خبرآنلاین |
۲ هفته پیش

۷۴۷ نفر از ۷۷۰ کارمند OpenAI تهدید به استعفا کردند خبرآنلاین

۷۴۷ نفر از ۷۷۰ کارمند OpenAI تهدید به استعفا کردند!

زومیت نوشت: ۷۴۷ نفر از ۷۷۰ کارمند OpenAI تهدید کرده‌اند که اگر سم آلتمن بازنگردد، استعفا می‌دهند و به مایکروسافت ملحق می‌شوند.

خبرگزاری فایننشال تایمز می‌گوید تعداد کارمندان OpenAI که نامه‌ی تهدید به استعفا را امضا کرده‌اند، به ۷۴۷ نفر رسیده است. پیش‌تر گفته شده بود OpenAI مجموعا ۷۰۰ کارمند دارد، اما ظاهرا ۷۷۰ نفر در این شرکت مشغول به کارند. بدین ترتیب بیش‌از ۹۵ درصد از کارمندان OpenAI تهدید کرده‌اند که درصورت کنارنرفتن هیئت‌مدیره، استعفا می‌دهند و به مایکروسافت می‌روند.

وب‌سایت وایرد می‌نویسد اکثر کارمندان OpenAI تهدید کرده‌اند که درصورت استعفاندادن اعضای هیئت‌مدیره‌، این شرکت را ترک می‌کنند و به مایکروسافت می‌پیوندند. مایکروسافت صبح امروز در بیانیه‌ای غیرمنتظره گفتسم آلتمنوگرگ بروکمن، به‌ترتیب مدیرعامل و رئیس سابق هیئت‌مدیره‌ی OpenAI را استخدام کرده است تا «تیم تحقیقات هوش مصنوعی پیشرفته» را رهبری کنند.

۷۴۷ نفر از ۷۷۰ کارمند OpenAI تهدید به استعفا کردند!

بیش‌ از ۵۰۰ نفر از کارمندان فعلی OpenAI در نامه‌ای خطاب به هیئت‌مدیره نوشتند مایکروسافت اطمینان داده است که در واحد تجاری جدیدش برای همه‌ی آن‌ها موقعیت شغلی دارد. کارمندان می‌گویند اگر سم آلتمن و گرگ بروکمن برنگردند و هیئت‌مدیره استعفا ندهد، آن‌ها OpenAI را ترک می‌کنند.

با درنظرگرفتن‌ این‌ موضوع که هیئت‌مدیره‌ی OpenAI قصد ندارد استعفا بدهد و مدیرعامل جدید نیز انتخاب شده است، احتمالاً به‌زودی استعفای دسته‌جمعی کارمندان OpenAI را شاهد خواهیم بود. این افراد مستقیماً به مایکروسافت می‌روند و با شخص سم آلتمن کار خواهند کرد.

کارمندان OpenAI می‌گویند که تصمیم ناگهانی هیئت‌مدیره‌، موقعیت شغلی آن‌ها را به‌خطر انداخته و به شرکت و اهدافش آسیب زده است. در بخشی از نامه می‌خوانیم: «کار ما روی ایمنی و قانونمندی هوش مصنوعی، هنجارهای جهانی را شکل می‌دهد.»

براساس گفته‌ی وایرد، OpenAI درحال‌حاضر ۷۰۰ کارمند دارد و تعداد امضاکنندگان نامه به‌مرورزمان در حال افزایش است. ظاهراً نامه‌ی یادشده قبل از رویدادهای صبح امروز و قطعی‌شدن جدایی سم آلتمن نوشته شده است.

بیشتر بخوانید:

  • دروازه جهنم روی زمین / آتشی که خاموش نمی‌شود

  • اپل در بروزرسانی IOS 17.2 سنگ‌تمام گذاشت!

ایلیا سوتسکیور، دانشمند ارشد OpenAI، نقش پررنگی در اخراج آلتمن ایفا کرد. وی امروز در ایکس (توییتر سابق) پشیمانی خود را از هرج‌ومرج ایجادشده در شرکت ابراز کرد: «عمیقاً بابت مشارکتم در اقدامات هیئت‌مدیره پشیمانم. هرگز نمی‌خواستم به OpenAI آسیب بزنم.»

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روزیاتو نوشت:‌ پرنده نظامی که ظاهراً شهرت خود را به خاطر حوادث مرگبار به دست آورده است، پس از سانحه ای در اواخر ماه گذشته که چهارمین حادثه مرگبار آن در کم تر از دو سال است، بار دیگر بحث برانگیز شده است.

2 ساعت پیش

هوش مصنوعی در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری داشته و روز به روز تشخیص اینکه چه چیزی توسط هوش مصنوعی ساخته شده سخت و سخت‌تر می‌شود. حالا در همین راستا ما شما را به یک چالش دعوت می‌کنیم.

2 ساعت پیش

اسپوتنیک نوشت: شرکت روسی "کلاشنیکف" تحویل مدل جدیدی از کیت تجهیزات جنگی انفرادی با مارک "استرلوک" (Strelok) را به ارتش روسیه آغاز کرده است.

3 ساعت پیش

ایسنا نوشت:  شرکت هیوندای طرح جدیدی از چرخ و لاستیک ارائه کرده است که دارای زنجیر چرخ داخلی است، سیستمی که با فشار یک دکمه باز و جمع می‌شود و به طور بالقوه به فرآیند دشوار و پردردسر بستن و باز کردن سنتی زنجیر چرخ در شرایط برف و بوران پایان می‌دهد.

4 ساعت پیش

ایسنا نوشت: دانشمندان می‌گویند ما بیش از یک قرن در مورد قطرات کروی موسوم به سلول‌های کیسه اپیدرمی(EBC) روی گیاهان اشتباه کرده‌ایم.

6 ساعت پیش

مهر نوشت: هکرها روشی جدید برای نفوذ به آیفون و سرقت اطلاعات کاربران یافته اند و برای این کار از یک کیبورد جعلی استفاده می کنند.

4 ساعت پیش

زومیت نوشت: پلیس فتا از آنتی ویروس موبایلی بومی به نام «فارز» رونمایی کرده و از شورای عالی فضای مجازی خواسته است استفاده از آن را اجباری کند.

3 ساعت پیش

چیزی به سمت سیاره ما در حال حرکت است که می‌تواند به تمام زندگی روی زمین پایان دهد. این یک سوزن معمولی با وزن حدود 5 گرم است. چه اتفاقی پس از این برخورد برای زمین می‌افتد؟

8 ساعت پیش

سرانجام پس از ۴۲ سال آخرین خودروهای نیسان ماکسیما از خط تولید خارج می‌شوند و داستان این خودروی افسانه‌ای به پایان می‌رسد.

8 ساعت پیش

بیشتر...