? حامد بهداد در گفت وگو با کافه آپارات : آموخته ام به نسل پس از خود احترام بگذارم حامد بهداد در گفت

? حامد بهداد در گفت وگو با کافه آپارات : آموخته ام به نسل پس از خود احترام بگذارم حامد بهداد در گفت
?
حامد بهداد در گفت‌وگو با «کافه آپارات»:
آموخته ام به نسل پس از خود احترام بگذارم
.
حامد بهداد در گفت‌وگو با کافه آپارات بیان کرد: پيش از رفتن روى صحنه براى دريافت جایزه جشن منتقدان برای «قصر شیرین» ، گوشى همراهم را جا گذاشتم و از هوتن شکیباى عزيز خواهش كردم آنرا برایم بیاورد. فرداى آن مراسم هم براى عذرخواهی تماس با او تماس داشتم که مبادا شائبه‌ای پیش آيد که من از این کار نيت بدى داشته ام و به نسل بعد از خودم، حسادت یا جسارت کرده ام.
بهداد در ادامه افزود: بخاطر دارم دههء اول كارم ، توسط يكى از بازيگران مورد اهانت و نقد بيجا قرار گرفتم كه بعد از آن تصمیم گرفتم با بازیگران نسل بعد از خودم محبت و مهربانی بدهم. یا همينطور تجربهء ناخوشايندى ديگر كه چندى پيش وقتى غیر مستقیم توسط پرویز پرستویی مورد متلک قرار گرفتم مصمم شدم كه اين رفتار از خودم سر نزند.
.
او در ادامه انتقادش از رفتار پرویز پرستویی گفت: در زمان اكران فيلم «مارموز» ، آقای کمال تبریزی محبت داشتند و اسم آنتونی کوئین را آورد و كار بنده را ( از سر تشويق )به ایشان مشابه کردند و پرویز پرستویی به این تشبیه کمال تبریزی واکنش نشان داد و نوشت: حامد بهداد را به آنتونی کوئین تشبیه نکنید، تن او در گور می‌لرزد! من هرگز نميدانم چرا یک فيلمساز چیزى از سر تبليغ می‌گوید و یک نفر دیگر بى آنكه مطلب به او مرتبط باشد این وسط به تمسخر بازيگر آن فيلم ميپردازد ! مدتى صبر کردم که این موضوع را حلاجی کنم تا مطمئن شوم در این حرف سوءِ نيتى نبوده. آخر چه چيز باعث آن ميشود كه من آبروى آنتونى كويين را از اين سر دنيا ببرم و تن او در گور بلرزد؟ كه اگر بنا بر اين باشد نوبت بخود پرستويى خيلى زودتر ميرسد. اين رفتار و حرفها هنرمندانه نيست. برخورد او هم گر چه مرا آزرده خاطر ساخت اما درس عبرت شد. بعدها زمان اکران فیلم «قصر شیرین» در مشهد، وقتی از فرودگاه برمی‌گشتم به طور اتفاقی او را دیدم و فکر می‌کردم بابت حرفی که زده از من دلجویی ميکند، اما اتفاقی نیفتاد.
.
حامد بهداد در بخش دیگر این مصاحبه با اشاره به اینکه «آرایش غلیظ» را جزو بهترین آثار کارنامه‌اش می‌داند، گفت: شکوفایی من با زبان حمید نعمت الله اتفاق افتاد. نقش و فيلم من در «آرایش غلیظ» یک کاریکاتور و مضحکه‌ای است بر خشونت پنهان جامعه و آدم‌ها. ما به طرز مسخره‌ای، وحشی و خشن هستیم. جامعه‌مان به طرز كميكى میل به از بین بردن ديگران دارد و به طرز وقیحی رياكارانه اخلاق را زیر پا می‌گذارد.
.
#‌فیلم_نیوز۱۴۰۰
ادامه در کامنت
??

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات


مطالب مرتبط