گرایش جنسی به کودکان راه های درمان آن

گرایش جنسی به کودکان

گرایش جنسی به کودکان یا پدوفیلیا یکی از اختلالات جنسی است که موجب نگرانی زیادی در سطح جامعه شده است. سوالی که ممکن است برای شما عزیزان مطرح شود این است که گرایش جنسی به کودکان به چه معناست؟ منظور است کودکان در این اصطلاح کودکان زیر سن قانونی است. افراد پدوفیل میل و گرایش جنسی بالایی به کودکان دارند. این افراد صرفا با برقراری ارتباط و تماس جنسی با کودکان به لذت جنسی می رسند. در گرایش جنسی به کودکان فرد برای تحقق خواسته های خود و ارضای نیاز های جنسی اش ممکن است به زور متوسل شود. در ادامه قصد داریم به طور مفصل درباره ی علائم و نشانه ها و راه های درمان گرایش جنسی به کودکان بیشتر صحبت کنیم. خواندن این مقاله مفید را از دست ندهید و تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

سرفصل های مقاله
علائم گرایش جنسی به کودکان(پدوفیلیا)
آیا گرایش جنسی به کودکان اختلال است؟
علت اختلال پدوفیلیا چیست؟
اقدامات درمانی
جراحی
دارو درمانی
مشاوره درمانی
چگونه از فرزندان خود در مقابل افراد پدوفیل محافظت کنیم؟
مشخص کردن افراد قابل اعتماد
قدرت نه گفتن
افزایش اعتماد به نفس کودک
نحوه رفتار افراد پدوفیل
نکته مهم
سخن پایانی
علت اختلال پدوفیلیا چیست؟
چگونه از فرزندان خود در مقابل افراد پدوفیل محافظت کنیم؟
فرد پدوفیل برای رفع نیاز جنسی چه می کند؟

فرد پدوفیل یا دارای گرایش جنسی به کودکان یکسری علائم و نشانه های خاصی دارد که لازم به بررسی می باشد. برخی از علائم پدوفیلیا عبارتند از:

  • این دسته از افراد مدام تماس و رابطه جنسی با کودکان را در ذهن خود می پرورانند.
  • فرد مبتلا به پدوفیلیا عموما تمایل زیادی به برقراری رابطه جنسی با کودکان زیر سن بلوغ دارد.
  • در صورتی که فرد به خواسته خود دستیابی پیدا نکند ممکن است از زور و ضرب و شتم استفاده کند.
  • افراد درگیر اختلال پدوفیلیا به دلیل گرایشات عجیب خود معمولا دوستان کمی نزد خود دارند.
  • این افراد ممکن است علاوه بر اختلال مذکور از دیگر بیماری های روانی رنج ببرند.

سوالی که در اینجا برای افراد مطرح می شود این است که آیا گرایش جنسی به کودکان یک اختلال است؟ پاسخ این سوال مثبت است. چرا که پدوفیلیا در دسته اختلالات روانی و انحرافات جنسی شدید قرار می گیرد. این میل شدید جنسی به کودکان غیر عادی و خارج از عرف تلقی شده و بیشتر مردان را درگیر می کند. همچنین این دسته از متجاوزان در بیشتر موارد افراد نزدیک به آن کودک را تشکیل می دهند.

علت دقیقی از نظر علمی برای اختلال پدوفیلیا ذکر نشده است. برخی وجود اختلالات هورمونی را منشاء این علت می دانند اما این موضوع از نظر علمی رد شده است. یکی از دلایل احتمالی گرایش جنسی به کودکان را می توان مورد تجاوز قرار گرفتن در دوران کودکی دانست. تحقیقات نشان داده است که بیشتر قربانیان این حادثه را پسران تشکیل می دهند که در کودکی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند و در بزرگسالی به این کار روی آورده اند. بروز این اختلال در دختران کمتر شایع است زیرا آن ها ممکن است پاسخ های متفاوتی نسبت به تجاوز جنسی نشان دهند، برای مثال دست به خودکشی بزنند. مدت زمانی که فرد ممکن است درگیر این اختلال باشد به طور دقیق مشخص نیست. این اختلال ممکن است در دوره کوتاهی بروز پیدا کند یا برای همیشه با فرد همراه باشد.گرایش جنسی به کودکان

جهت درمان و کاهش علائم اختلال گرایش جنسی به کودکان یک سری اقدامات درمانی وجود دارد. برای مثال ممکن است فرد جراحی بیضه یا هیپوتالاموس داشته باشد که از جمله درمان های تهاجمی به شمار می روند.

یک درمان دارویی دیگر ممکن است برای آن مطرح شود و آن هم هورمون تراپی است، به این صورت که به منظور کاهش امیال جنسی فرد پدوفیل به او هورمون های زنانه تزریق می کنند. دوز تزریقی این هورمون با توجه به صلاحدید پزشک مشخص می گردد.

در مشاوره درمانی هدف اصلی کنترل رفتار ها و امیال جنسی فرد است به گونه ای که خویشتن داری در وی تقویت شود. معمولا این روش درمان به عنوان روش های اولیه و اصلی درمان گرایش جنسی به کودکان در نظر گرفته می شود. هدف اصلی در این جلسات مشاوره رفتار درمانی و نحوه رفتار با سایر افراد جامعه مانند بزرگسالان و کودکان است.

مسلما مسئله پدوفیلیا و گرایش جنسی به کودکان موجب نگرانی بسیاری از خانواده ها گردیده است، البته که این نگرانی منطقی است زیرا افراد پدوفیل می توانند جزو بستگان، دوستان و نزدیکان بوده و همواره در کمین باشند. به همین دلیل لازم است که از کودکان خود محافظت کرده و آموزش های لازم را انجام دهیم. واضح است که کودک شما ممکن است در شرایطی تنها باشد، بنابراین با دادن آموزش های لازم به او می توانید به محافظت بیشتر او کمک کنید.

بدون شک افرادی هر چند کم در اطراف شما وجود دارند که همواره مورد اعتماد شما و اطرافیان می باشند. با شناساندن و معرفی این افراد به کودک به نوعی روابط او با سایر افراد غریبه را محدود کنید. بهتر است نحوه برخورد با غریبه را به وی آموزش دهید به او بیاموزید که در صورت اصرار فرد غریبه برای بردن او به بیرون فریاد بزند و درخواست کمک کند.

این مقاله هم بخوانید درمان فوت فتیش به چه صورت است؟

یکی دیگر از آموزش های لازم به فرزندان قدرت نه گفتن است. به او بیاموزید که به آسانی تسلیم خواسته ها و درخواست های دیگران نشود. در صورتی که با موردی مواجه شد که قصد داشت با اصرار او را به بیرون یا جای خلوت برود با صدای بلند نه بگوید و درخواست کمک نماید.

توصیه می شود که کودک خود را به هیچ وجه بیش از حد نترسانید و اعتماد به نفس او را تخریب نکنید. تنها کاری که لازم است انجام دهید افزایش اعتماد به نفس و نحوه برخورد او در موقعیت های مختلف است. البته منظور از موقعیت در اینجا موقعیت های خطرناک است. به او یاد دهید که در صورت گم شدن باید چه اقداماتی را انجام دهد، برای مثال شماره تماس خود را همیشه در جیب لباس او بگذارید و یا از او بخواهید که آن را حفظ کند. از او بپرسید که در صورت گم شدن چه کار می کند و آیا شماره شما را به یاد دارد و با شما تماس می گیرد یا خیر؟ با این کار توانمندی های کودک را در برخورد با موقعیت های خطرناک افزایش می دهید.

افراد دارای گرایش جنسی به کودکان یکسری رفتار های خاص دارند که به بررسی دقیق تر آن ها خواهیم پرداخت. این دسته از افراد عموما از طریق موقعیت و اشخص متفاوت به شناسایی و ردیابی کودکان می پردازند. نمی توان دقیقا گفت که این اختلال شامل چه کسانی می شود زیرا ممکن است غریبه و یا از بستگان نزدیک کودک باشند.

نکته مهم این است که یکسری گروه های خاص از کودکان بیشتر در دام افراد پدوفیل می افتند. از جمله آن ها می توان به افراد خجالتی، ترسو، سلطه پذیر و کودکان دارای مشکلات خانوادگی اشاره کرد. افراد پدوفیل به صورت مستقیم سراغ عملی کردن خواسته های خود نمی روند و سعی می کنند کم کم اعتماد سازی کنند. برای مثال آن ها کودک را به تفریحات مورد علاقه اش می برند و برای او خوراکی هایی که دوست دارد را تهیه می کنند. پس از مدت کوتاهی تماس های فیزیکی با کودک را شروع می کنند.

البته پدوفیلیا درجات مختلفی دارد و به همین دلیل ممکن است لذت جویی آن ها محدود به تماس جنسی باشد یا نباشد. این موضوع به این معنی است که برخی تنها با تماشای عکس کودکان نحریک و ارضا می شوند و برخی دیگر نیاز به تماس جنسی بیشتری دارند. این افراد به دلیل اختلالی که دارند عموما مجرد می مانند زیرا نمی توانند با هم سن و سالان خود رابطه عاطفی و جنسی برقرار کنند. آن ها در اغب موارد منکر تمایلات و اقدامات خود می شوند.

توجه داشته باشید که جایگاه و موقعیت اجتماعی افراد هیچ ارتباطی به این اختلال ندارد. این افراد ممکن است در هر قشری اعم از تحصیلکرده، بی سواد، مرفه و فقیر وجود داشته باشند. همان گونه که گفته شد علت دقیقی برای این اختلال ذکر نشده است.

یکی از اقدامات مناسب در خصوص پدوفیلیا آگاه سازی افراد جامعه است. بسیاری از افراد حتی نمی دانند که گرایش جنسی به کودکان وجود دارد تا اینکه کودکی که مورد تجاوز قرار گرفته است را شخصا مشاهده کنند. در صورتی که فرد مشکوک به پدوفیلیا را مشاهده کردید تلاش کنید تا او را نزد یک درمانگر و روانشناس ببرید. البته درمان این اختلال کمی دشوار است زیرا پدوفیل ها وجود این اختلال در خود را کاملا انکار می کنند. به همین دلیل شانس مراجعه آن ها به روانشناس برای پیگیری روند درمان بسیار کم است. با شناسایی و معرفی این افراد قدم بزرگی در پیشگیری از سوء استفاده جنسی از کودکان بر می دارید و هم به افراد پدوفیل کمک می کنید تا درمان خود را ادامه دهند. کلینیک تخصصی روان آرام با دارا بودن کادری مجرب می تواند جلسات مشاوره درمانی پدوفیل و گرایش جنسی به کودکان را ارائه دهد. به یاد داشته باشید که پدوفیلیا امکان درمان شدن را با خود به همراه دارد و برای افزایش این احتمال حتما باید از یک روانشناس مجرب کمک گرفت. پس در انتخاب مرکز درمانی خود نهایت دقت را داشته باشید. پیشنهاد ما به شما کلینیک تخصصی مشاوره روان آرام است.

علت اختلال پدوفیلیا چیست؟

علت دقیقی از نظر علمی برای اختلال پدوفیلیا ذکر نشده است. برخی وجود اختلالات هورمونی را منشاء این علت می دانند اما این موضوع از نظر علمی رد شده است

چگونه از فرزندان خود در مقابل افراد پدوفیل محافظت کنیم؟

با دادن آموزش های لازم به او می توانید به محافظت بیشتر او کمک کنید.

فرد پدوفیل برای رفع نیاز جنسی چه می کند؟

در گرایش جنسی به کودکان فرد برای تحقق خواسته های خود و ارضای نیاز های جنسی اش ممکن است به زور متوسل شود#‌افسردگی #‌روانشناسی منبع: روانشناسی روان آرام

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نوجوانان تمایل به حفظ حریم خصوصی، فضا و استقلال دارند. این یک بخش طبیعی از رشد آنها است. این تمایلات می تواند گفتگوی واقعی با آنها را دشوارتر کند، به خصوص به عنوان والدین. در زیر مواردی وجود دارد که…

13 ساعت پیش

ورزش‌کردن، تناسب اندام و عزت نفس ارتباطی نزدیک و تنگاتنگ با یکدیگر دارند. ورزش باعث می‌شود اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنیم.

دیروز

ممکن است مشکلات خانوادگی ما منحصربه‌فرد به نظر برسند، اما روان‌شناسان بسیاری از نشانه‌ها و ریشه‌های مشکلات خانواده را مشابه می‌دانند.

دیروز

هیچ کس تک تک افرادی را که ملاقات کرده است دوست ندارد. اکثر مردم احتمالاً می توانند نام چند نفر را که چندان دوست ندارند نام ببرند. با این حال، برخی از افراد به مرحله‌ای می‌رسند که از افراد یا شرایط چنان آزرده، صدمه دیده یا ناامید می‌شوند که احساس می‌کنند از همه متنفرند

پریروز

با خواندن این مقاله و با وجود آنچه از خواص پوست موز می‌گوییم، حتما در تصمیم‌تان برای دور انداختن آن تجدیدنظر می‌کنید.

3 روز پیش

اغلب نوزادان تازه‌متولدشده به یرقان یا زردی مبتلا می‌شوند. اما زردی می‌تواند در هر سنی اتفاق بیفتد و معمولا نتیجه یک بیماری زمینه‌ای است.

3 روز پیش

با وجود آنچه در سریال های طنز تلویزیونی می بینیم، واقعاً چیزی به عنوان یک زوج کامل وجود ندارد. در حقیقت، ازدواج سخت است. حتی همسران با نیت خوب دارای مشکلات زناشویی هستند و گاهی اوقات نمی دانند که حتی در ازدواج هم اشتباه می کنند.

6 روز پیش

ناسازگاری کودکان و نوجوانان یکی از مسائلی است که ممکن است بسیاری از والدین را درگیر و حتی نگران کند. این ناسازگاری به ویژه در دوران نوجوانی نمود بیشتری

۱ هفته پیش

اصطلاح نشخوار فکری چیست؟ حتما تا به حال پیش آمده است که مسئله ای ذهن شما را بیش از حد مشغول کرده باشد. هنگامی که به این موضوع بیش از حد فکر کنید و خود را

۱ هفته پیش

اگر به خودکشی فکر می کنید، ممکن است درد شما شدید و دائمی به نظر برسد. اما راه هایی برای کنار آمدن با افکار و احساسات خودکشی و غلبه بر درد وجود دارد. اگر افکار خودکشی دارید مهم نیست که در حال حاضر…

۱ هفته پیش

پرحرفی کودکان یکی از مسائلی است که والدین از آن شکایت دارند. به طوری که گاه پاسخ به تمامی سوالات و حرف‌های کودک غیر ممکن می‌شود. پر حرفی کودکان دلایل متعددی دارد که باعث می‌شود اطرافیان آشفته شده و واکنش منفی از خود نشان دهند.

۱ هفته پیش

چه درگیر باشید چه نباشید، دیدن افراد در دعوای خانوادگی شما می تواند واقعاً سخت باشد. ممکن است وقتی عزیزانتان بر سر یکدیگر فریاد و غر می زنند، ناراحت، عصبانی یا حتی شرمنده باشید

۱ هفته پیش

بیشتر...