6 روز پیش
2 بازدید

میدان دل پیلار در زاراگوزا و جاذبه های اطراف آن + عکس

میدان دل پیلار در مرکز زاراگوزا، محوطه‌ای تماشایی برای آشنایی با جاذبه‌های تاریخی و معماری شهر است. گردشگران با قدم زدن در این منطقه، با شاخص‌ترین نمادهای زاراگوزا روبه‌رو می‌شوند.

میدان تماشایی دل پیلار (del Pilar) با قرارگیری در قلب شهر  زاراگوزا  و نزدیکی رودخانه‌ی ابرو (Ebro)، محوطه‌ای از میراث تاریخی شگرف بوده و دسترسی به آن برای گردشگران و شهروندان آسان است. اینجا مکانی پرشور برای برگزاری رویدادهای عمومی، مراسم و اجراهای موسیقی در تمام سال، نظیر مراسم محبوب «پیشکش کردن گل‌ها» است. مردم از سراسر دنیا برای پیشکش کردن گل‌ها به میدان پیلار می‌آیند و گروه‌های مختلف در دوازدهم اکتبر به اجرای مراسمی چون نواهای مذهبی و رقص‌های سنتی در اینجا می‌پردازند. کیک سن والرو (San Valero) در بیست و نهم ژانویه و عید سال نو در میان شهروندان توزیع می‌شود. به‌علاوه، راهپیمایی‌های دسته‌جمعی هفته‌ی عید پاک یکی دیگر از جذاب‌ترین رویدادهای برگزار شده در زاراگوزا است. در این رژه، مردم از قرن سیزدهم تا به امروز با زدن طبل ارزش‌های سنتی خود را زنده نگه می‌دارند. درواقع، میدان پیلار یکی از شناخته‌شده‌ترین مکان‌های عمومی در زاراگوزا است.

میدان دل پیلار و جاذبه های اطراف آن

هیچ دیداری از زاراگوزا بدون گشتی در میدان پیلار کامل نمی‌شود. مردم در اینجا نه‌تنها از کلیسای اِل پیلار (El Pilar) بلکه از لا لونخا (La Lonja)، ساختمان شهرداری و چشمه‌ی اسپانیایی هم دیدن می‌کنند. به‌علاوه،  کلیسای لا سئو  (La Seo)، چندین موزه‌ی شگفت‌انگیز، کلیسای سن خوان دلوس پانِتس (San Juan de los Panetes)، برج زودا (Zuda)، دیوارهای رومی، پل سنگی بر روی رودخانه‌ی ابرو، بازار مرکزی و کلیسای سانتا ایزابل هم در همین حوالی قرار دارند. اگر گردشگران بخواهند کمی از جاذبه‌های منطقه فاصله بگیرند، می‌توانند از قدم زدن در آلفونسو (Alfonso)، خیابان مخصوص عابران پیاده با بناهای سنتی، مغازه‌های لوکس و کافه‌ها و رستوران‌های مجلل، لذت ببرند. به‌علاوه، آن‌ها در صورت قدم زدن در این حوالی، با بسیاری از مجسمه‌ها و بناهای یادبود زیبا و همچنین موارد حیرت‌انگیز دیگر روبه‌رو می‌شوند.

میدان دل پیلار

لا لونخا

لا لونخا د مرکادرس (La Lonja de Mercaderes) یا بازار تجار به‌عنوان یک بازار تبادل کالا برای بازرگانان بین سال‌های ۱۵۴۱ تا ۱۵۵۱ به سبک معماری رنسانس ساخته شد. معمار مشهور این بازار، خوان د سارینینا (Juan de Sarinena) بود که پیش از پایان کار ساخت بنا، از دنیا رفت. از لا لونخا به‌عنوان شاهکار معماری وی یاد می‌شود. درواقع، این بازار یکی از خارق‌العاده‌ترین آثار این معمار قرن شانزدهمی در منطقه‌ی آراگون است. طرح بنا به شکل مستطیلی بوده و فضای داخلی آن با ۵ ردیف از ستون‌های باریک به سه راهرو تقسیم شده است. امروزه از بازار لا لونخا برای برگزاری نمایشگاه‌های عمومی استفاده می‌شود. دیدار از لا لونخا را از دست ندهید، به‌خصوص اینکه ورود به آن هم رایگان است.

ساختمان شهرداری

علی‌رغم این واقعیت که ساختمان شهرداری زاراگوزا بین سال‌های ۱۹۴۱ تا ۱۹۶۵ به‌عنوان بنایی مدرن از سبک مدجّن (Mudéjar) ساخته شد، درون آن سه سقف شگفت‌انگیز با معماری مدجن، متعلق به قرن شانزدهم میلادی، به همراه چندین نقاشی زیبا و همچنین دو مجسمه‌ی حیرت‌انگیز در ورودی ساختمان دیده می‌شود. این مجسمه‌ها توسط پیکرتراش مشهور، پابلو سرانو آگیلار (Pablo Serrano Aguilar)، ساخته شده‌اند. این دو تندیس سن والرو (San Valero) و فرشته‌ شهر نام دارند. سقف‌های مدجن متعلق به کاخی در دهکده‌ی اوسرا د ابرو (Osera de Ebro) است که در سال ۱۹۶۳ تخریب شد. ساختمان شهرداری بین میدان پیلار و بازار لا لونخا قرار دارد.

لا لونخا زاراگوزا

فواره اسپانیایی و کلیسای سن خوان دلوس پانتس

فواره‌ی اسپانیایی بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۱ به دست ریکاردو اوسون گارسیا (Ricardo Uson García) بنا شد که متصورِ سیمایی از آمریکای جنوبی بود. کلیسای سن خوان دلوس پانتس (San Juan de los Panetes)، در نزدیکی این فواره، در محل سابق یک کلیسای دیگر بنا شده است. کلیسای کنونی متعلق به اوایل قرن هجدهم و با سبک معماری باروک ساخته شده است. با این‌حال، مناره‌ی هشت‌ ضلعی این کلیسا به سبک مدجن، به قرن شانزدهم میلادی تعلق دارد. سن خوان دلوس پانتس بین فواره‌ی اسپانیایی و برج زودا واقع شده است.

فواره اسپانیایی

برج زودا

برج زودا  پیش از تصرف زاراگوزا به دست آلفونسو ال باتایادور (Alfonso el Batallador) در سال ۱۱۱۸ مرکز فرماندهی مسلمانان بود. این مکان تا قرن سیزدهم میلادی اقامتگاه شاهان منطقه‌ی آراگون بود. زودا بر فراز چندین برج دیدبانی در کنار دیوارهای رومی در اوایل قرن دهم میلادی به دست مسلمانان ساخته شد. این بنا در اواسط قرن شانزدهم به سبک معماری مدجن بازسازی شد و مجدداً در اواسط قرن بیستم مورد مرمت قرار گرفت. امروزه، اینجا دفتر گردشگری شهرداری زاراگوزا است؛ به‌علاوه گردشگران می‌توانند با مراجعه به طبقه‌ی پنجم ساختمان، از مناظر تماشایی اطراف شهر دیدن کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از این ساختمان تاریخی دیدن کرده و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از پله‌های آن بالا بروند.

برج زودا

دیوارهای رومی

دیوارهای رومی بین قرن‌های دوم و سوم میلادی به دست رومیان به‌منظور دفاع از این شهر ساخته شدند. دیوارهای رومی در گذشته ۳ کیلومتر طول و بیش از صد برج دیدبانی داشتند. متأسفانه، این دیوارها در قرن پانزدهم به‌منظور گسترش شهر برچیده شدند. امروزه بقایایی از این دیوارها که روزگاری از شهر در برابر دشمنان محافظت می‌کردند در نزدیکی میدان پیلار و مجاورت برج زودا مشاهده می‌شود.

در این میان، باید بدانید زاراگوزا پیش از اینکه رومیان در این منطقه سکنی گزینند، سالدویه (Salduie) نامیده می‌شد. با آمدن رومیان، نام منطقه به کایسرآگوستا (Caesaraugusta) تغییر یافت. در دوران حکمرانی مسلمانان، شهر ساراکوستا (Saraqusta) خوانده می‌شد و درنهایت از سال ۱۱۱۸ به بعد، نام زاراگوزا (سارگوسا) برای آن انتخاب شد.

دیوارهای رومی

بازار لانوتزا

مرکادو د لانوتزا (Mercado de Lanuza) موسوم به بازار مرکزی، در مجاورت دیوارهای رومی قرار دارد. این‌جا مشهورترین بازار زاراگوزا است. درواقع، بازار مرکزی شهر در ساعات ابتدایی روزهای هفته و زمانی که گردشگران و شهروندان به گشت‌وگذار و خرید مواد غذایی تازه می‌پردازند، شور و حالی وصف‌ ناشدنی دارد. این بازار بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۰۳ توسط فلیکس ناوارو پرِز (Felix Navarro Pérez) به سبک معماری مدرن ساخته شد. این بازار مستطیلی شکل در زمینی به طول ۱۳۰ متر و عرض ۲۵ متر در ۳ سالن بنا شده است. محوطه‌ی میدان لانوتزا، از این بازار دوطبقه میزبانی می‌کند. این محوطه از سال ۱۲۱۰ تا زمان ساخته شدن این بازار، محلی برای برپایی بازارهای سنتی، میدان‌های گاوبازی، مبارزه، مسابقات ورزشی و دیگر رویدادها بود. این‌جا مکانی بود که در آن رویدادهای مهم تاریخی نظیر اعدام خوان لانوتزای پنجم (Juan de Lanuza V) به دست شاه فیلیپ دوم انجام شد. خوان لانوتزا پس از تحمل بی‌عدالتی‌ها و شکنجه‌های فراوان کشته شد و مرگ وی مردم منطقه‌ی آراگون را اندوهناک کرد. آن‌ها هرساله مراسمی را به یاد وی در این میدان برگزار می‌کنند. جسد لانوتزا در کلیسای سانتا ایزابل نگهداری می‌شود.

بازار لانوتزا

کلیسای سانتا ایزابل پرتغال

کلیسای سانتا ایزابل پرتغالی (Santa Isabel de Portugal)، موسوم به کلیسای سن کایتانو (San Cayetano)، در میدان عدالت در نزدیکی بازار مرکزی و میدان پیلار واقع شده است. این کلیسا در اواسط قرن هفدهم به یاد سنت ایزابل، ملکه‌ی  پرتغال  و دختر پِدرو سوم، شاه آراگون، به سبک معماری باروک ساخته شد. تزئینات مجلل در نمای این کلیسا در تمام زاراگوزا مشهور است. گردشگران می‌توانند درون کلیسا برخی از شگفت‌انگیزترین آثار هنری، نظیر نقاشی سانتا ایزابل در محراب اصلی اثر گرگوریو د مِسا (Gregorio de Mesa) و مجسمه‌ی حیرت‌انگیز پرهیزگاری اثر آنتونیو پالائو مارکو (Antonio Palao Marco) را تماشا کنند.

سانتا ایزابل پرتغال

هرکسی که از زاراگوزا دیدار می‌کند، باید به سراغ ویژگی‌های اصلی این شهر و تحسین آن‌ها برود. پس چرا شما تجربه‌ی سفر خود به زاراگوزا را با گشتی در اطراف میدان پیلار کامل نمی‌کنید؟
#‌گردشگری
منبع: دیده بان گردشگری


مطالب پیشنهادی

طرز تهیه تافی شکلاتی گردویی (تصویری)

طرز تهیه تافی شکلاتی گردویی,تافی شکلاتی

آموزش تصویری تزیین سالاد

آموزش تصویری, تزیین سالاد, تزیین سالاد 2015, جدیدترین تزیین سالاد, سالاد برای کودکان

طرز تهیه کیک گردویی

طرز تهیه کیک گردویی, فصل بهار

رونالدینیو؛ لبخند شیرینی که به گریه تبدیل شد! + عکس

یکی از دراماتیک قصه های تاریخ فوتبال بی شک به رونالدینیو تعلق دارد.

طرز تهیه بورک ترکیه ای | ستاره

بورک ترکیه ای غذایی ساده و مغذی است که می توانید در میهمانی ها به عنوان پیش غذا یا در دورهمی ها به عنوان عصرانه درست کنید و بسته به ذائقه خود و میهمان ها آن را با انواع گوشت و سبزیجات پر کنید. در این مطلب شما را با طرز تهیه بورک ترکیه ای بطور مرحله به مرحله آشنا خواهیم کرد.

با کدو چی بپزم؟ طرز تهیه ۱۰ غذای لذیذ با کدو | ستاره

خورش کدو سبز، کوکوی کدو، خوراک کدو و سیب زمینی، گراتن کدو، سوفله کدو بادمجان، خوراک قارچ و کدو، کدو شکم پر و سوپ کدو تنها برخی از پاسخ‌ها برای سوال «با کدو چی بپزم؟» محسوب می‌شوند.

رونمایی از تفریح عجیب و خطرناک کریم بنزما + عکس

کریم بنزما ستاره فرانسوی رئال به غیر از فوتبال در ورزش رزمی و خطرناک موی تای نیز تبحر خاصی دارد.

طرز تهیه ساندویچ پنیر اسفناج با نان یوفکا _تصویری

طرز تهیه ساندویچ پنیر اسفناج با نان یوفکا ,بهار 94

چه تیم‌هایی می‌خواهند لیگ ادامه پیدا کند؟

رقابت های فوتبال باشگاهی در سرتاسر دنیا به حال تعلیق در آمده است؛ موضوعی که باعث شده طرفداران فوتبال برای از سرگیری مسابقات لحظه شماری کنند.

طرز تهیه چند نوع غذای گیاهی خوشمزه | ستاره

غذای گیاهی خوشمزه، نوعی خوراک تهیه شده از تره بار بدون گوشت، مرغ یا ماهی می باشد که برای گیاه خواران گزینه مناسبی است. در این مقاله با طرز تهیه چند نوع غذای گیاهی خوشمزه آشنا خواهید شد.

کامپیوترها در شروع مسیری جدید برای دستیابی به هوش انسانی

شبکه‌های عصبی با الهام از زیست‌شناسی، گام‌های بلندی را در جهت تقویت توانایی‌های انسان برمی‌دارند. آیا می‌توان با کاهش قابلیت پیش‌بینی، هوش مصنوعی را به هوش انسانی نزدیک کرد؟

طرز تهیه شکلات ترد نارگیلی (تصویری)

طرز تهیه شکلات ترد نارگیلی,جدیدترین شکلات ترد

طرز تهیه ۱۴ نوع غذای ساده دونفره بسیار آسان و خوشمزه | ستاره

غذای ساده دونفره که با کمترین مواد اولیه و در زمان کوتاهی آماده شود، دارای تنوع بالایی بوده و به صورت‌های غذای ساده بدون گوشت، غذای دونفره با مرغ، غذای فانتزی دونفره و غذای مسافرتی ساده وجود دارد.

طرز تهیه اسکندر کباب لذیذ و خوشمزه | ستاره

اسکندر کباب اصل نوعی کباب ترکی است که به سبک دونر کباب تهیه می‌شود؛ زادگاه این کباب شهر بورسای ترکیه است که با برش‌های نازک گوشت گوساله یا گوسفند تهیه می‌گردد.

طرز تهیه سبزی پلو با ماهیچه مجلسی | ستاره

سبزی پلو با ماهیچه یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای مجلسی است که در منوی اکثر رستوران‌ها به چشم می‌خورد و جزو گران قیمت ترین غذاهای ایرانی محسوب می‌شود. با رعایت نکاتی در تهیه این غذا می‌توان به راحتی یک غذای مجلسی در منزل درست کرد.

طرز تهیه شیرین برگر (تصویری)

طرز تهیه شیرین برگر,شیرینی همبرگر

طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی با دو نوع سس پستو و گوجه فرنگی | ستاره

اسپاگتی یک غذای ایتالیایی است که ما ایرانیان آن را به شیوه خودمان طبخ می‌کنیم. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی با دو نوع سس را شرح دهیم.

حواشی بازگشت دانشجویان ایرانی از خارج کشور/ وقتی برخی حاضر به تست و قرنطینه نمی‌شوند

بسیاری از دانشجویان ایرانی به دنبال شیوع کرونا خواستار بازگشت به کشور هستند، اما برخی حاضر به تست یا قرنطینه در ایران نمی‌شوند.

۲۰ غذای مجلسی؛ بهترین لیست غذا برای مهمانی رسمی و خودمانی | ستاره

غذا برای مهمانی شامل غذای مجلسی به عنوان شام برای مهمانی خودمانی و یا شام مهمانی رسمی می‌شود؛بهترین غذاهای جدید برای مهمانی در این مطلب آورده شده است.

من یوسف (فقط) پانزده سال دارم! + عکس

یوسف موکوکو، مهاجم نوجوان کامرونی چشم دنیا را به خود خیره کرده است.

مطالب مرتبط