سلامت نیوز |
1 ماه پیش

تزریق روزانه بیش از میلیون دوز واکسن کرونا نظام سلامت سلامت نیوز

تزریق روزانه بیش از ۱ میلیون دوز واکسن کرونا

سلامت نیوز: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر ایجاد مراکز تجمیع در شهرها برای تسهیل و سرعت بخشیدن به واکسیناسیون، گفت: با احتساب ۲۶ هزار و ۹۰۰ تیم واکسیناسیون، این پتانسیل را در آینده خواهیم داشت که به زودی روزانه یک میلیون دوز واکسن تزریق شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا علیرضا رئیسی روز سه شنبه در شانزدهین اجلاس مجازی روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور با تاکید بر اینکه خوشبختانه شیوع کرونا در همه استان ها از جمله تهران سیر نزولی را طی می کند، اظهار داشت: در تمام دنیا، واکسیناسیون کرونا اولویت اول قرار گرفته است که این نکته امید بخش است اما از لحاظ فراموش کردن رعایت پروتکل های بهداشتی به نوعی تهدید محسوب می شود. این خوب نیست این در حالی است که رعایت پروتکل ها در کشور به زیر ۶۰ درصد رسیده است در حالی که تا پایان کامل واکسیناسیون باید پروتکل ها رعایت شود.


سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا یادآور شد: اکثر شهرها در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند و تعداد کمی قرمز محسوب می شوند در آن شهرها هم مشاغل گروه یک و ۲ اجازه فعالیت دریافت کرده اند اما با اتاق اصناف هم توافق کردیم که در صورت تخلف، برخورد شدید صورت گیرد.


وی با تاکید بر اینکه به تعداد لازم واکسن برای افراد بالای ۸۰ ساله در اختیار دانشگاه ها قرار گرفته است، گفت: هم اکنون بیش از ۴۰ دانشگاه به سامانه ای که برای ثبت نام افراد بالای ۸۰ ساله طراحی شده، وصل شده اند که خوشبختانه در حال حاضر ۵۴ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند که از امروز همه دانشگاه ها می توانند این تعداد را به پایگاه های جامع سلامت ارجاع دهند.


ضرورت ایجاد مراکز تجمیع در جهت تسهیل امر واکسیناسیون
رئیسی از روسای دانشگاه ها خواست در مراکز شهرهای خود، مرکز تجمیع راه اندازی کرده و چهار پایگاه سلامت را به آن وصل کنند چرا که تا یک سال درگیر واکسیناسیون هستیم و نمی توانیم تمام خدمات واحد بهداشتی را به واکسیناسیون اختصاص دهیم و سایر خدمات بر روی زمین بماند.
وی درباره این مراکز توضیح داد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی و نظامی و غیرنظامی موظف هستند فضاها را در اختیار ستاد قرار دهند البته این مراکز پیش از این هم اعلام داوطلبی کرده بودند. با راه اندازی این مراکز تجمیع، امر واکسیناسیون تسریع و تسهیل و از سوی دیگر بزرگ و جا دار می شوند و رعایت پروتکل ها در آن صورت می گیرد.


سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: جلسه ای هم با سازمان بسیج داشتیم و اعلام آمادگی برای اعزام نیرو جهت ثبت نام افراد کردند؛ در هر مرکز تجیمع، چهار تیم واکسیناسیون حضور خواهند داشت که تزریق واکسن توسط دانشحویان پزشکی و پرستاری و کادر درمان دوره دیده صورت می گیرد.


در شهرها و روستاهای زیر ۲۰ هزار نفر، به ۶۵ سال به بالا واکسن زده شود
رئیسی همچنین در مورد روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هم یادآور شد: در این مناطق نیازی به این کار نیست چرا که صد درصد افراد در سامانه هستند و با یک نوبت دهی ساده توسط بهورز، می توان از ۶۵ سال به بالا واکسیناسیون انجام شود.
وی ضمن گلایه از اینکه در برخی دانشگاه ها، بی انضباطی در مورد واکسیناسیون غیر از هشتاد ساله دیده می شود که تاکید می کنیم تا زمانی که اعلام نشده به همان سن هشتاد ساله واکسن بزنند.


سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تامین و توزیع هر یک دانه واکسن، ساعت ها و روزها کار می برد، خاطرنشان کرد: باید قدر این واکسن را بدانیم وآن را تبدیل به تهدید نکنیم و درست توزیع و تزریق کنیم.


به شدت دنبال این هستیم که گروه سالمندان را به سرعت واکسن بزنیم
رئیسی با تاکید بر اینکه در طی همین هفته که واکسن برسد واکسن ۷۵ سال ها را شروع می کنیم، توضیح داد: تعداد ۷۵ سال های ما حدود ۹۶۰ هزار نفر هستند. بعد از آن به سراغ ۷۰ تا ۷۵ ساله ها می رویم که بالای ۲ میلیون نفر هستند.
وی افزود: به شدت دنبال این هستیم که گروه سالمندان را به سرعت واکسن بزنیم ضمن اینکه هر تیم واکسیناسیون در هر هشت دقیقه یک نفر را می تواند، واکسن بزند. پس یک تیم در هر مرکز تجمیع می تواند روزانه بیش از هزار واکسن تزریق کند که با احتساب ۲۶ هزار و ۹۰۰ تیم واکسیناسیون، این پتانسیل را در آینده خواهیم داشت که روزانه یک میلیون دوز واکسن تزریق شود.


سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره پرداخت حق الزحمه تلاشگران واکسیناسیون هم توضیح داد: در ارتباط با بحث پرداخت حق الزحمه این عزیزان هم دستور العمل آماده کردیم اما تاکید داریم مبادا تمام مراقبان سلامت از مراکز بهداشت را به مراکز تجمیع ارسال کنید و آنجا خالی بماند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: میزان اعمال قانون در طرح محدودیت تردد برای شهرهای گروه قرمز مبلغ یک میلیون تومان و شهرهای زرد و نارنجی به میزان پانصد هزار تومان است.

۱ هفته پیش

رئیس انجمن تغذیه ایران گفت: مصرف شیر و لبنیات در ایران فراز ونشیب های زیادی را طی کرده و متاسفانه اکنون وضعیت نگران کننده‌ای را ایجاد کرده و سرانه مصرف به حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلو در سال رسیده، در حالیکه سرانه مصرف شیر در کشورهای توسعه یافته حدود ۳۵۰ کیلوگرم است.

۱ هفته پیش

همزمان با فرارسیدن روزهای گرم سال و تابش شدید خورشید، بحث استفاده از کرم ضد آفتاب و سایر محصولات محافظتی برای پوست، مجددا داغ شده است. در این میان باید به این موضوع توجه کرد که بیشتر مردم به درستی از این محصولات استفاده نمی کنند.

۱ هفته پیش

ورزش کردن برای تمام افراد مفید است اما روی همه به یک شیوه تاثیر ندارد. برخی ممکن است بر اثر ورزش کردن از افزایش سطح استقامت بدنی و برخی دیگر از سطوح بهتر کنترل قند خون برخوردار شوند. اکنون محققان تصور می کنند که یکی از دلایل این موضوع وجود ۱۰۲ پروتئین در بدن است.

۱ هفته پیش

پدر و مادر بابک خرمدین صبح امروز در جلسه بازپرسی در دادسرای جنایی حاضر شدند.

۱ هفته پیش

تمامی کسانی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند و یا به زودی این اتفاق شیرین را تجربه خواهند کرد، می‌بایست برای خرید سیسمونی اقدام کنند. لوازم حمل و نقل کودک از قبیل کالسکه از مهم‌ترین بخش‌های خرید سیسمونی است. خرید یک کالسکه کودک خوب و باکیفیت علاوه بر فراهم آوردن آسایش و راحتی کودک و والدین، بر میزان امنیت کودک در هنگام جابه جایی نیز موثر است. از این رو حفظ اصول کلی در انتخاب مرکز فروش کالسکه و ویژگی‌های خود کالا، حائز اهمیت ویژه است. در ادامه به بررسی و تشریح تعدادی از اصول لازم در انتخاب این محصول می‌پردازیم تا فرایند خرید این وسیله کاربردی تا حدودی برای کاربران تسهیل شود.

۱ هفته پیش

نتایج مطالعات دانشگاه‌های مختلف جهان، هنوز این مسئله را که ویتامین دی می‌تواند برای محافظت در برابر ویروس کرونا موثر باشد، تایید نکرده است.

۱ هفته پیش

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور ۱۰هزار و ۶۸۷ بیمار جدید کووید۱۹ شناسایی شدند و متاسفانه ۱۷۱ تن نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

۱ هفته پیش

عملکرد واکسن‌ها در بدن، بر اساس تزریق میزان کمی از یک عامل میکروبی ایجادکننده بیماری مانند ویروس یا باکتری است و سیستم ایمنی آن را تهدیدی در برابر سلامت بدن شناسایی می‌کند. این روش تمرین ایمنی علیه مهاجم است و بدن را قادر می‌سازد خیلی سریع‌تر و بهتر در برابر حمله واقعی واکنش نشان دهد و همین پاسخ ایمنی است که برخی از عوارض جانبی را ایجاد می‌کند.

۱ هفته پیش

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح پنجشنبه (۱۳ خرداد) به بیش از ۱۷۲ میلیون و ۴۲۶ هزار نفر رسید و تعداد قربانیان این ویروس نیز از سه میلیون و ۷۰۶ هزار نفر فراتر رفت. در حال حاضر آمریکا با بیش از ۳۴ میلیون و ۱۵۴ هزار مبتلا، از نظر تعداد مبتلایان به این ویروس در رده اول قرار دارد و کشورهای هند، برزیل و فرانسه در رده‌های دوم تا چهارم هستند. ایران نیز از نظر تعداد مبتلایان کووید-۱۹ هم‌اکنون در رده سیزدهم قرار دارد.

۱ هفته پیش

یک متخصص تغذیه گفت: افرادی که دچار سوء هاضمه هستند از نوشیدن آب همراه غذا خودداری کنند.

۱ هفته پیش

دیر پروژه کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن مشترک ایران و کوبا گفت:‌ الان آمادگی تولید واکسن را داریم و واکسن تولید شده، تا زمان دریافت مجوز واکسیناسیون عمومی از وزارت بهداشت ذخیره می‌شود، هدف گذاری کردیم که چند ماه اول ماهی یک میلیون دز تولید کنیم و از پاییز سال آینده این میزان تولید با افزایش زیرساخت‌های تولید افزایش داشته باشد، هر موقع مجوزهای لازم را کسب کنیم پاسخگوی بخشی از نیاز کشور خواهیم بود.

۱ هفته پیش

استاندار تهران گفت: هرگونه عادی انگاری و رها کردن مساله نظارت و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می تواند شرایط را به حالت صعودی برگرداند، در استان تهران نسبت به پیک بیماری ۴۹ درصد کاهش بستری بیماران عادی را داریم ضمن اینکه ۲۹.۵ درصد بستری بیماران ویژه کاهش پیدا کرده است و شاهد کاهش ۴۹ درصدی فوتی ها در سطح استان هستیم، خواهشمندیم که مردم سفرهای خود را به فرصت های بعد دریافت واکسن موکول کنند.

۱ هفته پیش

پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامت,وزارت بهداشت،اخبار سلامت و پزشکی،خبرهای پزشکی،اطلاعات پزشکی,جدیدترین اخبار پزشکی،مشاوره پزشکی،بیمه,خبرهای سلامت,اخبار پزشکی ایران و جهان،بیماری،تجهیزات پزشکی,خبر علمی و پزشکی،درمان بیماری،اخبار سلامت و بهداشت،تازه های پزشکی و سلامت،بیمه درمانی,سازمان غذا و دارو،دانستنیهای پزشکی،اخبار پزشکی جدید،آخرین اخبار پزشکی,اخبار پزشکی روز دنیا،جدیدترین اخبار سلامت،مقالات پزشکی،تازه های علم پزشکی،جدیدترین یافته های پزشکی

۱ هفته پیش

پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامت,وزارت بهداشت،اخبار سلامت و پزشکی،خبرهای پزشکی،اطلاعات پزشکی,جدیدترین اخبار پزشکی،مشاوره پزشکی،بیمه,خبرهای سلامت,اخبار پزشکی ایران و جهان،بیماری،تجهیزات پزشکی,خبر علمی و پزشکی،درمان بیماری،اخبار سلامت و بهداشت،تازه های پزشکی و سلامت،بیمه درمانی,سازمان غذا و دارو،دانستنیهای پزشکی،اخبار پزشکی جدید،آخرین اخبار پزشکی,اخبار پزشکی روز دنیا،جدیدترین اخبار سلامت،مقالات پزشکی،تازه های علم پزشکی،جدیدترین یافته های پزشکی

۱ هفته پیش

بیشتر...