خرید تضمینی گندم ۳۰ درصد افزایش می یابد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

خرید تضمینی گندم ۳۰ درصد افزایش می‌یابد
اقتصادسبز آنلاین: رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با بهبود شرایط بارش و مزارع مناسب دیم پیش‌بینی می‌شود که تولید گندم به ۷ میلیون تن برسد.

اقتصادسبز آنلاین: رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با بهبود شرایط بارش و مزارع مناسب دیم پیش بینی می شود که تولید گندم به ۷ میلیون تن برسد.

عطااله هاشمی‌، رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت ۷۶۰ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته است.
به گفته او، مطالبات گندمکاران تا پایان فروردین به طور کامل پرداخت شده و مابقی پس از ثبت در سامانه بهای گندم خریداری به حساب کشاورزان واریز می شود.
هاشمی می‌گوید، امسال با اصلاح قیمت خرید تضمینی، میزان تولید و خرید به یکدیگر نزدیک می‌شود و برآوردها حاکی از آن است که امسال میزان خرید نسبت به سال قبل ۲۵ تا ۳۰ درصد رشد داشته باشد.

بیشتر بخوانید:رونمایی از نخستین ربات نظارت بر طیور با سقف معلق

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با شرایط مساعد بارش در اردیبهشت و خرداد پیش بینی می شود که میزان خرید گندم به ۶.۵ میلیون تن و تولید به ۷ میلیون تن برسد که با این وجود نیاز به گندم خارجی کاهش می‌یابد.
سالانه ۱۱ تا ۱۱.۵ میلیون تن گندم مورد نیاز کشور است که در صورت تحقق ۶‌.۵ میلیون تن خرید ناچار به تامین بخشی از نیاز کشور از واردات هستیم که با اجرای کشت قراردادی از سال آینده به خودکفایی می رسیم.
بنابر آمار سال گذشته ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که با احتساب ذخایر استراتژیک ۶ تا ۷ میلیون گندم از خارج وارد شد. / باشگاه خبرنگاران جوان#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قیمت برنج ایرانی ۶۴ هزار ۹۰۰ تومان است نرخ های دیگر صحت ندارد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

ربات مستقل خودکششی با الگوریتم پیشرفته برای حرکت در زمین کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ پرومکس و گلکسی S21 اولترا ، در رقابت نفس‌گیر لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین گوشی‌های پرچم‌دار بازار، برنده کدام است، دوربین

۳ هفته پیش

کشت قراردادی گندم برنج مهم ترین اولویت جهاد کشاورزی است پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

همچنین بخوانید: اقامتگاهی جذاب و متفاوت در جنوب ایران سیبری، جهنم سرد ترسناک‌ترین نقاط ایران! دشت ریواس کرمان، مخملی سرخ بر دامان کوهساران نقاط دیدنی ایران را می‌شناسید؟

۳ هفته پیش

ورود نیم میلیون تن کالای اساسی به بندر امام پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف ، آشنایی با ابزارهای گلویی پلی یورتانابزار پلی یورتان دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این نوع گچبری

۳ هفته پیش

مبارزه علیه ملخ بومی از ۲۸ هزار هکتار گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

انجدان گیاهی سرشار از خواص درمانی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۳ هفته پیش

بیشتر...