فنگ شویی ایران |
12 ماه پیش

منظره در فنگ شویی : 6روش هوشمندانه برای منظره سازی در خانه فنگ شویی ایران

منظره در فنگ شویی

مقدمه

منظره درفنگ شوییچه جایگاهی دارد؟ تصور کنید که می خواهید منظره دلخواه خود را در خانه بوجود آورید و ظاهری شاداب و تازه به آن بدهید، آن وقت است که پایعناصرپنچگانهبه برنامه های شما باز می شود و لازم است به اینعناصرتوجه ویژه داشته باشید. این مورد را هم در نظر بگیرید که مناظر اطراف خانه شما قسمتی از خود خانه هستند و نحوه ترکیب و تعریف خانه، ازانرژیاطراف آن تأثیر می گیرد.

#‌1 منظره در فنگ شویی : ورودی

ورودی مهمترین راه ارتباطی شما با خانه است، حتی بر احساستان هنگام نزدیک شدن به خانه تأثیر می گذارد. در این قسمت 2 مورد وجود دارد که باید مورد توجه قرار دهید.

  1. برای بهبود وضعیت خارجی دیوارها زمان بگذارید. استفاده از سنگ های منعکس کننده نور، یک ظاهر جسورانه و سخت را به وجود می آورد، که حتی بر روی زمین و دیوارهای مرزی منعکس می شود، در نتیجه اثر یانگ را اعمال می کند.
  2. راهروهای کشیده نشان دهنده ورودی ثانویه خانه هستند، با این نکته شما می توانید ورودی اصلی و فرعی را از هم متمایز کنید.

روش ظریف و در عین حال موثر دیگر استفاده ازگیاهانو چراغ ها است، این مورد شاید راهی ساده برای طراحی بنظر برسد. ولی با افزودن عنصر گیاهان سبز، به طور خودکار ویژگی سخت و یانگ سنگ کمرنگ کرده و به شکل دلپذیری احساس جذابیت محیط را بالا می برید.

نکته

یکی از اصول کاربردی منظره درفنگ شوییاین است که مسیر ورودی به صورت نامتقارن با درب اصلی ورودی قرار داده شود، یعنی از ایجاد یک خط مستقیم به درب اصلی خانه جلوگیری کنید. این کار به کاهش سرعت ورود انرژی به خانه کمک می کند. با ایجاد یک رویکرد نامتقارن، به افراد اجازه می دهید تا چشم انداز خانه را به صورت بهینه ببینند. با این حرکت منظره ورودی شما به عنوان عنصر مکمل به چشم می آید، نه منظره ای که هیچ ارتباطی با خانه ندارد .

چراغ ها که در بالا از آنها یاد کردیم برای تأمین دو هدف بودند:

  1. محل ایجاد جلب توجه، مسیر ورود به منزل را نشان می دهند و جهت دهی ما به سمت چشم انداز را مشخص می کنند.
  2. سردی و بی روحی دیوارهای سنگی، روشنایی را به خود جذب می کند و نگاه شما، مسیر ورودی گرم تری را تجربه می کند.

#‌2 منظره در فنگ شویی : ایجاد یک آبشار/ باغچه خصوصی

بکارگیریآبدر شکل های متفاوت می تواند حالات و جلوه های مختلفی را در خانه ایجاد کند. به عنوان مثال، با ایجاد یک آبشار مرکزی که مشرف به اتاق های باشد به افراد این اجازه را می دهد که یک تفریحگاه خصوصی در خانه داشته باشند. پوشش گیاهی نباید خیلی متراکم شود و لازم است از نظر بافت و گونه به آن تنوع بدهید تا حس آرامش بیشتری ایجاد کند. نکته اصلی در اینجا ایجاد تعادل بین عناصر آب و گیاه است که بر اساس آن نباید هیچ یک از عناصر بر دیگری سلطه داشته باشد، در غیر این صورتآرامشفضا را از دست می دهید.

منظره در فنگ شویی

#‌3 منظره در فنگ شویی : کار با آب

برای طراحی منظره در فنگ شویی بسته به موقعیت مکانی، بعضی اوقات با سناریویی روبرو می شویم که لازم است برای ایجاد پیوند، عنصر خاصی بر فضا مسلط شود. به عنوان مثال در برخی خانه ها که رودی در نزدیکی خود دارند، استفاده از استخر شنا برای تسلط بر فضای مرکزی مکان امری حیاتی است، زیرا نه تنها ارتباط مستقیمی با خانه ایجاد می کند، بلکه باعث می شود استخر با رودخانه ای که دورتر از آن قرار دارد ترکیب شود.

با این کار به خانه و چشم انداز اجازه می دهیم که با یکدیگر ادغام شوند، و به جای زندگی در خانه ای که می توان در آن رودخانه را از دور تماشا کرد، ما انرژی رودخانه را از طریق استفاده از استخر به خانه خود مشرف می کنیم.

#‌4 منظره در فنگ شویی : ایجاد مسیر های بادگیر

با ایجاد مسیرهای پیچ دار، قادر به ایجاد تنوع در منظره هستیم. به جای استفاده از مسیرهای مستقیم و شکسته، که به طور معمول آغاز و پایان راه را نشان می دهند، مسیرهای پیچ در پیچ توانایی ایجاد مناطقی را در فضای کلی دارند که نه تنها سرعت راه رفتن ما را تعدیل می کند، بلکه باعث ایجاد یک فضای بزرگ از محیط در ذهن ما می شود.

در مسیر های مستقیم ما تمرکز خود را به انتهای مسیر می دهیم و محیط اطراف خود را نادیده می گیریم. اما وقتی تغییر مسیر در راه ایجاد میشود، سرعت راه رفتن ما نیز کاهش می یابد و در نتیجه هنگام حرکت در یک فضا به محیط اطراف خود توجه می کنیم. همیشه به یاد داشته باشید که چگونه عنصر ساده ای مانند انتخاب مسیرهای مستقیم یا پیچ دار می تواند بر نحوه حرکت شما در یک فضا تاثیر بگذارد.

#‌5 منظره در فنگ شویی : کاربردهای منظره

مورد دیگری که در طراحی باید در نظر گرفت انتخاب نوع خاصی از گیاهان و درختان متناسب با اهداف شما است. در این طراحی، از درختچه های متراکم و ضخیم استفاده می شود که برای دو عملکرد امنیت و زیبایی به کار می روند. استفاده از دیوارهایی که مملو از شاخ و برگ متراکم هستند درب ورودی منزل می تواند دست و پاگیر به نظر برسد. این درختان متراکم، دیوار را پشت خود پنهان می کنند، در نتیجه یک مانع دید ساده و در عین حال نیرومند در خانه ایجاد می شود.

کاربرد دیگر این درختهای متراکم توانایی مسدود کردن صدا است، زیرا شاخ و برگ های ضخیم برایشکستن مسیر صوتکمک می کنند و در مناطق نزدیک به بزرگراه ها و جاده ها بسیار موثر هستند. همچنین توانایی ایجاد سایه و داشتن یک فضای امن به دور از دیده شدن توسط عوامل خارجی از دیگر مزایای این درختان است.

منظره در فنگ شویی

#‌6 منظره در فنگ شویی : ایجاد حساسیت و آرامش

نکته کلیدی در طراحی چشم انداز فکر کردن در مورد فضای کلی و بررسی چگونگی ایجاد تعادل در آن است. همه مناظر و محیط های شهری دارای سبزه و چمنزار نیستند. بنابراین راز یک معرفی خوب؛ سبزی مناسب است، به طوری که بتوانیم محیطی دلپذیر ایجاد کنیم.

به عنوان آخرین مورد، عنصر اصلی که باید مراقب آن باشید خط دید است. فضای حاکم بر این مسیر برای ما حکم شروع و پایان را دارد، بنابراین راز در این نهفته است که چگونه سرعت حرکت افراد را کاهش دهیم تا آنها بتوانند از دیدن منظره لذت ببرند. می توانید طبق انرژی جهات ونقشه باگوا یا پاگوامنظره دلنشین برای فضای خود ایجاد کنید.

لازم است گیاهان به نوبت دیده شوند تا نمای یکنواخت مسیر را به چند بخش تقسیم کنند. مرحله بعدی تکمیل این منظره با درختانی است که نه تنها به عنوان ایجاد سایه در محیط عمل می کنند، بلکه برای تعیین مسیر رفت و آمد هم کاربرد دارند.

سخن پایانی

هر زمان که مشغول طراحی منظره هستید، به مسائل اساسی و چگونگی حل آنها فکر کنید. به موارد مختلف از نظر زمان، تجربه و احساسات بها بدهید و به جای تمرکز روی شاخ و برگ و سرسبز بودن به چشم انداز فکر کنید، زیرا نحوه تعادل میزان درختان وآبتأثیر زیادی در میزان ارزیابی شما از یک فضا خواهد داشت.

3
0


منبع: فنگ شویی ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گلممد روزه گرفته اعصابش ضعیف شده?? اینم اولین کلیپی که سال ۹۶ ساختیم و خیلی زیاد مورد توجه شما عزیزان قرار گرفت و یه جورایی گلممد با این کلیپ خیلی دیده شد و فک کنم کسی نباشه که اینو ندیده باشه خلاصه خیلی خیلی ممنونم از حمایت ها و لطف های بی کران شما عزیزان طی این ۴ سال و ممنون که همراهی کردید و مارو دور ننداختید، ما تلاشمون و کردیم که شمارو شاد کنیم و بازهم اینکارو میکنیم امید واریم که خوشتون بیاد?❤?❤ قرعه کشی قبلیمون که به سه نفر نفری یه میلیون قراره هدیه بدیم سرجاشه و همه عزیزانی که صد نفر تگ‌کنن اسمشون تو این قرعه کشی میره.هر صد نفر یه امتیاز دوستاتون تگ کنید حتما ❤❤ @golmammadj @golmammadjorg ?پیج دوم #خدا #عشق #کلیپ_طنز #کلیپ_شاد #گلممد #کمدی #طنز #انیمیشن #روزه #ماه_رمضان #خنده #شادی

1 سال پیش

فنگ شویی را راهی ساده و مطمئن برای روح بخشیدن به زندگی و خانه است. بنابراین 9 اصل بدون هزینه ایجاد آرامش در خانه را با مطالعه فنگ شویی خانه داری بیاموزید

10 ماه پیش

کاسه تبتی در فنگ شویی برای دفع و پاکسازی انرژی های منفی در محیط کاربرد دارد که با صدای دلنشین تولید شده از کاسه موزون می توان این دفه انرژی را انجام داد

1 سال پیش

فنگ شویی میز کار شما مهم است! اگر مجبور شوید ساعت های زیادی را پشت میز خود بگذرانید. بنابراین اصول آن را در فنگ شویی ایران بیاموزید.

1 سال پیش

با مولکول آب در فنگ شویی می توان پاکسازی کنید و جدب آرزوهاتون راداشته باشید وقتی 6 هفته پاکسازی انجام شود در هفته هفتم برای جذب خواسته می توانید اقدام کنید.

1 سال پیش

بر اساس اصول اولیه علم فنگ شویی و تفکر اساتید کهن باستان شرق، همه شکل‌های ظهور یافته در كیهان تركیبی از پنج عنصر آب، چوب، آتش، خاک و فلز هستند.

1 سال پیش

فنگ شویی کیف پول مانند هر فضایی از زندگی شما به انرژی شما بستگی دارد بنابر این باید به آن توجه کنید و همیشه کیف پول خود را تمیز و مرتب نگه دارید.

6 ماه پیش

ما در این مقاله جذاب به بیان اصول فنگشویی می پردازیم. سایت فنگ شویی ایران به شما کمک می کنیم تا بتوانید با دانستن این نکته که فنگ شویی چیست به آرامش برسید .

1 سال پیش

یی چینگ یک فلسفه عمیق و کاربردی در اصول اولیه فرهنگ چین دارد که مربوط به زمان لائوتسه و کنفوسیوس از فیلسوفان و بزرگان چین می باشد. تفسیر فال ای چینگ بخوانید

12 ماه پیش

بیشتر...