|
۱ هفته پیش
خبرهای فوری و مهم

.تروئیکای اروپا: برای حفظ توافق هسته ای تلاش می کنیم تروئیکای اروپایی طی بیانیه ای اعلام کرد که، تلا

.تروئیکای اروپا: برای حفظ توافق هسته ای تلاش می کنیم تروئیکای اروپایی طی بیانیه ای اعلام کرد که، تلا
.
تروئیکای اروپا: برای حفظ توافق هسته‌ای تلاش می‌کنیم

🔴تروئیکای اروپایی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که، تلاش می‌کنیم توافق هسته‌ای ایران را از طریق مذاکراتی که به بازگشت واشنگتن و تهران منجر شود، حفظ کنیم.

متن کامل بیانیه سه کشور اروپایی درباره توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی
🔴ما، وزیران خارجه فرانسه، آلمان و انگلستان عمیقاً از اینکه ایران از امروز اجرای پروتکل الحاقی و تدابیر شفافیت‌ساز خود ذیل برنامه جامع اقدام مشترک را به حالت تعلیق درآورده متأسفیم.
🔴اقدامات ایران در حکم نقض بیشتر تعهداتش ذیل برجام است و نظارت‌های پادمانی توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به طرز محسوسی کاهش می‌دهند.
🔴سه کشور اروپایی از لحاظ اهمیت دادن به ماهیت خطرناک این تصمیم همسو هستند. این اقدام، دسترسی آژانس اتمی به سایت‌ها و اطلاعات پادمانی مرتبط را به طرز محسوسی کاهش خواهد داد.
🔴اقدام مذکور همچنین توانایی آژانس اتمی برای راستی‌آزمایی و نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران و فعالیت‌های مرتبط هسته‌ای را محدود خواهد کرد.
🔴ما از تلاش‌های ادامه‌دار مدیر کل آژانس اتمی و دبیرخانه آژانس در زمینه نظارت و راستی‌آزمایی‌ تعهدات هسته‌ای ایران تقدیر کرده و کاملاً حمایت می‌کنیم.
🔴ما حصول تفاهم دوجانبه موقت میان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران که امکان دسترسی به برخی اطلاعات معین را برای سه ماه حفظ می‌کند مد نظر داریم.
🔴از ایران می‌خواهیم تمامی اقداماتی که باعث کاهش شفافیت می‌شود را به عقب برگردانده و همکاری‌های کامل و به موقع را با آژانس اتمی به عمل آورد.
🔴هدف ما همچنان حفظ برجام و حمایت از تلاش‌های جاری دیپلماتیک برای رسیدن به راه حل مذاکره‌محوری است که امکان بازگشت ایران و آمریکا به رعایت کامل تعهدات برجامی‌شان را فراهم می‌کند.
.
.
.
#‌ارز #‌آلمان #‌اروپا #‌طلا #‌دلار #‌سکه #‌تهران #‌روحانی #‌بایدن  #‌آمریکا #‌مذاکره #‌فرانسه #‌ایران  #‌تحریم #‌برجام #‌صرافی #‌اخبار #‌خبرآنلاین #‌خبرعاجل #‌فوری #‌تروئیکای_اروپا #‌خبر #‌مهم #‌بیت_کوین #‌خبرفوری #‌کرونا #‌انگلیس #‌آلمان #‌فرانسه
#‌خبرهای_فوری_و_مهم

@‌khabar_fouri_official

بیشتر...

تبلیغات


مطالب مرتبط