7 ماه پیش
27 بازدید

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه روی کرونا در ایران

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،ویروس کرونا حدود ۳ ماه پیش از شهر ووهان چین کشف و در همان زمان شیوع پیدا کرد، به نحوی که تا امروز بیش از ۶۰ کشور جهان را با خود درگیر کرده و شمار زیادی به آن مبتلا شده‌اند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

یکی از کشور‌هایی منطقه غرب آسیا، ایران است که با این ویروس دست به گریبان شده و مسولان تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا کرونا ویروس را کنترل کنند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

طبق گفته مسئولان وزارت بهداشت تاکنون ۲ هزار و ۳۳۶ نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این بین ۷۷ نفر متاسفانه فوت شدند، این در حالی است که ۴۳۵ نفر براساس آمار این ویروس را شکست دادند و پس از بهبود از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

نکته جالب این است که از همان روز نخست کشف اولین مورد ابتلا به کرونا ویروس در ایران رسانه‌های غربی که ادعای آزادی دارند دوباره مانند پروژه قبلی خود مبنی بر ایران هراسی کار خود را آغاز کردند و با انتشار اخبار جعلی و کذب در مورد آمار مبتلایان به این ویروس و تعداد افراد فوت شده در کشور، قصد تشویش ذهن مردم و خدشه به امنیت کشور را داشته و دارند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

بی بی سی فارسی پرچم‌دار انتشار اخبار دروغ درباره ویروس کرونا در ایران

بی بی سی فارسی، این رسانه انگلیسی که با پول مقامات ارشد این کشور با هدف ضربه به جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند، همزمان با شیوع کرونا و اعلام آمار مبتلایان و افراد فوت شده توسط وزارت بهداشت، دست به کار شد و در چندین نوبت خبری به این موضوع پرداخت، این رسانه سعی کرد با حضور افراد به ظاهر کارشناس و یا انتشار اخبار نادرست در سایت خود این موضوع را در ذهن مردم جا بیاندازد که آمار کرونا ویرس بیشتر از آمار‌های رسمی است.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

این رسانه پس از انتشار توییتی مبنی بر مشاهده نشدن موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران توسط کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت شروع به موج سواری کرد و با انتشار یک خبر فوری، اما جعلی سعی بر ایجاد فضایی ملتهب ناشی از احتمال شیوع ویروس کرونا در جامعه ایران کرد.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه روی کرونا در ایران

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

در ادامه مسیر هم بازی این رسانه که جدیدا در اختیار عربستان سعودی قرار گرفته با اخباری، چون نگرانی مردم از شیوع ویروس کرونا و ارائه آمار واهی برای نمایش درصد قربانیان کرونا در ایران ادامه پیدا کرد که با پاسخ مسئولان وزارت بهداشت روبه‌رو شد.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

ایران اینترنشال به دنبال بازگرداندن آبروی از دست رفته

یکی دیگر از شبکه‌های معاند که با هزینه هنگفت و پشتیبانی عربستان سعودی علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند شبکه ایران اینترنشال است. این رسانه با ورود کرونا به کشورمان و آغاز شیوع آن از شهر قم اعلام کرد که رئیس سازمان اطلاعات سپاه در جلسه شورای عالی امنیت ملی با قرنطینه کردن شهر قم مخالفت کرده است.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

نکته جالب این است که رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و وزیر بهداشت در شورای عالی امنیت ملی فعالیتی ندارند؛ البته چنین دورغی از این شبکه بعید نیست، چرا که آن‌ها به دنبال بازگرداندن آبروی از دست رفته خود در پی انتشار اخبار نادرست هستند.

مجریانی که هنوز فرق قم و نجف را نمی‌دانند

خوشبختانه اقداماتی که شبکه‌های معاند انجام می‌دهند نشان از درست بودن راه جمهوری اسلامی ایران دارد، گواه این موضوع را می‌توان در اخبار و شایعه های شبکه من‌وتو دید، مجریان این شبکه حتی فرق قم و نجف را تشخیص نمی‌دهند و در یک اشتباه بزرگ نمازی در نجف را به عنوان نماز در شهر قم معرفی می‌کنند.

این شبکه حتی در یک دروغ آشکار توصیه‌هایی را درباره مقابله با ویروس کرونا از مرحوم آیت‌الله بهجت در تلویزیون خود پخش می‌کند، این در حالی است که آیت‌الله بهجت مرجع عالی قدر شیعیان حدود ۱۰ سال پیش دعوت حق را لبیک گفتند.

کاسبی ضد انقلاب با ویروس کرونا

یکی دیگر از معاندین نظام جمهوری اسلامی ایران مسیح علینژاد است که این روز‌ها در پناه دشمنان ایران اسلامی به نشر اکاذیب مشغول است، علینژاد با انتشار یک عکس از جلسه درس خارج از فقه مقام معظم رهبری مدعی شد که به خاطر شیوع ویروس کرونا فاصله محل نشستن رهبر معظم انقلاب از شاگردان درس خارج افزایش یافته است.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

این در حالی است که بررسی تصاویر قدیمی‌تر نشان داد که ادعای مطرح شده توسط این فرد و چند رسانه معاند دروغ بوده و در تمامی موارد فاصله میان رهبری و حاضرین در جلسه همین اندازه بوده است.

با آغاز عملیات روانی رسانه‌ها و افراد معاند با نظام ایران، مقامات دولتی آمریکا با حربه قدیمی و نخ نما شده حمایت از ملت ایران قصد وانمود کردن این موضوع را دارند که دست دوستی ما به سمت ملت ایران دراز شده است، در همین راستا مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در حساب توئیتری خود پیامی با این مضمون را منتشر کرد.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

پمپئو نوشت: «ایالات متحده در جریان بحران در حوزه بهداشت عمومی که بر اثر شیوع ویروس کرونای جدید به وجود آمده است، در کنار مردم ایران می‌ایستد. دولت آمریکا آماده است به مردم ایران در تلاش‌هایشان برای پاسخ به این بیماری کمک کند. پیشنهاد حمایت از مردم ایران، که رسما از طریق دولت سوئیس به ایران انتقال یافته است، بر تعهد مداوم ما برای پرداختن به بحران‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیر تاکید دارد.

ایالات متحده از ایران می‌خواهد به طور کامل و شفاف با سازمان‌های بین المللی امدادی و بهداشتی همکاری کند. ما به همکاری نزدیک با کشور‌های منطقه به منظور کمک به برآورده کردن نیاز‌های محقق نشده در زمینه واکنش به این ویروس ادامه می‌دهیم.

افراد علاقه‌مند به حمایت از مردم ایران باید توجه داشته باشند که برخی کمک‌ها به ایران با هدف کاستن از درد و رنج انسانی، از جمله کمک دارویی، از تحریم‌های آمریکا معاف است. به علاوه، ایالات متحده معافیت‌ها و مجوز‌های فراگیری برای تحریم‌هایش در زمینه صادرات تجاری غذا، دارو، تجهیزات پزشکی و محصولات کشاورزی به ایران دارد. در حمایت از این معافیت‌ها و مجوزها، وزارت خزانه داری آمریکا و دولت سوئیس به تازگی توافق تجارت بشردوستانه سوئیس (اس اچ تی ای) SHTA را اعلام کردند.

حمایت از مردم ایران از جمله اولویت‌های اصلی ما است و خواهد بود.

دو نکته جالب در پیام وزیر خارجه آمریکا وجود دارد، اول حمایت از مردم ایران و اشاره به ارسال تجهیزات پزشکی و دارو، اما احتمالا پمپئو در جریان قرار ندارد که پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام تمامی تحریم‌ها از جمله تحریم‌هایی دارویی و پزشکی برگشته و بسیاری از بیماران کشورمان به خاطر همین موضوع جان خود را از دست داده‌اند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

دوم این که مایک پمپئو از ایران خواسته تا در زمینه آمار‌ها شفاف‌سازی کند، این در حالی است که بسیاری در خاک آمریکا درگیر ویروس کرونا هستند و روند شیوع این ویروس در ایالات متحده مثبت است و این درحالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن پنهان کردن آمار، افرادی که در اینباره حرف می‌زنند را دروغ گو خطاب کرد.

البته سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به ادعای وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص کمک به ایران در پی شیوع ویروس کرونا با بیان این که قبل از اطلاع به ایران این موضوع در رسانه‌ها اعلام و روی آن تبلیغات وسیع انجام شد، گفت: این ادعا را یک حرکت تبلیغاتی و ریاکارانه دانست که با اغراض سیاسی و به منظور فریب افکار عمومی جهانیان صورت می‌گیرد.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

موسوی افزود: ادعای کمک به ایران برای مقابله با کرونا از سوی کشوری که با تروریسم اقتصادی خود باعث فشار‌های گسترده بر مردم ایران شده و حتی راه خرید دارو و تجهیزات پزشکی را مسدود کرده است، ادعایی مضحک و یک بازی سیاسی - روانی است.

نکته مهم دیگر این است که درخواست شفاف‌سازی از ایران در حالی ارائه شده که نه فقط آمریکا بلکه هم‌پیمان‌های این کشور، چون عربستان سعودی که هزینه گزافی برای بحث کرونا در ایران پرداخت کرده و یا رژیم صهیونیستی آمار خود را پنهان کرده‌اند که این موجب می‌شود تا منابع محلی مرجع خبری قرار گیرند.

موج‌سواری رسانه‌های بیگانه بر موج کرونا در ایران

شیوع کرونا می‌توانست موج خوبی را برای موج‌سواری رسانه‌های معاند نظام درست کند، اما با هوشیاری مسولان این توطئه خنثی شد و از طرفی هم دیگر دروغ این رسانه‌های برای مردم آشکار شده است و از این رو توجهی به آن‌ها نخواهد شد.

انتهای پیام/#‌اخبار_علمی_پزشکی
منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


مطالب پیشنهادی

ویدیو - تصاویر استثنایی از طلوع دیشب ابرماه در مقدونیه

این ویدیو را تصویربرداری مقدونیه‌ای از اَبَر ماه هفتم آپریل (١٩ فروردین) ضبط کرده است؛ ویدیویی که بیشتر از سایر تصاویر این رخداد آسمانی، مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

سکه ۱۴۰ هزار تومان ارزان شد

شما می‌توانید آخرین و بروزترین قیمت‌ها در انواع بازار‌های مالی را هر روز ساعت ۱۲:۴۵با ما بشنوید و بخوانید.

حضور پرویز پرستویی و رسول خادم در نقطه صفر مرزی برای کمک به سیل زدگان

پرویز پرستویی و رسول خادم با حضور در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان برای کمک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان دست به کار شدند.

ویدیو - نقاشی چهره علی دایی با توپ فوتبال

علی دایی در استوری اینستاگرامش از دختر هنرمندی که با توپ چهره او را نقاشی کرد تشکر کرد.

رفتار پرخطر رئیس‌جمهور برزیل در میان مردم+ فیلم

رئیس‌جمهور برزیل با بی‌توجهی به قوانین درباره فاصله‌گذاری اجتماعی، بدون ماسک و دستکش به بازدید بیمارستانی در پایتخت رفت.

مسابقه عیدانه باشگاه خبرنگاران جوان

خاطرات روز‌های کرونایی خود را در قالب ویدئو‌های سلفی یک دقیقه‌ای یا طرح‌های خلاقانه برای ما ارسال کنید.

ویدیو - 10 گل برتر دله آلی برای تاتنهام در لیگ برتر جزیره

ویدیو ورزش سه | 10 گل برتر دله آلی برای تاتنهام در لیگ برتر جزیره

ویدیو - اعتراضْ مقابل املاک ترامپ با کیسه‌های حمل جسد

مردم آمریکا مقابل املاک دونالد ترامپ در چند ایالت به نحوه مدیریت رئیس‌جمهور کشورشان در مقابله با کرونا اعتراض کردند.

اروپا، کانون جدید نشر کرونا + ویدیو

شمار رو به افزایش مبتلایان و جان باختگان به کرونا در کشورهای اروپایی نشان می‌دهد که اروپا به کانون اصلی شیوع این ویروس تبدیل شده است.

۴.۸ میلیارد دلار گمشده به جیب چه کسانی رفته است؟

بعد از اعلام رسمی دیوان محاسبات مبنی بر گم شدن ۴.۸ میلیارد دلار ارز در کشور، دادستانی تهران برخی اسامی گیرندگان ارزی را اعلام کرد.

ویدیو - تفاوت های کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

تفاوت بیماری های کرونا، آنفولانزا و سرماخوردگی را از زبان دکتر مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی بشنوید: تب های بالا 39 درجه مشکوک به کرونا هستند.

اتوبوس ها هم در روزهای کرونایی ماسک زدند!

مقامات شهری در لهستان برای تشویق مردم به استفاده از ماسک برای مقابله با کرونا، در اقدامی نمادین، به اتوبوس‌های شهری ماسک زدند.

رصد عناصر آمریکایی در پایگاه عین الاسد+ فیلم

یک گروه مسلح به نام «عصبة الثائرین» تصاویری را از پرواز پهپاد‌ها بر بالای پایگاه هوایی عین الاسد منتشر کرد.

پیام ویدئویی ابراهیم حاتمی‌کیا در خصوص اکران اینترنتی «خروج»

ابراهیم حاتمی کیا در آستانه اکران اینترنتی فیلمش مردم را به تماشای آن دعوت کرد.

ویدیو - ازدحام مقابل یک دفتر پیشخوان دولت در گیلان

تصاویری از ازدحام مقابل یک دفتر پیشخوان دولت در استان گیلان می بینید. احتمال افزایش شیوع کرونا در دفاتر پیشخوان دولت وجود دارد.

گاوی که به گاو " جان سخت " معروف شد!

جان سالم بدر بردن یک گاو از چند موقعیت مرگبار موجب شد تا به گاو جان سخت معروف شود.

ویدیو - انواع پنالتی به سبک بازیکنان بارسلونا

ویدیو ورزش سه | انواع پنالتی به سبک بازیکنان بارسلونا

تلاش عربستان برای انتقال ویروس کرونا به یمن+ فیلم

شبکه تلویزیونی المسیره در گزارشی از تلاش عربستان برای انتقال و شیوع ویروس کرونا در یمن پرده برداشت.

پرواز لامبورگینی گرانقیمت به داخل رودخانه!

رانندگی با سرعت زیاد راننده و عدم توانایی او در کنترل خودرو موجب غرق شدن لامبورگینی ۶۰۰ هزار یورویی اش در رودخانه شد.

شبکه یک از تیزر «زیرخاکی» رونمایی کرد

نخستین تیزر سریال «زیرخاکی» به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان و تهیه کنندگی رضا نصیری نیا رونمایی شد.

مطالب مرتبط