مجله دلتا |
7 ماه پیش

مقایسه جزیره قشم هرمز جزیره قشم هرمز جزیره قشم بهتر است یا هرمز مجله دلتا

این دو جزیره از لحاظ جغرافیایی، فاصله کمی از یکدیگر دارند، بنابراین تقریبا شرایط مشابهی را می‌توان برای آن‌ها در نظر گرفت.
مقایسه جزیره قشم و هرمز

قشم بهتر است یا هرمز یا اینکه اصلا برای سفر بهتر است به قشم برویم یا هرمز؟ شاید سوال خیلی از کسانی باشد که می‌خواهند برای تعطیلات خود سفری را به جزایر جنوبی کشور ترتیب دهند. هر دوی این جزیره‌ها از لحاظ منابع طبیعی بسیار غنی هستند، اما اینکه از لحاظ امکانات مختلف در چه سطحی قرار دارند هم بسیار اهمیت دارد. درمقایسه جزیره قشم و هرمزاز موارد مختلفی مثل اقامتگاه، رستوران، جاهای دیدنی و مواردی از این دست می‌گوییم تا انتخاب برایتان ساده‌تر شود. بامجله دلتاهمراه باشید.

مقایسه جزیره قشم و هرمز

خوشبختانه هر دوی این جزیره‌ها از نظر منابع طبیعی و جاذبه‌های گردشگری بسیار غنی هستند. می‌توانید به راحتی روزها سرگرم گشت و گذار در آن‌ها باشید. در مقام مقایسه، جزیره قشم با توجه به مساحت بیشتری که دارد، جاذبه‌های بیشتری را هم در خود جای داده و از منابع تفریحی و گردشگری مختلفی نیز بهره‌مند است. این بدان معناست که شاید لازم باشد برای بازدید از جاهای دیدنی قشم تعداد روزهای بیشتری را در نظر بگیرید.

جزیره هرمز

دیدنی‌های قشم

دیدن دلفین‌ها با قایق، از جزیره قشم انجام می‌شود و برای این کار شما باید از جزیره قشم با قایق به سمت جزیره هنگام بروید و آن‌ها را بازدید کنید.روستای لافت، دره ستارگان و خیلی از جاذبه‌های دیگری که در ژئوپارک قشم وجود دارند، کاملا منحصر به فرد هستند. از طرفی فاصله بین جاذبه‌ها شما را مجبور می‌کنند تا هزینه‌ای جداگانه را برای رسیدن به هر مقصد در نظر داشته باشید.

جزیره قشم و هرمز

دیدنی‌های جزیره هرمز

جزیره هرمز هم مانند جزیره قشم، دیدنی‌های مخصوص به خود را دارد. از میان آن‌ها می‌توان به دره تندیس‌ها، دره رنگین‌کمان، ساحل سرخ و غیره اشاره کرد. اما این نکته هم حائز اهمیت است که هرمز وسعت خیلی کمتری نسبت به قشم دارد و این سبب شده تا جاذبه‌های آن متمرکزتر باشند. با توجه به این مقایسه قطعا به نتیجه رسیده‌اید که هر کدام از جزایر، زیبایی‌ها و شگفتی‌های خاص خود را دارند. پس با جست‌وجوی جاذبه‌های هر یک می‌توانید تصمیم‌گیری خیلی بهتری را داشته باشید.

اگر به سفرهای کوتاه علاقه دارید، مطلبمقصدی زیبا برای سفر کوتاه یک‌روزهرا بخوانید.

مقایسه جزیره قشم و هرمز

پیشنهاد مطالعه: اگر به مطالب گردشگری علاقه دارید، مطلبلذت سفر با قطارهای گردشگری ایرانرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌گردشگری #‌سفر منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اعزام نیروی متخصص کشاورزی به ارمنستان همکاری درکشت فراسرزمینی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

7 ماه پیش

قیمت نان گران نمی شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

7 ماه پیش

چند ایده جذاب برای گچبری پیش ساخته سقف ، آشنایی با ابزارهای گلویی پلی یورتانابزار پلی یورتان دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از این نوع گچبری

7 ماه پیش

قیمت برنج تایلندی با افزایش تقاضای ایران عراق بالا رفت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

7 ماه پیش

صادرات هندوانه در شرایط آبی فعلی چه توجیهی دارد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

7 ماه پیش

مبارزه علیه ملخ بومی از ۲۸ هزار هکتار گذشت پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

7 ماه پیش

قطارهای گردشگری ایران در سال‌های اخیر با مسیرهای چشم‌نوازی که دارند جایگاه ویژه‌ای در میان گردشگران ایرانی و خارجی پیدا کرده‌اند.

7 ماه پیش

ورود نیم میلیون تن کالای اساسی به بندر امام پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

7 ماه پیش

دریاچه لزور یکی از جذاب‌ترین مقصدها برای سفرهای یک‌روزه و کوتاه اطراف تهران است. این دریاچه در مکان خوش‌ آب‌وهوایی قرار گرفته است.

7 ماه پیش

بیشتر...