم مرغ می‌تواند باعث آکنه و جوش شود

آکنه ناشی از سطوح بالای هورمون پروژسترون است که تخم مرغ مملو از آن است. به طور طبیعی بدن ما این هورمون‌ها را به تنهایی تولید می‌کند و با خوردن تخم مرغ فقط هورمون‌های اضافی به بدن خود اضافه می‌کنیم.

با این حال، اگر به طور منظم تخم‌مرغ می‌خورید و متوجه بروز آکنه نمی‌شوید، احتمالاً به این دلیل است که به مقدار زیاد نخورده‌اید.

4. خوردن تخم مرغ زیاد ممکن است احتمال بیماری قلبی را افزایش دهد

به طور کلی، افراد سالم می‌توانند حدود 7 تخم مرغ در هفته بدون آسیب رسیدن به قلب بخورند و مصرف این تعداد تخم مرغ حتی ممکن است برای کاهش احتمال سکته مغزی یا بهبود بینایی شما مفید باشد.

با این حال، اگر از یک بیماری مانند دیابت رنج می‌برید، خوردن این تعداد تخم مرغ ممکن است احتمال ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد. مطالعه‌ای نشان داد مردانی که روزانه بیش از یک تخم‌مرغ می‌خورند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری قلبی هستند.

5. تخم مرغ باعث نفخ می‌شود

" loading="lazy" width="728" height="485" data-src="https://dinu.ir/wp-content/uploads/2022/05/Eggs-might-make-you-bloated..jpg" alt="حذف تخم مرغ از رژیم غذایی" class="wp-image-37347" data-srcset="https://dinu.ir/wp-content/uploads/2022/05/Eggs-might-make-you-bloated..jpg 728w, https://dinu.ir/wp-content/uploads/2022/05/Eggs-might-make-you-bloated.-400x266.jpg 400w" data-sizes="(max-width: 728px) 100vw, 728px">

تخم مرغ می‌تواند یک وعده صبحانه عالی باشد اما اگر نمی‌دانید چرا بعد از خوردن تخم‌مرغ دچار نفخ یا گاز می‌شوید، بهتر است تست آلرژی دهید.

عدم تحمل تخم مرغ اساساً به این معنی است که بدن شما نمی‌تواند یک عنصر خاص در تخم مرغ را به درستی هضم کند و ممکن است آنزیم خاصی در بدن خود نداشته باشید که بتواند آن را تجزیه کند. در نتیجه تخم مرغ نه تنها باعث نفخ شما می‌شود بلکه می‌تواند کمی معده درد و سردرد به همراه  داشته باشد.

  • آیا بازو های بزرگی دارید؟ از این ترفند های مد برای بازو های پهن استفاده کنید
  • 10 ترفند برای سلفی گرفتن که عکس های شما را بهترین خود نزدیک می کند


#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محققان متوجه شدند که اگر کودکی از طبقه پایین جامعه، دوستان ثروتمندی داشته باشد، در بزرگسالی درآمدش به طور متوسط ​​20 درصد افزایش می‌یابد

1 ماه پیش

در آغوش گرفتن می تواند بر روی کاهش استرتس زنان تاثیر بگذارد اما وقتی صحبت از مردان می‌شود متأسفانه این تأثیر آنقدر قوی نیست.

4 ماه پیش

استفاده از تلفن نزدیک به زمان خواب ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید، بر سلامتی شما تأثیر منفی داشته باشد.

3 ماه پیش

در این مطلب به 10 زن شگفت انگیزی که ریاضیات و علوم را برای همیشه تغییر دادند و تاثیرگذار بودند، می‌پردازیم.

5 ماه پیش

در این مطلب دانستنی هایی در مورد بدنتان با شما به اشتراک می‌گذاریم که به احتمال زیاد نمی‌دانید و می‌تواند شما را شگفت زده کند.

1 ماه پیش

در این مطلب 25 نفر از افرادی که دارای بالاترین IQ در جهان هستند یا بوده‌اند (چه بر اساس آزمایش و چه بر اساس تخمین) را معرفی خواهیم کرد.

5 ماه پیش

با حذف تخم مرغ چه اتفاقی می‌افتد؟ بهتر است تخم مرغ را با غذاهای دیگری جایگزین کنید که شامل همان نوع مواد مغذی مورد نیاز بدن شما هستند

4 ماه پیش

علائم آلرژی بدن زمانی ظاهر می‌شود که سیستم ایمنی بدن به یک ماده آلرژیک وارد شده به بدن واکنش نشان می‌دهد و بدن آن را یک مهاجم می‌شناسد.

3 ماه پیش

ریختن آب دهان در خواب می‌تواند ناخوشایند و یا خجالت‌آور باشد، به‌خصوص اگر در کنار کسی دیگری بخوابید یا در یک مکان عمومی چرت بزنید.

2 ماه پیش

بیشتر...