خرید تضمینی گندم ۳۰ درصد افزایش می یابد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

خرید تضمینی گندم ۳۰ درصد افزایش می‌یابد
اقتصادسبز آنلاین: رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با بهبود شرایط بارش و مزارع مناسب دیم پیش‌بینی می‌شود که تولید گندم به ۷ میلیون تن برسد.

اقتصادسبز آنلاین: رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با بهبود شرایط بارش و مزارع مناسب دیم پیش بینی می شود که تولید گندم به ۷ میلیون تن برسد.

عطااله هاشمی‌، رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای فصل برداشت ۷۶۰ هزار تن گندم با ارزش بالغ بر ۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته است.
به گفته او، مطالبات گندمکاران تا پایان فروردین به طور کامل پرداخت شده و مابقی پس از ثبت در سامانه بهای گندم خریداری به حساب کشاورزان واریز می شود.
هاشمی می‌گوید، امسال با اصلاح قیمت خرید تضمینی، میزان تولید و خرید به یکدیگر نزدیک می‌شود و برآوردها حاکی از آن است که امسال میزان خرید نسبت به سال قبل ۲۵ تا ۳۰ درصد رشد داشته باشد.

بیشتر بخوانید:رونمایی از نخستین ربات نظارت بر طیور با سقف معلق

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: با شرایط مساعد بارش در اردیبهشت و خرداد پیش بینی می شود که میزان خرید گندم به ۶.۵ میلیون تن و تولید به ۷ میلیون تن برسد که با این وجود نیاز به گندم خارجی کاهش می‌یابد.
سالانه ۱۱ تا ۱۱.۵ میلیون تن گندم مورد نیاز کشور است که در صورت تحقق ۶‌.۵ میلیون تن خرید ناچار به تامین بخشی از نیاز کشور از واردات هستیم که با اجرای کشت قراردادی از سال آینده به خودکفایی می رسیم.
بنابر آمار سال گذشته ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که با احتساب ذخایر استراتژیک ۶ تا ۷ میلیون گندم از خارج وارد شد. / باشگاه خبرنگاران جوان#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اعزام نیروی متخصص کشاورزی به ارمنستان همکاری درکشت فراسرزمینی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

قیمت برنج ایرانی ۶۴ هزار ۹۰۰ تومان است نرخ های دیگر صحت ندارد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

در مقایسه جزیره قشم و هرمز از موارد مختلفی مثل اقامتگاه، رستوران، جاهای دیدنی می‌گوییم تا انتخاب برایتان ساده‌تر شود.

4 ماه پیش

انجدان گیاهی سرشار از خواص درمانی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

5 ماه پیش

چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف ، آشنایی با ابزارهای گلویی پلی یورتانابزار پلی یورتان دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این نوع گچبری

4 ماه پیش

دریاچه لزور یکی از جذاب‌ترین مقصدها برای سفرهای یک‌روزه و کوتاه اطراف تهران است. این دریاچه در مکان خوش‌ آب‌وهوایی قرار گرفته است.

5 ماه پیش

راهنمای کامل سفر به وان ترکیه به شما کمک می‌کند که یک سفر مناسب با کمترین هزینه و بهترین تفریح‌ها را برای خود تدارک ببینید.

4 ماه پیش

بلندترین آبشارهای ایران جزء جاذبه‌های ایران هستند که ایجاد می‌شوند تا در میانه کویر، جنگل‌هایی سر بر آورند که باورنکردنی‌اند!

4 ماه پیش

توزیع بیش از ۸۰۰ هزار تن آرد در بین روستاییان کشور پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

4 ماه پیش

بیشتر...