دینو |
1 سال پیش

اتاق خشم: آیا این اتاق ها خشم شما را تسکین می دهند یا رفتار بد را تقویت می کنند دینو

استفاده از اتاق خشم و خرد کردن وسایل قدیمیممکن است احساس خوبی داشته باشد اما آیا این کار برای مدیریت خشم شما واقعا مفید است؟

آیا تا به حال آنقدرعصبانی شده‌اید که بخواهید چیزی را بشکنید؟ در حال حاضر می‌توانید به لطف اتاق‌های خشم در ازای پرداخت مبلغی، با پرت کردن ظروف، شکستن کامپیوتر یا تلویزیون‌های از کار افتاده و قدیمی خود را تخلیه کنید.

اتاق خشم در ایران

در حالی که ایده شکستن تلویزیون یا وسایل چینی پس از یک روز خسته کننده در محل کار یا یک دعوای ناراحت‌کننده با شریک زندگی تان، جذاب به نظر می‌رسد اما اتاق های خشم ممکن است به شما کمک نکنند تا با خشم خود به روشی سالم کنار بیایید.

آیا ابراز خشم چیز خوبی است؟

اسکات بی روانشناس بالینی می گوید: “خشم سرکوب شده انواع مشکلات را برای روح و جسم شما ایجاد می‌کند و می‌تواند به علائم فیزیولوژیکی یا علائم روانی مانند اضطراب دامن بزند. اما روشی که باید خشم خود را به واسطه آن کنترل کنید بسیار مهم است.

مشکل این است که ما نمی‌دانیم چگونه خشم خود را به طور سازنده مدیریت کنیم و اکثر مردم به خاطر زندگی شهری و مدرن اغلب عصبانی هستند. ما به مردم یاد نداده‌ایم که چگونه خشم خود را به روش‌های سالم ابراز کنند یا منشا خشمشان را پیدا کنند.

اتاق خشم یکی از راه‌های تخلیه احساسات منفی است، اما احتمالاً در دراز مدتتفاوت چندانیایجاد نمی‌کند.”

او می‌گوید: “احتمالاً در آن لحظات احساس کنید که سبک شده‌اید و احساساتتان تخلیه شده است اما من فکر می‌کنم که احتمالاً این روش به صورت کوتاه مدت اثر دارد. خرد کردن چیزهای مختلف ممکن است باعث تسکین کوتاه مدت شما شود اما کمک زیادی به حل مشکلات مزمن عصبانیت نمی‌کند.”

آیا در اتاق خشم خطری وجود دارد؟

اتاق ‌های خشم نه تنها مزایای کوتاه مدتی دارند بلکه ممکن است برای برخی افراد خطر ایجاد کنند.

کسانی که مشکلات خشم و عصبانیت جدی دارند و در گذشته بسیار خشن بوده‌اند ممکن است مشتریان عالی برای اتاق خشم باشند. دکتر بی می‌گوید اتاق خشم به احتمال زیاد راه‌های منفی مقابله با خشم را تقویت می‌کند.

چالش بزرگ‌تر این است که روش‌های مناسب‌تری را برای تشخیص و ابراز خشممان بیاموزیم. مسئولیت کارهایمان را بپذیریم و بتوانیم بالغانه و درست راه حلی برای آن پیدا کنیم.

اتاق‌های خشم ممکن است به طور موقت احساسات بد را از بین ببرند اما به دلایل اصلی خشم نمی پردازند یا به افراد کمک نمی‌کنند تا راه‌های سالم‌تری را برای مدیریت احساسات خود یاد بگیرند.

آیا باید از اتاق های خشم دوری کنیم؟

لزوماً نه.

او می‌گوید: “فکر می‌کنم اگر بخواهید تفریحی در این اتاق‌ها داشته باشید، خوب است، اما این کار جنبه درمانی ندارد. اگر با یک مشکل جدی عصبانیت دست و پنجه نرم می‌کنید بهتر است اتاق خشم را رها کنید و یک درمانگر پیدا کنید.“

یک درمانگر با تکنیک‌های آرام سازی، بازسازی شناختی (روشی برای تغییر تفکر شما) و تقویت مهارت‌های ارتباطی می‌تواند به شما کمک کند در درازمدت کنترل بیشتری بر روی احساسات خود داشته باشید.

  • 5 مورد که عامل سردرد های وقت و بی وقت شما هستند و چگونگی درمان آن
  • اثر دانینگ-کروگر: دلیل علمی این که چرا افراد نالایق اعتماد به نفس بیشتری دارند


#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهار زیباست اما با پخش شدن گرده گیاهان، میلیون‌ها نفر که دارای آلرژی بهاری هستند، شروع به عطسه کردن می‌کنند.

2 ماه پیش

با دینو همراه باشید تا کشورهای امن برای بازنشستگی در سال 2023 با کمتر از 2000 دلار در ماه را به شما معرفی کنیم.

5 ماه پیش

در این مطلب چند واقعیت جالب درباره رستوران زنجیره‌ای معروف مک دونالد با چندین هزار شعبه را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

2 ماه پیش

اگر به صورت ناگهانی شخصی روی فرش شما استفراغ کند، با این چالش سخت روبرو می‌شوید که باید از چه چیزی برای پاک کردن لکه استفراغ استفاده کنید.

5 ماه پیش

در این مقاله سعی کردیم تا چند حقیقت جالب در مورد مستر بین و روآن اتکینسون را جمع‌آوری کنیم و در اختیارتان قرار دهیم.

3 ماه پیش

علیرغم اینکه اکثر غربی‌ها‌ حداقل یک لباس یا کفش نایکی دارند، حقایقی جالب بسیاری در مورد این برند وجود دارد که نسبتاً ناشناخته هستند.

2 ماه پیش

کتابخانه‌ها در انواع و اندازه‌ها مختلفی در سطح جهان وجود دارد اما بزرگ ترین کتابخانه های جهان کدامند؟ در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

4 ماه پیش

در این مقاله سعی کردیم تا رازهایی در مورد گربه ها را در اختیار علاقه‌مندان به گربه قرار دهیم تا آن‌ها را بهتر بشناسید.

3 ماه پیش

ساندویچ فروشی زنجیره‌ای ساب وی (Subway) با بیش از 44000 شعبه در 110 کشور، بزرگترین فرنچایز فست فود در جهان است.

3 ماه پیش

بیشتر...