راهبرد معاصر |
2 سال پیش

بازتاب های ادامه دار به ماجرا های آقای نون راهبرد معاصر

سریال «نون خ» جزو اولین مجموعه‌هایی است که به شکل متمرکز خیلی از رخداد‌های آن روز‌ها از پس لرزه‌های گاه و بی گاه گرفته تا غم نان، نظافت، مشکلات و اندوه‌های ادامه دار و. را به تصویر کشیده است.

به گزارش راهبرد معاصر، یکی از بخش‌های داستان «نون خ» به فعالیت هلال احمری‌ها اشاره می‌کرد؛ پایگاه‌هایی که هوای مردم را در آن روز‌ها تا حد امکان داشتند و با آن‌ها همراه شدند. این موضوع در حدی بود که کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر را هم دست به قلم کرد.

همتی در بخشی از این نامه نوشت: برای تسکین آلام آسیب دیدگان، آماده سازی مردم برای مواجهه با زلزله و کاهش آسیب‌های ناشی از آن همیشه ابزار‌ها و اشکال مختلف ارائه رسانه‌ای موردنیاز بوده که متاسفانه در این خصوص دچار کاستی‌های متعددی هستیم. برای اینجانب جای بسیار امیدواری داشت که سریال نجیب و پرطرفدار «نون خ. ۲» توانست بخشی از این کمبود‌ها را برطرف کند. از این رو حس مسؤولیت اجتماعی عوامل دست اندرکار تهیه و تولید این سریال برای پردازش زلزله کرمانشاه به عنوان یکی از حوادث بزرگ چند سال اخیر کشور و آسیب شناسی و نمایش ابعاد مختلف آن جای تقدیر بسیار دارد؛ لذا برخود لازم می‌دانم به عنوان یکی از سازمان‌های امدادی و درگیر در بحران‌های بزرگ کشور، مراتب تقدیر و تشکر خویش را از جنابعالی، مدیران زیرمجموعه و کلیه دست اندرکاران تولید سریال ابراز دارم.

علاوه بر هلال‌احمر، گویا نون خ. توانسته توجه مجلسی‌ها را هم به خود جلب کند در یک نمونه عبدالرضامصری، نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت این است که نون خ. به دل مردم غرب کشور نشست. مشخص است این سریال که در محیطی روستایی در فصل سرما تولید شد، کار بسیاری برده، زیرا باید افراد بسیاری ساماندهی می‌شده‌اند تا در فضا‌های مختلف، ارتباطات روستایی به نمایش درآید. این تدارکات گسترده و ساماندهی آن کار دشواری بوده و قطعاً با تولید مجموعه‌های تلویزیونی یا سینمایی آپارتمانی متفاوت است و از این نظر باید به عواملش خداقوت بگوییم.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی همچنین از رعایت و انتقال گویش مخصوص غرب کشورمان، به ویژه کرمانشاه در این مجموعه تلویزیونی قدردانی کرد و افزود: کار خوبی است که برای دیگر گویش‌های موجود در کشور نیز چنین روندی ادامه یابد تا همه هموطنان از این طریق بهتر با مسائل فرهنگی، قومی و گویشی دیگر نقاط کشور آشنا شوند. نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی‌پرداختن به موضوع زلزله کرمانشاه را یکی دیگر از نقاط قوت این مجموعه تلویزیونی برشمرد و گفت: گرچه ابعاد زلزله وسیع‌تر از آن بود که در این سریال دیده می‌شد، اما انصافا به تصویر کشیدن این موضوع آن هم در قالب طنز، کار دشواری است، چرا که زلزله تراژدی است؛ اما در این طنز به خوبی به این ماجرا پرداخته شد.

یکی دیگر از جنبه‌هایی که این سریال به آن پرداخت در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی آن منطقه بود، جریانی که در آن هر چند گذرا، اما اشاره‌ای هم به زحمات محیط بانان شد. این موضوع هم باعث شد تا سازمان حفاظت محیط زیست هم وارد عمل شد و مدتی پیش درباره این مجموعه نوشت: با توجه به پخش سریال «نون خ. ۲» از شبکه یک سیما و پرداختن به موضوع تلاش‌ها و زحمات محیط بانان، این سبزپوشان حامی طبیعت و سفیران فرهنگی محیط زیست در این سریال، به این وسیله مراتب تشکر و قدردانی خود را از جنابعالی و تمامی دست اندرکاران این سریال ابراز می‌کنیم.

منبع: جام جم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک منبع مطلع از ورود پنج مدل از محصولات هیوندای به بازار ایران خبر داد و اعلام کرد این محصولات از طریق فرایند بورس کالا به بازار عرضه خواهد شد.

2 ساعت پیش

نقص در سیستم سنسورهای تله کابین حیفا در سرزمین های اشغالی ساعاتی دلهره آور را برای 30 مسافر آن رقم زد.

3 ساعت پیش

در دیدار حساس پرتغال و اروگوئه به داوری علیرضا فغانی، یک جیمی جامپ به وسط زمین مسابقه دوید.

2 ساعت پیش

پخش سرود ملی ایران در استادیوم الثمامه پیش از شروع بازی با آمریکا.

1 ساعت پیش

ترکیب تیم ملی ایران مقابل آمریکا اعلام شد.

3 ساعت پیش

وزیر خارجه آمریکا در مورد مسابقه امشب فوتبال ایران و آمریکا در جام جهانی قطر گفت که این مسابقه جنبه ژئوپلیتیکی ندارد.

3 ساعت پیش

حلقه اتحاد بازیکنان ایران قبل از ورود به زمین برای بازی با آمریکا را مشاهده می‌کنید.

2 ساعت پیش

طبق اعلام همراه اول در صورت صعود تیم ملی فوتبال به مرحله حذفی جام جهانی، فردا چهارشنبه اینترنت نامحدود برای همه مشترکان فعال خواهد شد.

1 ساعت پیش

یاد ناصر حجازی در بازی ایران - آمریکا زنده شد؛ یکی از طرفداران تیم ملی فوتبال پیراهنی برتن کرده که تصویر مرحوم ناصر حجازی روی آن قرار دارد.

1 ساعت پیش

بیشتر...