خبرآنلاین |
3 ماه پیش

ربات عجیبی که درست مثل انسان عرق می ریزد عکس خبرآنلاین

ربات عجیبی که درست مثل انسان عرق می‌ریزد/ عکس

زومیت نوشت: با ANDI آشنا شوید؛ مانکن حرارتی حساس به گرما که وقتی محیط گرم باشد درست مثل انسان واقعی به‌شدت عرق می‌کند تا دمای بدن خود را کاهش دهد. این ربان حتی زمانی که تحت فشار ناشی از دما باشد، با شدت بیشتر، نفس می‌کشد.

ANDI باوجود ظاهر بی‌نظیرش، هدفی بسیار واقعی را دنبال می‌کند. دمای زمین در سرتاسر جهان درحال افزایش است و کلان‌شهرهای بزرگ، مملو از بتن و گرما هستند.

به‌نوشته‌ی فیوچریسم، محققان دانشگاه ایالتی آریزونا درحال استفاده از نسخه‌ی خاصی از ربات حساس به گرما، برای اندازه‌گیری تأثیرات دمای شدید بر بدن انسان هستند.

کنراد ریکاچوسکی، استاد مهندسی مکانیک ASU و محقق اصلی پروژه به روزنامه‌ی محلی آریزونا ریپابلیک گفت: «نمی‌توان چنین آزمایشی را روی انسان‌های واقعی انجام داد زیرا غیراخلاقی و بسیار خطرناک است. آنچه که امروزه به‌عنوان اوج گرما درنظر گرفته می‌شود، شاید میانگین ۲۰ روز در هرسال باشد.»

ربات عجیب حساس به دما، مثل انسان عرق می‌ریزد/ عکس

پیش‌از این آدمک‌هایی در آزمایشگاه‌های حرارتی کنترل‌شده، مورداستفاده قرار گرفته‌اند اما ANDI اولین رباتی است که از سیستم خنک‌کننده‌ی داخلی بهره می‌برد و امکان استفاده و آزمایش در محیط بیرونی را دارد.

کاربرد ANDI فقط به اندازه‌گیری گرمای هوا و بررسی تأثیر دمای زیاد بر بدن انسان محدود نمی‌شود. درواقع محققان امیدوارند با استفاده از این ربات، راهکارهای جدیدی برای کاهش گرما پیدا کنند.

ریکاچوسکی می‌گوید: «ایده این است که به هرچیزی که به ما کمک می‌کند توجه داشته باشیم.»

محققان امیدوارند ANDI که حتی برخی ارگان‌های داخلی شبیه انسان را هم دارد، بینش بیشتری درمورد مرگ‌های ثبت‌شده براثر گرما ارائه دهد.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

همشهری آنلاین نوشت: در قعر دریاها شهرهای ویرانی وجود دارند که نشانگر قدمت چند هزار ساله تاریخ بشرند.

8 ساعت پیش

دیجیاتو نوشت: Emu با محصولات متا مانند واتس اپ، اینستاگرام، Threads و مسنجر ادغام خواهد شد و به کاربران اجازه می‌دهد در چت‌های خود استیکر تولید کنند.

13 ساعت پیش

دیجیاتو نوشت: اتحادیه اروپا می‌گوید ایلان ماسک باید تابع قوانین آن‌ها باشد.

18 ساعت پیش

زومیت نوشت: ادوبی هوش مصنوعی را به نسخه‌ی وب فتوشاپ اضافه کرده است. هم‌زمان با این تغییر، پشتیبانی از نسخه‌ی وب رایگان به‌پایان رسید.

16 ساعت پیش

گجت‌نیوز نوشت: خودرو برقی فولکس واگن آی دی ۴ کروز با مونتاژ چین به‌زودی وارد ایران خواهد شد. در ادامه با مشخصات و امکانات خودرو الکتریکی Volkswagen ID.۴ Crozz Pure آشنا می‌شویم.

17 ساعت پیش

این جانداران باستانی چشمان کریستالی داشتند و هنوز به عنوان یک راز از این چشم ها صحبت می شود. طبیعت چندین رویکرد و تکامل وحشیانه را برای مشکلات زندگی در طول زمان امتحان کرده است و یکی از این رویکرد ها در مورد بینایی است.

12 ساعت پیش

گروه «لوسید» Lucid با افتتاح اولین کارخانه تولید خودرو در عربستان سعودی تاریخ ساز شد. این کارخانه در شهر اقتصادی ملک عبدالله (KAEC)، جده، عربستان سعودی واقع شده است.

15 ساعت پیش

سیاهچاله فوق‌العاده M۸۷* که در سال ۲۰۱۹ به شهرت رسید و اولین فضای خالی بود که تصویربرداری شد و یک دونات نارنجی تیره را نشان داد، اکنون تایید شده‌است که در حال چرخش است.

18 ساعت پیش

سیستم پیشران این پهپاد، راه را برای ساخت هواپیماها و موشک‌های مافوق صوت باز خواهد کرد.

3 ساعت پیش

بیشتر...