دینو |
2 ماه پیش

افزایش قابل توجه جمعیت منجر به ازدحام قابل توجهی در شهر های بزرگ جهان شده است که باعث نگرانی در مورد

در این مطلب لیستی از شهر های بزرگ جهان با تراکم جمعیت بالا را با شما به اشتراک می‌گذاریم. پس از اینکهجمعیت جهاندر 15 نوامبر 2022 به هشت میلیارد نفر رسید، پیش‌بینی‌های مختلفی در مورد اینکه چه زمانی تعداد افراد روی زمین به اوج خود خواهد رسید، انجام شده است. مطالعات متفاوت است و برخی مطالعات نشان می‌دهند که جمعیت جهان تا اواسط این قرن به 8.8 میلیارد نفر خواهد رسید. پیش‌بینی‌ سازمان ملل تخمین می‌زند که جمعیت جهان تا دهه 2080 به بیش از 10 میلیارد نفر برسد. در هر صورت، افزایش قابل توجه جمعیت منجر به ازدحام قابل توجهی در شهر‌ های بزرگ جهان شده است که باعث نگرانی در مورد آلودگی و ازدحام بیش از حد شده است.

بزرگ ترین شهر های جهان

شهر های بزرگ جهان کدام هستند؟

10. اوزاکا، ژاپن – 19.2 میلیون نفر

منطقه کلان‌شهر کیان‌شین که سومین شهر بزرگ ژاپن است، حدود 19.2 میلیون نفر را در خود جای داده است. این شهر که از لحاظ تاریخی به عنوان مرکز تجارت و صنعت در نظر گرفته شده است، مرکز مالی بسیاری از شرکت‌های بزرگ ژاپنی است. اوزاکا به خاطر فرهنگ غذایی و معماری مدرنش مشهور است که باعث محبوبیت آن در بین گردشگران شده است و به لطف یک سیستم حمل و نقل عمومی، متروی شهر موفق به جابجایی بیش از 900 میلیون نفر در سال می‌باشد.

9. پکن، چین – 19.4 میلیون نفر

دومین شهر بزرگ چین یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است و همچنین خانه بسیاری از بیزینس‌های این کشور است. این امر منجر به رشد عظیم جمعیت در 50 سال گذشته و افزایش ثروت در میان بسیاری از ساکنان آن شده است. در واقع پکن در حال حاضر دارای بیشترین تعداد میلیاردر در جهان است. با این حال، به دلیل ترکیبی از آلودگی‌های صنعتی، طوفان‌های شن مکرر و گازهای گلخانه‌ای خودروها، به بسیاری از ساکنان پکن گفته می‌شود که در خانه بمانند تا از خطرات آلودگی هوا در امان باشند.

8. بمبئی، هند – 20.1 میلیون نفر

یکی دیگر از شهر های بزرگ جهان بمبئی هند است. بمبئی شهری تاریخی، مملو از فرهنگ و هنر است. این شهر همچنین خانه صنعت فیلم هند (بالیوود) است که در سرتاسر جهان به خاطر فیلم‌های پر جنب و جوش و آهنگ‌های موسیقی خود معروف است. مهمتر از همه بمبئی پایتخت تجاری و مالی هند است. بسیاری از بزرگترین شرکت‌های هندی در بمبئی مستقر هستند که منجر به مهاجرت سیل عظیمی از مردم از مناطق روستایی شده است که مایل به زندگی در آنجا هستند. بمبئی همچنین دارای برخی از شلوغ‌ترین جاده‌های جهان است که عمدتاً به دلیل کمبود زیرساخت‌های سیستم حمل و نقل عمومی قادر به مقابله با تقاضا نیست.

7. داکا، بنگلادش – 20.2 میلیون نفر

پایتخت بنگلادش با سرعت زیادی در حال رشد است که تا حدی توسط صنعت چاپ و نشر تقویت می‌شود که باعث به وجود آمدن برج‌های بلند و سر به فلک کشیده شده است. این شهر تاریخی مرکز فرهنگ بنگالی است و در طول سال میزبان جشنواره‌های هنری و رویدادهای مذهبی بی‌شماری بوده است. این شهر همچنین محل استقرار دولت بنگلادش و همچنین ساختمان‌های تاریخی مانند کاخ نیمتالی و قلعه لالباغ است.

6. قاهره، مصر – 20.4 میلیون نفر

علاوه بر معماری مهم تاریخی، قاهره احتمالاً به عنوان خانه یکی از عجایب باستانی جهان شناخته می‌شود. همچنین 11 درصد از جمعیت مصر در قاهره زندگی می‌کنند. طوفان‌های گرد و غبار مکرر و آب و هوای بیابانی ممکن است یک عامل بازدارنده به نظر برسد، اما این مانع از تمایل مردم به بازدید از این شهر نمی‌شود.

5. مکزیکو سیتی، مکزیک – 21.6 میلیون نفر

مکزیکو سیتی در ارتفاع 2240 متری از سطح دریا، قدیمی‌ترین پایتخت قاره آمریکا است. رشد این کلان شهر قابل توجه بوده است. در سال 1900، جمعیت آن تنها 500000 نفر بود اما به دلیل تعداد زیادی از مردم مناطق روستایی که به دنبال کار به شهر می‌آیند، این رقم در دهه 1970 به 9 میلیون نفر رسید. به دلیل کمبود مسکن، این هجوم باعث ایجاد کانکس‌های غیرقانونی در اطراف شهر شده است.

مکزیکوسیتی در حال حاضر مرکز تجارت و همچنین یک جاذبه توریستی محبوب است که پر از موزه‌ها و مکان‌هایی برای غذا خوردن است. به طرز شگفت انگیزی، اگر مکزیکو سیتی یک کشور مستقل بود، پنجمین اقتصاد بزرگ در آمریکای جنوبی می‌شد.

4. سائوپائولو، برزیل – 21.8 میلیون نفر

سائوپائولو شهری با تضاد زیاد است. مکانی که در آن فقر شدید با ثروت هنگفت روبرو هم قرار دارند، با بزرگترین آسمان‌خراش‌های منطقه مالی بر فراز محله‌های فقیر نشین شهر. تامین آب در سائوپائولو یک مشکل اساسی است و آب آشامیدنی کمی در شهر وجود دارد. با این حال جرم و جنایت در چند سال اخیر در این شهر کم شده است و کیفیت هوا به طور پیوسته در سال‌های اخیر در حال بهبودی است و آن را به مکانی زیباتر برای زندگی 22 میلیون نفر تبدیل کرده است.

3. شانگهای، چین – 26.3 میلیون نفر

سال‌ها پیش، شانگهای یک دهکده ماهیگیری کوچک بود اما به لطف قرار گرفتن آن در کنار مسیر جنوبی رودخانه یانگ تسه، از آن زمان به بزرگترین شهر چین و یکی از بزرگترین شهرهای جهان تبدیل شده است. این شهر ترکیبی از مراکز خرید مدرن و فروشگاه‌های سنتی چینی و فروشگاه‌های مواد غذایی است. خیابان‌های 5.5 کیلومتری آن در کنار خیابان آکسفورد در لندن و شانزه لیزه در پاریس به عنوان یکی از شلوغ‌ترین مناطق تجاری در جهان قرار دارند و روزانه یک میلیون نفر از آن خرید می‌کنند.

2. دهلی، هند – 29.3 میلیون نفر

این شهر بیش از 2000 سال است که وجود داشته است که به دلیل قدیمی بودن آن مجموعه‌ای از مشکلات را به همراه دارد. زیرساخت‌های این شهر قدیمی است اگرچه اخیراً پروژه‌های جاده‌سازی زیادی پیاده‌سازی شده که به تسهیل ترافیک کمک کرده است. آلودگی جاده‌ها و کمبود مسکن مشکل بزرگی ایجاد کرده است. تخمین زده می‌شود که 50 درصد از جمعیت در مسکن‌های غیر استاندارد زندگی می‌کنند.

1. توکیو، ژاپن – 37.4 میلیون نفر

توکیو ژاپن با 37.4 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر روی زمین است که چهار برابر نیویورک آمریکا جمعیت دارد. کلان شهر ژاپن 13452 کیلومتر مربع مساحت دارد. در کل در منطقه بزرگ توکیو به طور متوسط در هر کیلومتر 2642 نفر وجود دارد. این تراکم بالا بدیهی است که مشکلاتی را برای ساکنان آن از نظر فضای زندگی ایجاد کرده است. همانطور که انتظار می‌رود، کمبود مسکن بسیار گسترده است. به همین دلیل، آپارتمان‌های کوچکی که تنها 9 متر مربع وسعت دارند، در میان جوانان محبوبیت بیشتری دارند. رفت و آمد در شهر بسیار مشکل است و جاده‌های داخل و اطراف شهر کاملاً شلوغ هستند. حمل و نقل عمومی هم معمولا شلوغ و گران است.

  • اشک از چه چیزی ساخته شده است؟
  • بدن شما می تواند جوان تر از سن شما باشد – در اینجا چگونگی آن آمده است#‌سرگرمی #‌دانستنی منبع: دینو

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این مقاله خواهیم گفت که K-Pop چیست و تاثیر آن بر زندگی نوجوانان در سراسر جهان چگونه است و به بررسی عمیق و جامع این پدیده پرداخته خواهد شد.

1 ماه پیش

افراد باهوش توانایی ابتکار در حل مسائل را دارند که می‌تواند به عنوان یکی دیگر از معیارها برای شناخت آن‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

1 ماه پیش

Hunt: Showdown یک بازی تیر اندازی اول شخص PvPvE تاکتیکی جهان باز است که توسط Crytek ساخته شده است. در Bayou باید به دنبال جایزه بگردید، هیولاهای کابوس وار را

2 ماه پیش

برخی افراد فکر می‌کنند مردان به اندازه زنان احساسات را تجربه نمی‌کنند اما همه ما احساسات متنوعی داریم که مهم است در مورد آن صحبت کنیم.

1 ماه پیش

در این ویدئو 10 تا از بهترین کامیون‌های Snowrunner در سال 2023 که کارایی نسبتا مشابهی با هم دارند را به شما معرفی می کنیم. برای آشنایی با این 10 کامیون این

2 ماه پیش

برخی افراد می‌گویند کوچکترین مسئله‌ای می‌تواند باعث گریه آن‌ها بشود. اما ایا اشک از چه چیزی ساخته شده است؟

2 ماه پیش

افزایش قابل توجه جمعیت منجر به ازدحام قابل توجهی در شهر های بزرگ جهان شده است که باعث نگرانی در مورد آلودگی و ازدحام بیش از حد شده است.

2 ماه پیش

قرار گرفتن در معرض نور شب مانند نور گوشی، ساعت داخلی بدن ما را به هم می‌زند و خطر ابتلا به بیماری‌های روانی مانند افسردگی را در ما افزایش می‌

1 ماه پیش

به‌‌روزرسانی 1.38 سپتامبر Gran Turismo 7 با سه ماشین جدید، منوهای اضافی و یک Scapes جدید از هم اکنون در دسترس است. آخرین تریلر با جزئیات مربوط به این

2 ماه پیش

بیشتر...