افزایش ۴۳۰ درصدی اعتبار یارانه نهاده ها، عوامل تولید خرید تضمینی در بودجه ۱۴۰۰ پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

افزایش ۴۳۰ درصدی اعتبار یارانه نهاده‌ها، عوامل تولید و خرید تضمینی در بودجه ۱۴۰۰
اقتصادسبز آنلاین:‌ مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد‌کشاورزی گفت: اعتبار یارانه نهاده ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ رشد ۴۳۰.۷ درصدی نسبت به سال ۹۹ نشان می دهد.

اقتصادسبز آنلاین:‌ مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد‌کشاورزی گفت: اعتبار یارانه نهاده ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ رشد ۴۳۰.۷ درصدی نسبت به سال ۹۹ نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ما، حسن قاسمی، مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارتخانه با اعلام این مطلب به خبرنگار ما گفت: در بخش اعتبارات هزینه ای قانونبودجه 1400، اعتبار یارانه نهاده ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی مبلغ 3450 میلیارد تومان در ردیف 24 جدول مصارف هدفمندی تبصره (14) پیش بینی شده در حالی که این رقم در بودجه سال قبل 650 میلیارد تومان بود.
وی در مورد اعتبار صندوق بیمه کشاورزی نیز اظهار داشت: در قانون بودجه سال جاری در بند (2) تبصره (13) مبلغ 3320 میلیارد تومان برای پرداخت سهم دولت و تقویت این صندوق پیش بینی شده است.
وی افزود: این میزان اعتبار نسبت به رقم 2277 میلیارد تومان سال گذشته، 45.8 درصد افزایش نشان می دهد.

بیشتر بخوانید:صادرات شیرینی و شکلات ایرانی به قلب اروپا

وی به اعتبار هزینه ای جدید برای خرید واکسن به منظور واکسیناسیون دام اشاره کرد و گفت: در قانون بودجه سال جاری مبلغ 350 میلیارد تومان در جدول مصارف هدفمندی تبصره (14) برای خرید واکسن واکسیناسیون دام پیش بینی شده است که با احتساب مبلغ 300 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده به همین منظور در ردیف اعتبار اصلی سازمان دامپزشکی کشور، مجموع اعتبارات مذکور به 650 میلیارد تومان بالغ خواهد شد.
قاسمی درباره اعتبار صندوق حمایت از تولید چای گفت: در قانونبودجه 1400مبلغ 200 میلیارد تومان در ردیف 25 جدول مصارف هدفمندی تبصره (14) پیش بینی شده که این رقم نسبت به اعتبار 160 میلیارد تومانی سال 99 رشد 25 درصدی داشته است.
مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی همچنین به ردیف هزینه ای جدید (4-50000) با عنوان یارانه سود تسهیلات تولید و صادرات زعفران اشاره و مبلغ پیش بینی شده در قانون بودجه امسال برای این منظور را 30 میلیارد تومان عنوان کرد. / تسنیم#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تالاب صورتی لیپاردر سیستان و بلوچستان، منطقه‌ای بکر و منحصربه‌فرد است. ترکیب صورتی رویایی و آسمان آبی، فوق‌العاده چشمگیر و دوست داشتنی است.

3 ساعت پیش

کشت قراردادی کلزا تجربه ای موفق در فارس پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

20 ساعت پیش

ممنوعیت صادرات علت اصلی فساد میوه های تنظیم بازار پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

20 ساعت پیش

مسوولان جهت حمایت از تولید دست واسطه ها را کوتاه کنند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

دیروز

حمایت هزار میلیاردی بانک کشاورزی از زنان جوانان روستایی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

دیروز

پل عشاق پاریس از بهترین مکان‌ها برای گذران اوقات فراغت در کنار معشوقتان است و از رمانتیک‌ترین جاذبه های گردشگری پاریس به شمار می‌رود.

دیروز

پیش بینی تولید ۱۷۵۰ تن پیله تر ابریشم در پرورش بهاره پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

تاثیر منفی واگذاری سازمان تعاون روستایی بر فعالیت های بخش کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 روز پیش

در کافه دیزستر مردم پول می‌دهند تا در حالی که از طعم غذای خوشمزه آن لذت می‌برند، یک زلزله شبیه سازی شده ۸ ریشتری را هم تجربه کنند.

پریروز

محموله شکر خام به ایستگاه بندر امام خمینی ره رسید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

پاکسازی اراضی استان توسط کشت صنعت پگاه همدان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

قدردانی رییس سازمان امور عشایر کشور از بانک کشاورزی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

3 روز پیش

شهر دادلی که به آن روستای دادلی هم می‌گویند، به روستای نفرین شده مشهور است. این شهر یکی از پر رمز و رازترین شهرهای متروکه آمریکا است.

3 روز پیش

بیشتر...