سلامت نیوز |
12 ماه پیش

بهترین زمانِ روز برای داشتن رابطه جنسی سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازایندیپندنت، به گفته یک متخصص خواب و بدن، بهترین زمان از روز برای داشتن رابطه جنسی با همسرتان بستگی به سن شما دارد.

به جای اینکه رابطه جنسی یک عمل خود به خودی باشد، در واقع زمان هایی از روز وجود دارد که میل جنسی بسته به اینکه فردی در دهه بیست، پنجاه یا هفتاد سالگی است، بیشتر یا کمتر می شود.

دکتر کلی، همکار تحقیقاتی بالینی در موسسه خواب و علوم اعصاب شبانه روزی دانشگاه آکسفورد، طبق برخی تحقیقات که او در ابتدا برایدیلی میلانجام داد، توضیح داد که ساعت بدن در هر دهه تغییر می کند .

دکتر کلی گفت: «ساعت بدن شما با افزایش سن تغییر می کند،برای مثال زمانی که می خواهید بیدار شویدیا به خواب بروید دچار تغییر می شود. ساعت بدن شما در واقع تمام سیستم بدن و هر یک از تریلیون سلول بدن شما را کنترل می کند. در بیشتر موارد، ما زمان‌بندی درستی داریم، اما این تغییرات را از منظر نیاز جنسی در نظر نگرفته‌ایم.»

بنابراین زمان مناسب برای هر گروه سنی برای داشتن رابطه جنسی چه زمانی است؟

دهه بیست

  • ساعت 15:00

دکتر کلی اوج میل جنسی را برای این گروه سنی به ساعت سه بعد از ظهر کاهش داده است. در حالی که آنها می توانند در هر زمانی از روز تمایل جنسی داشته باشند، در این نقطه اوج انرژی جنسی برای بیست و چند سالگی وجود دارد.

دهه سی

  • ساعت 8:20

تغییر ساعت بدن در این سن به این معنی است که شما زودتر از خواب بیدار می شوید، بنابراین داشتن رابطه جنسی زودتر ایده خوبی برای شما است. دکتر کلی دقایق جادویی را در حدود ساعت 8:20 صبح مشخص می کند، زمانی که نور خورشید باعث افزایش تستوسترون در مردان و زنان می شود.

دهه چهل

  • ساعت 22:20

باز هم، هر چه سن شما بیشتر شود، زودتر از قبل احساس هوشیاری بیشتری خواهید کرد، بنابراین باید زودتر به رختخواب بروید. دکتر کلی توصیه می کند قبل از خواب، بعد از ساعت 10 شب رابطه جنسی داشته باشید.

دهه پنجاه

  • ساعت 22:00

همانطور که زمان خواب سر می رسد، زمان برای رابطه جنسی آغاز می شود.دکتر کلیگفت صبح ها برای افراد 50 ساله شلوغ ترین زمان آنها است ، بنابراین زمان ایده آلی برای صمیمیت و برقراری رابطه جنسی نیست.

دهه شصت

  • ساعت 20:00

پس از ارگاسم، اکسی توسین ترشح می کنید که هورمون بیداری است و زمانی که در اواخر سن خود زودتر به رختخواب می روید، ممکن است بخواهید قبل از خواب، رابطه جنسی داشته باشید.

دهه هفتاد

  • 20:00

همان چیزی که در بالا ذکر شد در مورد افراد 70 ساله نیز صادق است که باید در حدود ساعت 6:30 صبح زودتر از خواب بیدار شوند و همچنین باید زودتر به رختخواب بروند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از اشکال ورزش برای افرادی که با فشار خون سروکار دارند، مناسب نیست.

پریروز

اعتماد بخش مهمی از هر رابطه است، اما چیزی نیست که به راحتی آن را به دست آورید،‌ بلکه از طریق اعمال، کلمات و مهمتر از همه، رفتار به دست می‌آید.

دیروز

یک پزشک تغذیه با بیان اینکه کیفیت وزن کودکان مهم‌تر از وزن عددی آن‌ها است، گفت گاهی ممکن است کودکی لاغر باشد و به ظاهر هیچ‌گونه چربی نداشته باشد ولی ترکیب بدنی‌اش پر از چربی و یک استخوان پوک باشد.

دیروز

بچه‌ها مراحل زیادی را در دوران رشد می‌گذرانند؛ به‌ویژه وقتی نوبت به خواب می‌رسد.

پریروز

مردان به علت خصوصیات جنسیتی، رفتاری و شغلی بیش از زنان در معرض انواع بیماری‌های واگیر و غیرواگیر هستند و غفلت از این موضوع درد و رنج قابل توجه و هزینه‌های گزاف و غیرقابل اجتنابی را بوجود می‌آورد و از سوی دیگر این مفهوم علاوه بر اثرگذاری بر کیفیت زندگی مردان، تاثیر شگرفی بر اطرافیان آنها نیز خواهد گذاشت.

پریروز

یک روان‌شناس کودک و نوجوان در خصوص بهترین روش تربیت فرزندان توضیح می‌دهد.

پریروز

 از اعتماد داشتن به مرد چنین استنباط می شود که او تمام توان خود را به کار می گیرد و برای همسر خود نهایت تلاش خود را می کند.

پریروز

رییس گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در خصوص نحوه مسواک زدن، نکاتی را متذکر شد.

پریروز

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: مردان نسبت به زنان در سبک زندگی خود روش‌های نادرست‌تری دارند از این رو رعایت اصول شش‌گانه سبک زندگی بر اساس آموزه‌های طب ایرانی به آنها پیشنهاد می‌شود.

پریروز

بیشتر...