خبرآنلاین |
12 ماه پیش

ربات عجیبی که درست مثل انسان عرق می ریزد عکس خبرآنلاین

ربات عجیبی که درست مثل انسان عرق می‌ریزد/ عکس

زومیت نوشت: با ANDI آشنا شوید؛ مانکن حرارتی حساس به گرما که وقتی محیط گرم باشد درست مثل انسان واقعی به‌شدت عرق می‌کند تا دمای بدن خود را کاهش دهد. این ربان حتی زمانی که تحت فشار ناشی از دما باشد، با شدت بیشتر، نفس می‌کشد.

ANDI باوجود ظاهر بی‌نظیرش، هدفی بسیار واقعی را دنبال می‌کند. دمای زمین در سرتاسر جهان درحال افزایش است و کلان‌شهرهای بزرگ، مملو از بتن و گرما هستند.

به‌نوشته‌ی فیوچریسم، محققان دانشگاه ایالتی آریزونا درحال استفاده از نسخه‌ی خاصی از ربات حساس به گرما، برای اندازه‌گیری تأثیرات دمای شدید بر بدن انسان هستند.

کنراد ریکاچوسکی، استاد مهندسی مکانیک ASU و محقق اصلی پروژه به روزنامه‌ی محلی آریزونا ریپابلیک گفت: «نمی‌توان چنین آزمایشی را روی انسان‌های واقعی انجام داد زیرا غیراخلاقی و بسیار خطرناک است. آنچه که امروزه به‌عنوان اوج گرما درنظر گرفته می‌شود، شاید میانگین ۲۰ روز در هرسال باشد.»

ربات عجیب حساس به دما، مثل انسان عرق می‌ریزد/ عکس

پیش‌از این آدمک‌هایی در آزمایشگاه‌های حرارتی کنترل‌شده، مورداستفاده قرار گرفته‌اند اما ANDI اولین رباتی است که از سیستم خنک‌کننده‌ی داخلی بهره می‌برد و امکان استفاده و آزمایش در محیط بیرونی را دارد.

کاربرد ANDI فقط به اندازه‌گیری گرمای هوا و بررسی تأثیر دمای زیاد بر بدن انسان محدود نمی‌شود. درواقع محققان امیدوارند با استفاده از این ربات، راهکارهای جدیدی برای کاهش گرما پیدا کنند.

ریکاچوسکی می‌گوید: «ایده این است که به هرچیزی که به ما کمک می‌کند توجه داشته باشیم.»

محققان امیدوارند ANDI که حتی برخی ارگان‌های داخلی شبیه انسان را هم دارد، بینش بیشتری درمورد مرگ‌های ثبت‌شده براثر گرما ارائه دهد.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_دانش منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرویس گوگل‌ترندز با تحلیل رفتار کاربران ایرانی در جست‌وجوی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری، اطلاعات جالبی را آشکار کرده است. تحلیل این اطلاعات می‌تواند دیدگاهی در مورد توجه فعلی کاربران اینترنتی به نامزدهای شش‌گانه ارائه دهد.

10 ساعت پیش

همراه اول همزمان با روز عرفه، از سه‌ بسته ویژه رومینگ خود با اپراتورهای ارتباطی کشور عراق رونمایی کرد. این بسته برای کاهش هزینه‌های ارتباطی زائران عتبات عالیات و مسافران کشور عراق تهیه شده است.

2 ساعت پیش

یک بنای سنگی حلقه‌ای شکل با قدمت ۴۰۰۰ سال در تپه‌ای در جزیره کرت یونان کشف شده است.

3 ساعت پیش

زیرمجموعه گروه خودروسازی دانگ فنگ به نام وویا (Voyah) از جدیدترین کراس‌اوور خود یعنی Free ۳۱۸ EREV رونمایی کرد. این خودروساز قرار است با تمام محصولات خود توسط سروش دیزل به ایران بیاید.

2 ساعت پیش

در رویداد اپل که در تاریخ ۱۰ ژوئن برگزار شد، اپل تایید کرد که iOS ۱۸ سیستم پیام‌رسانی RCS را برای آیفون به ارمغان می‌آورد. 

23 ساعت پیش

ستاره شناسان می‌گویند میدان مغناطیسی خورشید در حال چرخش و جابجایی است و این امر موجب محافظت از زمین در برابر پرتوهای کیهانی می‌شود.

دیروز

در این گزارش عکس‌های خیره‌کننده‌ای از برندگان مسابقه عکاسی راه شیری امسال گنجانده شده است.

22 ساعت پیش

از زنبور ارکیده تا نجار بنفش، تصاویر این گزارش، زنبورها را با جزئیات شگفت‌انگیزی نشان می‌دهد.

19 ساعت پیش

اگر ستاره‌ای بیش‌از به سیاه‌چاله‌ای نزدیک شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ سیاه‌چاله می‌تواند ستاره را از هم بدرد، اما چگونه؟ شبیه‌سازی جذاب DESY، این فرآیند را به شکل جذابی نمایش داده است.

18 ساعت پیش

بیشتر...