۴۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی پرداخت شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

۴۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی پرداخت شد
اقتصادسبز آنلاین: مدیر عامل بانک کشاورزی گفت: در نیمه نخست امسال این بانک ۴۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافته است.

اقتصادسبز آنلاین: مدیر عامل بانک کشاورزی گفت: در نیمه نخست امسال این بانک ۴۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ما، روح الله خدارحمی، مدیر عامل بانک کشاورزی، روز شنبه در حاشیه بازدید از طرح سورتینگ و بسته‌بندی خرما در شهرستان تنگستان استان بوشهر افزود: دراین مدت با تجهیز منابع خوبی که در سطح شبکه بانک انجام شد، حمایت مالی وسیع‌تری نسبت به سال گذشته از بخش کشاورزی صورت گرفت.
وی تاکید کرد: بانک کشاورزی موفق شد تا حدود زیادی افرایش قیمت‌ها و هزینه‌هایی که دربخش کشاورزی اتفاق افتاده را جبران کرده و حمایت وسیع‌تری از کشاورزان و فعالان دراین بخش به مانند سال گذشته انجام دهد.
مدیرعامل بانک کشاورزی درباره چند نمونه از پرداخت‌های مهم در بخش کشاورزی اظهار داشت: یکی ازکارهایی که دو یا سه سال است با کمک وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌گیرد، تهیه بذرگواهی شده برای کشاورزان است که در این راستا تا کنون ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که بیس از سه برابر سال زراعی گذشته است.
خدارحمی افزود: از آنجا که قیمت بذر و گندم نسبت به سال گذشته، ۲ برابر شده است، بنابراین نیاز کشاورزان به نقدینگی بیشتر شده و برهمین اساس نقدینگی مورد اشاره برای آنها تامین شد و هیچ نگرانی بابت تامین بذر گواهی شده برای غلات بویژه گندم وجود ندارد.
وی بااشاره به ضرورت و اهمیت توسعه مکانیزاسیون به عنوان یکی از اولویت‌های بخش کشاورزی و از عوامل مهم تولید رشد پایدار گفت: درهمین راستا سه هزار میلیارد تومان پیش‌بینی پرداخت تسهیلات شده که ۲هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان آن در ۶ ماه ابتدای سال جاری پرداخت شد.
وی در باره تامین سرمایه درگردش و دیگر پرداخت‌ها نیز گفت: پرداخت‌های خوبی در ارتباط با تامین سرمایه درگردش صورت گرفته است که افتتاح گلخانه‌های مربوط به این حوزه از جمله نتایج آن خواهد بود که آثار این موارد را مردم خواهند دید.

بیشتر بخوانید:پیش‌نیازهای تشکل‌های قوی در بخش کشاورزی

نرخ معوقات زیر ۱۰ درصد است
مدیرعامل بانک کشاورزی درباره وضعیت وصول معوقات نیز در ابتدا پرداخت‌ها را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: بخش کشاورزی نسبت به سایر بخش‌ها و فعالیت‌ها بیشتر با مخاطرات طبیعی مانند خشکسالی، سرمازدگی و امثال این موارد روبرو است و همین موارد سبب می‌شود تا نرخ معوقات یا تسهیلات غیرجاری در بانک کشاورزی بالاتر باشد، البته با تلاشی که صورت گرفت و رفتار خوب کشاورزان کشور این نرخ به زیر ۱۰ درصد رسانده شد و این موفقیت به دست آمد که در حوزه ریالی نرخ تسهیلات غیرجاری به حدود هشت درصد کاهش یابد به این ترتیب بیشتر کشاورزان کشور به موقع قسط‌های تسهیلات خود را بازپرداخت خواهند کرد.
خدارحمی یادآور شد: مصوباتی برای امهال تسهیلات کشاورزان وجود دارد که در شعب بخوبی اجرا می‌شود و اکنون نیز بند”خ” ماده ۳۳ قانون برنامه ششم در حال اجرا است که براساس آن اصل بدهی کشاورزانی که خسارات طبیعی به آنها وارد شده با بخشودگی سود و کارمزد به مدت سه سال تمدید خواهد شد.
طرح سورتینگ و بسته بندی خرما در شهرستان تنگستان با حمایت ۶۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و با ظرفیت سه هزار تن در بخش سردخانه و بسته بندی، از محل اشتغال پایدار روستایی و بند الف تبصره ۱۸، به بهره برداری رسیده و زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ۱۰۰نفر را فراهم آورده است. / ایرنا#‌کشاورزی #‌صنعت_کشاورزی منبع: پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ثبت سفارش برنج آزاد شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ساعت پیش

نارضایتی کشاورزان از نرخ خرید تضمینی چغندرقند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ساعت پیش

تضمین معیشت کشاورزان با کشت قراردادی پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

1 ساعت پیش

آفت کرم غوزه به مزارع پنبه خسارت وارد کرد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

15 ساعت پیش

صادرات بیش از 45 هزار تن انار فرآورده ها از ساوه پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

15 ساعت پیش

احتمال افت تولید زعفران نسبت به سال قبل پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

15 ساعت پیش

نان سنتی کشور در شهریور باکیفیت تر شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

15 ساعت پیش

ما در این مطلب قصد داریم به معرفی یکی از  مکان‌های بی‌نظیر و طبیعی کشورمان بپردازیم. با ما همراه باشید تا با چاهکوه در قشم آشنا شوید.

21 ساعت پیش

وزیر کشاورزی به طور جدی به خرید تضمینی خرما رسیدگی کند پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

22 ساعت پیش

کشت گندم به یک میلیون هکتار رسید پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

22 ساعت پیش

تحویل کود اوره به کشاورزان بدون کودهای فسفاته پتاسه ممنوع شد پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

22 ساعت پیش

جنگل زیبا و تماشایی ابر شبیه به اقیانوسی در دل جنگل است. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با جنگل ابر در شاهرود آشنا شوید.

23 ساعت پیش

کوه گلک سرخ و زیباست و می‌توان از خاکش به‌عنوان خوراکی استفاده کرد. در ادامه این مطلب با کوه خوراکی گلک در جزیره هرمز آشنا می‌شوید.

پریروز

ضرورت تغییر نظام های غذایی در جهان پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

اگر ممنوعیت واردات برداشته نشود برنج ایرانی خارجی گران می شود پایگاه خبری اقتصاد سبز آنلاین

2 روز پیش

بیشتر...