خبرآنلاین |
9 ماه پیش

برنامه ریزی برای زندگی پس از کرونا: از کی بریم سفر !

برنامه ریزی برای زندگی پس از کرونا: از کی بریم سفر !

در پاسخ به پرسش چه زمانی برای سفر رفتن مناسب است؟ باید گفت: هر وقت که کارشناسان بگویند. آن زمان بهترین وقت سفر رفتن است.

 چه زمانی رزرو دوباره سفر ایمن است؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از بازگشت مسافران به آسمان، دریا و هتل ها در نظر گرفت:

۱. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری هر کشور باید اعلام کند که امکان سفر برای همه وجود دارد. هنگامی که هشدار لغو سفر و قرنطینه خانگی برداشته شود، مسافران می‌توانند برنامه ریزی برای تعطیلات خود را از سر بگیرند.

گردشگری

۲. سازمان بهداشت جهانی شرایط را برای سفر ایمن اعلام کند. معنای هشدارهای بسیار فنی WHO کاملاً واضح است: در خانه بمانید. سایت این سازمان را مرتب چک کنید. وقتی ببینید که هشدارهای WHO در حال کم شدن است ، ممکن است زمان برنامه ریزی سفر بعدی شما رسیده باشد.

اگر فقط یکی از این نهادها هشدارهای خود را لغو کنند کافی نیست. برای ایمن بودن ، منتظر بمانید.

منبع : چمدان

۲۱۲۱#‌گردشگری
منبع: خبرآنلاین


تبلیغات

مطالب مرتبط

آیا تا حالا شده که دوست داشته باشید به جایی افسانه ای سفر کنید که نام آن در کتاب ها آمده باشد؟

11 ساعت پیش

سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از کاهش ۱۲ درصدی تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

12 ساعت پیش

آسياب خرابه (خارابا دييرمان) يكي از زيباترين مناطق ديدني آذربايجان شرقي است.

دیروز

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان مرودشت از نصب دوربین‌های حفاظتی در محور ورودی تخت جمشید باهدف ارتقاء کیفیت رفاهی و امنیتی گردشگران و همچنین کنترل، نظارت و حفاظت بهتر از میراث جهانی تخت جمشید، خبر داد.

1 روز پیش

با کشف مجموعه‌ای از تابوت‌های باستانی در مصر یک طومار باستانی نیز کشف شده است.

پریروز

سرهنگ رضا گودرزی ، رئیس پلیس راه البرز گفت: در صورت عبور از محورهای کوهستانی البرز باید حتما از زنجیر چرخ استفاده شود.

پریروز

نگين مازندران! اين لقبي است که شمال نشينان کشور به مجموعه جنگلي عباس آباد داده اند.

پریروز

دریاچه‌ رتبا یا دریاچه سرخ بسته به زمان‌های مختلف در طول شبانه‌روز، تغییر رنگ می‌دهد و از طیف‌های رنگی بنفش روشن تا سرخابی را به خود می‌بیند.

پریروز

معاون گردشگری می‌گوید: اگرچه ما فکر می‌کردیم سفر در تعطیلات نوروز به جریان عادی خود برگردد، اما شرایط کنونی کرونا اجازه چنین پیش‌بینی نمی‌دهد.

پریروز

تلسکوپ فضایی تس (TESS) ناسا تصویری از یک سامانه‌ سه‌ ستاره‌ای موسوم به HS Hydra را ثبت کرده که به‌صورت نقطه‌ای درخشان در مرکز عکس دیده می‌شود. این سامانه در فاصله ۳۴۲ سال نوری از زمین واقع شده و محققان از طریق داده‌های تلسکوپ تس در حال مطالعه آن هستند. سامانه ستاره‌ای به تعداد کمی از ستارگانی اطلاق...

2 روز پیش

باغ سیفیه ملایر یکی از قدیمی‌ترین باغ‌پارک‌های کشور است که در سال ۱۳۰۴ به دست عبدالمحمد میرزا، یکی از صدها نوه‌ مذکر فتحعلی شاه قاجار و حکمران ملایر در زمان ناصر الدین شاه، به عنوان تفرجگاه و اقامتگاه تابستانی او و خانواده اش ایجاد شد.

3 روز پیش

اشیای تاریخی هویت هر ملتی محسوب می شود اما بسیاری از آن‌ها به هر دلیلی چند سالی است که خارج از مرزهای ایران هستند.

3 روز پیش

دلیل رنگین بودن رودخانه کانیو کریستالس، رشد گیاهی خاص در بستر رودخانه است که در هیچ کجای دیگر نمی‌توان نمونه این گیاه را پیدا کرد.

3 روز پیش

امین حسین نقشینه در خصوص آخرین وضعیت آب‌ و هوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای آذربایجان‌های غربی و شرقی، اردبیل، غرب کردستان و به طور کلی شمال غرب کشور بارش برف و باران گاهی همراه با تندبادهای موقتی شدید پیش‌بینی می‌شود.

3 روز پیش

جاده‌ توسکستان منظره‌ای رویایی دارد، به ویژه زمانی که پاییز رنگارنگ انواع درختان جنگل توسکستان گرگان و بته‌های جنگلی را پر از رنگ کرده باشد.

3 روز پیش