پرشین وی |
۲ هفته پیش

خانه تکانی آشپزخانه آشپزخانه تکانی بدون دخالت شوینده ها

آشپزخانه تکانی بدون دخالت شوینده ها

معماران معتقدند اشپزخانه قلب خانه است و از لحاظ تمیزی و بهداشت بسیار مهم است که البته باید بسیار حساس باشید. به همین منظور بسیاری از خانم ها بیشتر ازمواد شوینده برای تمیزی و بهداشت آشپزخانه ها استفاده میکنند. اگر میخولاهید علاوه برتمیزی اشپزخانه سلامتی شما دچار مشکل نشود مطالب ما را دنبال کنید .

اسفند به عنوان ماه اخر سال وقت خانه تکانی است و خانم ها دیگه مشغول تمیز کردن خانه هستند. .خانه تکانی آشپزخانه یکم سخت و مشکل تر از هر جای منزل می باشد. ماه ها تهیه غذا و چکیدن قطرات روغن تمیزی این فضا را سخت تر کرده است. اشپزخانه جایی است که بیشتر از همه جا نیاز به مواد شوینده دارد .و این شوینده ها قطعا برای سلامتی افراد مضر است. ما در این بخش راهکار هایی را به شما پیشنهاد داده ایم تا بدون دخالت شوینده ها خانه تکانی خود را انجام دهید با ما در پرشین وی همراه باشید .

خانه تکانی آشپزخانه

اگر یک لک کوچک یا حتی بزرگ ناشی از سر رفتن غذا روی اجاق گاز مانده باشد و با هیچ شوینده شیمیایی ای از بین نرود، چه می کنید؟ لازم نیست با سیم ظرفشویی به جان گاز بیفتید و آن را خط خطی کنید، بهتر است شعله گاز نزدیک به لک را روشن کنید تا کمی اطراف آن گرم شود…سپس مقداری رب گوجه فرنگی روی لک بمالید، شعله را خاموش کنید و اجازه دهید ۵ دقیقه رب روی لک باقی بماند.

سپس با دستمالی مرطوب، رب و لک را همزمان پاک کنید.به همین راحتی! اگر می خواهید با مواد طبیعی دیگری که می توانند از پس تمیز کردن وسایل آشپزخانه تانبرآیند بیشتر آشنا شوید، این مطلب را بخوانید.

برنامه شوینده ها

نوشابه گازدار برای سطل زباله

اگر بدنه داخلی سطل زباله آشپزخانه تان پر از لکه های رنگی شده که به هیچ وجه هم پاک نمیشوند، یک بطری نوشابه گازدار سیاه که در دمای محیط بوده است، داخل آن بریزید.بعد از فروکش کردن جوشیدن گاز و کف نوشابه، سطل را تا دهانه پر از آب جوش کنید.اجازه دهید تا اسید فسفریک موجود در نوشابه با آب جوش حدود ۱۰ دقیقه بمانند تا لکه ها را ازبین ببرند.سپس محلول داخل سطل را خالی و آن را با آب جوش، آبکشی کنید.

پوست پرتقال برای لکه های آب

گاهی ظرف های فلزی پر می شوند از لکه های آب.برای از بین بردن این لک ها و برق انداختن انواع ظروف فلزی می توانید از پوست پرتقال کمک بگیرید.قسمت سفیدی که بین پوست و گوشت پرتقال قرار دارد، می تواند پولیشی طبیعی برای ظرف ها و وسایل چوبی منزل باشد.

خطرات خانه تکانی

خمیردندان برای دیوار های کثیف

قسمتی از دیوارهایتان کثیف و غیر قابل تحمل شده اند؟ نمی خواهید وقت و انرژی زیادی برای پاک کردنشان صرفکنید؟ پس خمیردندان های معمولی را امتحان کنید.روی قسمت های کثیف و لک دار دیوار، مقداری خمیردندان ساده را با یک پارچه نخی بدون رنگ بمالید وسپس باقیمانده های آن را همراه با کثیفی ها با یک دستمال خیس از روی دیوار پاک کنید.

لیموترش برای فریزر

اگر فریزرتان بعد از چند ماه یا حتی یک سال استفاده، بوی نامطبوعی گرفته و می خواهید تمیزش کنید، ابتداآن را از برق بکشید.سپس تمام مواد را از آن خارج کنید.کف و دیواره های داخلی اش را با یک دستمال مرطوب از آلودگی های قابل مشاهده پاک کنید و درنهایت یک دستمال نخی آغشته به آب لیموترش داخل آن بگذارید و درش را ۴ ۳ ساعت ببندید.اگر فریزرتان کشویی است، داخل هر کشو یک دستمال آغشته به آبلیمو قرار دهید.آبلیمو و نمک می توانند لکه های داخل فریزر را هم پاک کنند.

انجام خانه تکانی در کمترین زمان

سرکه برای زدودن رسوب لوله ها

اگر احساس می کنید لوله ظرفشویی تان رسوب گرفته، ۱ فنجان سرکه سفید را با نصف فنجان جوش شیرین مخلوطکنید و این مخلوط را مستقیم داخل لوله ظرفشویی بریزید.سرکه سفید برای برق انداختن سینک ظرفشویی هم بسیار مناسب است.ضمن اینکه می تواند سوراخ های ریز اتو را هم که در اثر رسوب آب بسته شده اند، بازکند.برای این کار کافی است کمی سرکه سفید داخل محفظه آب اتو بریزید و آن را ۵ دقیقه روشن کنید.با این کار، خانه تکانی آشپزخانه با اولین حرکت برای اسپری کردن آب، تمام رسوب های داخل سوراخ ها بیرون پاشیده خواهند شد.

نمک برای لک لیوان ها

برای پاک کردن لک های قهوه ای ناشی از قهوه یا چای که بر دیواره داخلی فنجان و لیوان ها نقش بسته اند، می توانید یک چهارم فنجان یا لیوان را پر از نمک وبقیه آن را با آب جوش پر کنید.اجازه دهید آب و نمک حدود ۶ ساعت داخل لیوان یا فنجان بماند و سپس با اسکاچ داخل آنها رابشویید.

آب جوش برای گریس

آمیتیس چوب, خانه های چوبی, خانه های پیش ساخته چوبی, خانه های پیش ساخته, خانه چوبیمحصولات سازه های چوبی آمیتیس …اگر مجبور شده اید در مایکروفر، یخچال، فر گاز یا حتی ماشین ظرفشویی رابه دلایلی روغن کاری کنید و حالا لک های این روغن مخصوص یا همان گریس به هیچ وجه از بیننمی روند، کافی است دستمالی نخی را به آب جوش آغشته کنید و روی سطح لک ها بکشید.به این ترتیب و به سادگی از شر لک ها خلاص خواهید شد.

آلوده ترین وسایل آشپزخانه

جوش شیرین برای رفع بوی بد

اگر بعد از خرد کردن سیر و پیاز دستتان بو گرفته یا حتی تختهآشپزخانه و چاقویتان بدبو شده، کافی است کمی جوش شیرین به آنها بمالید.از مخلوط جوش شیرین و آب گرم می توان برای از بین بردن آلودگی های دیواره داخلی یخچال، فر ومایکروفر هم کمک گرفت.

فویل آلومینیوم برای ظرف های سیلور

برای تمیز کردن و برق انداختن سیلورها می توان ۱ لیتر آب ولرم، ۱قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک تکه فویل آلومینیوم را با هم جوشاند.سپس ظرف های سیلور را ۱۰ ثانیه داخل این محلول انداخت و بلافاصله بعد از ۱۰ ثانیه آنها را ازآب درآورد و با پارچه ای تمیز و نخی خشک کرد.

کافه بازار#‌نکات_آشپزی منبع: پرشین وی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...